Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem vitatkoztam, te számoltál jól, csak gyorsan pötyögtem be, és árammal kétszer szoroztam meg.
Tudom hogy így szokták, csak azt mondom, ha megy kisebb árammal is, akkor én vagyok olyan smucig hogy ne melegedjen feleslegesen 😁
Azt a szerelok is. :D
Ha rozsdamentes vizforralot keresel, a teszkoban kapsz akcios Dyras-t :D
Egy Delorient-et kellene venni ! Csak azt meg a lakatos kerülgetné ! 😉
Levinek amugy en mondtam a 6 ohmot, vallalom nevvel-arccal.

Volt olyan eset, ahol hasonlo hibajelet adott a muszerfal a LED fenyszorora, a hozza adott 25 ohm (klasszik narancs szinu aluhazas teljesitmeny-ellenallas) nem volt eleg, a vezerlo 50W-ot akart latni minimum, a LED armatura 20W volt, 6 ohmmal csinaltunk neki kb. 30W-nyi "tarsfogyasztot". Meg 10 ohmmal is bepislogott fordulaton. Meleg volt persze, de valoban max 60-70 fok kornyeke lehetett.
Nálad az igazság.
Hát ezaz! Minőségi kínai anyag 😆
https://www.klingspor.hu/csisz...
Az is van rengetegem, semmi bajuk. Nem állok mellettük, de tényleg így van. 🙂
Laci ! rozsdamentes , rozsdásodik ? Ne már ! 🤔
Nekem rengeteg cucc van, és egyikkel sincs bajom. Sokat is használom őket. Van mellette más, minőségibb termékem is, bezzeg azt már kellett gariztatni, csináltatni, mert elromlott. 😊
Varjatok. 14V, mert jaro motornal vagyunk. 14V / 6 ohm = 2.33A, az csak 33W. (ha 12V-tal szamolok, akkor 24W)

Az nem 50 es nem 48W.

Nyilvan ha a 12 ohmmal jol mukodik, akkor mindez fingreszeles, de na.
Nem szól bele.
12ohm-al 1Amper folyik át 12V-on, ami 12W, vagyis negyede a teljesítmény mint a 6Ohm-al.
Én a legnagyobbat tenném rá amire még nem pofázik a CAN. Feleslegesen ne fogyasszon áramot.
egy tenisz ütővel nagyon tudnám aprítani őket, felénk olyan ravaszak hogy légpuskával nincs esélyem lelőni őket, pedig kapnék kis zsetont minden dolmányosért, de egyszerűen lehetetlen becserkészni őket
csatorna parton százszámra téblábolnak, de kocsiból se tudom lőtávra becserkészni
Simán. 2Amper, 48W teljesítmény. Az elég komoly. Wellerpákám is ilyen teljesítményű és 450fokot tud. Az hogy mennyire melegszik leginkább felület és hűtés függő egy ellenállásnál, de gondold el hogy az 50W-os halogén is halványvörösizzásba viszi az üveget.
Indexnél mondjuk ez a teljesítmény kapásból feleződik a villogás miatt.
persze mert 200 fokon a 6 ohm már nem 6 ohm hanem sokkal több
nem tudom mennyi lenne az ideális ellenállás érték, ehhez nem értek, de mi az értelme így a lednek ha ugyanannyni a fogyasztás?
Azért a belpesti varjak tényleg ilyen Alfred Hitchcock szinten agresszívek. Szerintem rájöttek hogy az ott élők életképtelenek, és alkalmasak prédának. 🤣
Igen, muszáj így mert nem tudjuk átverni a canbust egy kondival vagy elektronikával, üzem közben is figyeli az áramot és ha nincs mega minimum akkor bedobja hogy kiégett és lekapcsolja az áramot. Nem tudom mi a minimum terhelés ami kell neki. Nem lett teljesen 50W fűtés mert 1,5Amper zsal át rajta ha jól emlékszem.
Ha a 2db 6ohmosból csinálok sorbakötve 12ohmot, akkor az ezen eső feszültség nem szól bele a vele párhuzamosan kötött led feszkójába ugye ?
Mert így a 12ohmos ellenállással párhuzamosan kötve nem problémázik a motor.
ha párhuzamosan van kötve akkor az fűthet rendesen, annyit használ amennyit csak tud, 6 ohm ellenállás nagyon kicsike persze hogy melegszik mert sok áram megy át rajta
szóval te egy 50w-os fűtőszálat csináltál
Az 50E az W akart lenni.
Villanyosok, egy 50E 6ohm 12V ellenállás felmelegedhet 200fokra ?
Nem tudom mit rontok el, párhuzamosan bekötöttem a leddel hogy a canbusz ne baszakodjon, 200fokra melegszik fel ez a szar. Másnak is van fent, azt mondják 80fok fölé nem megy.
pedig a faszbúk egész vicces tud lenni
mostanában sokat basztatom a hülyéket, most épp valami varjútámadás van a porondon hogy rettegnek egy fél kilós varjútól az idióta városi népek

pl ezt egy hímnemű egyed írta:
Nemrég egy bölcsődei dolgozót kórházba kellett szállítani varjú támadás miatt. Próbáld ki milyen érzés, amikor azzal a masszív, kemény csőrével lendületből megkoppintja a buksid. Aztán lehet dumálni.

ekkora buzikat már..........
Vagy azért mert nincs faszbúkom, és ami úgy van beállítva hogy csak tagok lássák, azt nem látom....mondjuk szerintem nem vesztettem semmit 😆
bor a pincében volt, sör meg melegen is jó a libsik szerint 😂
jégszekrény/jeges helyiség is volt régen, megfelelő szigeteléssel a téli jeget egész sokáig meg lehetett őrizni ha sok volt belőle
szóval hűtött ital nagyjából mindig is volt, csak nem ilyen energia pazarló módon készítették
Levegős káosz csiszoló, az hogy a világon nem volt annyi levegő ami meghajtotta volna, mert a felét elengedte a porelszívásra (rendes gépeken a levegős motorból kiáramló levegő csinálja ugyan ezt. Itt a pneumatika szelep 3 indítást bírt.
Aztán egy ütvefúró, fúrtam vele, elraktam, következő alkalommal már nem működött
Imbuszkulcs készlet, nagyon szép színes műanyag bevonattal, kenődik.
Bitkészletek szintén.
Köszörű ugyan még működik, de semmi lehetőség a kő központos felrakására, egyensúlyozására, és ennek megfelelően üt is, a gumi lábak 3 másodperc alatt fordultak ki.

De a parkside csavarozóból is, amelyiknek 3 szögletű az akkuha, járt már nálam kettő javításra. Elsőnél rájöttem hogy egy szar, a másodikat már csak a megnyugtatás miatt tároltam két hétig és dobtam ki.
Autós kompresszor, és akku töltővel végül is megvártam a garancia lejártát mielőtt kidobtam.

Ezek amik eszembe jutottak.

Tény hogy jól csinálják ezt az impulzus vásárlást, meg apuci barkács ösztönére és sóherságára alapozva, de ha valaki átbasz azzal többet nem üzletelek.
Én meg 5000ért is vettem már, de a dewalt nem árul olyan szart
Na az is bizonyítja hogy nekem több eszem van. 😆