Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze fizika meg matek. Esetleg a gyakorlat.
Hidd el, fogalmad nincs a favágáshoz! Amit te a nagyszülőknél vágtál és behordtál, azzal nem szereztél se hozzáértést, se tapasztalatot. A srácok nem ismerik a fizikát meg a matekot, de fát tudnak vágni, nem az észt szórják róla, mint egyesek 🤣 Ha nem vagyok ilyen magasan képzett is, mint te, erre azért van rálátásom, több úgy gondolom mint neked. Nem szégyen ez sem, ha ehhez nem értesz. Cipész maradjon a kaptafánál! 🤣
kb olyan hangon vonyít mint a szobai co érzékelő, ha közel vagy elég kellemetlen
én azt utáltam mindig hogy ha vágtam a fát akkor egy idő után úgy kellett az ujjim kihajtogatni a fejsze nyélről mert nem tudtam kinyitni, ha kinyitotam utána már be tudtam csukni mozgott rendesen de az első nyitás csak segítséggel ment
sokszor volt hogy anyám tette fel a kuglit a rönkre én meg csapkodtam szét sokkal gyorsabban haladtunk
Ennek az olcsóbb verziójára gondoltam. El nem tudom képzelni hogy bárki nekiállna elvágni. Inkább a csipogás ami távol tarthatja szerintem a tolvajt. 🤔
Apa nélkül nőttem fel, nagyszülőknél lakva, csóróságban. Mikor megjött a fa, az én dolgom volt behordani, felvágni... már 13-14 évesen.
Ti ilyen idős korban legóval jáccottatok... szóval ne gondold, hogy most olyat mondtál, amihez hasonlóban ne lett volna részem.
Egyébként ha valaki ismeri a matekot, fizikát, az nem szégyen ám - még tűzoltónak se 😁
Azt nem a hasogatásra pazarolnám. 🤣
Nem repül le róla szilánk mert nem rideg, nincs edzve.
Teljesen inkompetens vagy ebben a témában is, de most hogy az első adag tüzifádat felhasogattad, már szakértő lettél.
Szép lassan kiderül hogy nem is te hasogattad hanem fizettél érte, mint ahogy még a kuglizáshoz is balek voltál.
A sok feltevésedre nincs mit válaszolni, teljesen értelmetlen.
Szerintem szerezz olcso ukran TNT-t.Megoldja a gondokat. 😆
én ha fafűtéssel szarakodnék akkor a románoktól venném meg a fát kint az erdőben, több kamion mennyiséget, és ott helyben csinálnék belőle faszenet és azt hoznám haza, szállításnak kb felét meg lehetne spórolni, itthon se szakad meg az ember, kint meg a négerek majd bepakolják a zsákokba pár üveg gyöngyért
Kb 7 éve állandó srácok vágják, utána hasítják. Én egyszer unalomból nyáron nekiálltam, de inkább elengedtem a témát. Olvastam itt trükköket, de azért ez nem egyszerű meló. Ők napok, hetek hónapok, évek óta ezt csinálják. Bármelyik nagytudású mellé odaállítanám őket. Nem matek, meg fizika az anyanyelvük. 😀
lángyvas ék, csak göndörödik lefelé az anyag, erről nem pattant le semmi pedig jó pár centivel megrövidült
bevenne 2 vágókorongot mire egyenes lenne, szóval tuti így marad
kalapáccsal jártam úgy hogy egyikkel vertem a másikat és kipattant a széle, na az a szilánk majd fél centit belement a combomba, alig jött ki
😂 szerintem mamlasz messzire kerülni fogja még eger környékét is(fetrengős)
erről pofázok tiszta sorjássak már a püföléstől na ilyenkor szoktak repülni a darabok azt csapja kifelé a szemeket. Köszörüld meg aztán úgy konzerváld. Ha 2000 év múlva a régészek megtalálják nem mondják már, hogy ilyen igénytelen volt a gazdája 😅 Na szóval engem nehezen vennének rá ilyen alkalmatosságok használatára erre van kitalálva a hasítógép(kezeit széttáró)
Szívesen biztosítok teret a fizikádhoz, matematikádhoz. ✌️
A héten kaptunk 7 kamion méteres rönköt. Itt ki lehet számolni az okosságot, és azt, hogy kinek mi a bevált technika. 👍️
És még fizetünk is érte. 😀
a kalapács nem sima lágyvas, nem emlékszem az anyagra, de kb 3 órán át fúrták ki benne a lyukat
az ék sima vas, pont azért hogy ne pattogjon ki belőle anyag, mert ha az is kemény kurva nagy sérüléseket tud okozni
kap egy kézzel fogható összeget minden hónapban. (óranézegetős) Neki a háztartást kell vezetni, hogy legyen fogkrém a fürdőszobába meg kaja az asztalon. Nem kell meg indolkolnia semmit én nem nézegetem mire költi a pénzt nem túlságosan érdekel. Két dolog érdekel. Mindig legyen túrórudi a hűtőbe és mindig legyen tejföl. Néhányszor előfordult már, hogy nem volt akkor ugatok nagyon(kezeit széttáró) azóta nincs ilyen 😅
volt a kertben akác, aztán ki kellett vágni mert pusztult is meg basztatott a szomszéd(jogosan) hogy átlóg és bassza a traktor tetejét-oldalát
szóval kivágtuk, aztán most 20 évig nem kell semmit se használni
ennyi fához egy 12 ezer forintos hasító fejszét nem vettem meg, majd pont rönkhasítót fogok venni
az a lényeg elmúlt, még van pár futónyi vékony gallyfa, azt még áthordjuk apámékhoz aztán a legvékonyabbat jövő héten felgyújtom a gecibe és nyoma se marad az erdőnek
bár utána nem tudom mit tudok majd csinálni a milliónyi susnyóval, kár volt elajándékozni a kecskét, az lerágott volna mindent is
Jól szét is verted őket 😄 nem csoda, hogy elfáradtál 😅
ebben lehet valami, mert amikor még ilyen 100-110 voltam minden sokkal könnyebben ment
inike pont ez ellen van a hasítógép(kezeit széttáró) Persze Ef levi még méteres darabokat is fejszével hasogat de 20 évesen bírja még magát jobban az ember(gondolkodós) Bár kétlem, hogy én 20 évesen is lettem volna ilyen hülye akár mennyi erőm is volt akkor még 😅 Már akkor is úgy voltam vele,hogy később jó lesz az az erő még szarni is(fetrengős)
Te nem a kalapácstól fáracc el, hanem az 50 kg túlsúlytól. 😀
ék 13,5 kiló kalapács 13 kiló
nem volt ellenfél nekik
viszem is fel őket a padlásra szerintem soha többet nem fogom egyiket se használni
Igen, tudom, hogy te vagy a másik, aki inkább favágó, mint fizikus 😃 - most már csak Levike barátotok hiányzik, aki azt bizonyította be, hogy még a favágáshoz se ért 😃 valszeg a példa is magas neki, mint nektek.
Pézike... a bűröd alatt is pénz van, és akkor hulladék fával tüzelsz, meg gecizel, mert a gáz drága - no komment.
Egyébként nálatok hogy van? Ha az asszonynak kell egy tampon, akkor tőled kér pénzt? Vagy odaadod neki a kártyát, és nézed, mit vesz? Szépen kell neki kérni, vagy elég, ha csak mondja? 😃 Gondolom, jól meg kell indokolnia, mire herdálja a Vagyonodat 😀
hát mindent én sem tudhatok(fetrengős)