Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt ki kell számolni hogy az áramigényhez mekkora izzó kell, de igen. Egy izzó jobb a célra.
Feszültséget nem hiszem hogy korlátozták ebben. Azt a trafó határozta meg.
Es azzal mit csináljak? Nézegessem? ....de azt se tudok, csak adózottból, akkor is a nav ba szórnék milliókat
Ez az arany nagyon bekattant neked😄
Hidd el más jo biznisz is létezik.
Régen is csináltak ezen az elven töltöket házilag
Mondjuk csak halkan jegyzem meg. Teslára nincs kötelező szerviz. Ajánlott karbantartás van amit saját magad is megcsinálhatsz, sőt gyári videók vannak arról hogy csináld, és nem veszíti el a garanciát.
De nem vitték túlzásba. Pollenszűrőt 2 évente, fékfolyadékot 4 évente kell cserélni. kerekeket ajánlott 10ezrenként átforgatni, 20ezrenként féknyereg tisztítás, újrakenés.
szóval egy sima 100as izzó faszább lenne mint azok a bazi nagy ellenállások?
egyenlőre még nem szántam rá magam, de őszig meg kell csinálni
jön a limlom füstös dízel aztán annak kell az áram hogy beinduljon
Hát miért nem teszed?Ha 40felett ezt nem tudod megtenni,akkor valamit szarul csinálsz.
Hát valahogy engem ez a fing dolog nem hoz lázba,egyébként tudod hányan beleülnek míg eljut a tulajhoz?Szerintem már csak azért is belefinganak mert tudják hogy mindenki ebben a tudatban él.
Vegyél aranyat,csak ne most,most el kell adni.
Ezek a régi trafók elég faszák. Meg a dobozt is érdemes megtartani, de amúgy ja, az "elektronikát" egyszerűbb kukázni.
Áramkorlátozásnak. Primitív de hatásos technika.
Én mondjuk egyszerűbben oldottam meg. Egy sima izzót kell sorba kötni a trafóval, és mivel az növeli az ellenállását ha növekszik az áram, sokkal stabilabb áramot biztosít.
Mit gondolsz? Nem magától lett ilyen a Zoli sem 😆
A kőolaj égetésnek azért megvolt a realitása. Egyszerűen nem volt más alternatíva.
Viszont az már most az átállás elején látszik, hogy az új technológiák a megújulókkal jóval olcsóbbak, így egyszerűen gazdasági kényszerből fog átállni a világ.
Na azért túlzásba ne essünk. Hova ez a rohanás ini? 😆
Ez a Várkonyi meg kb. annyira szakértő mint itt bárki 😆
Ha minden jól megy, akkor gyorsan fog csökkenni a villanyautók ára. Jobb esetben a mostani új belsőégésűek alá.
Viszont ebben az esetben a használt belsőégésűek szart sem fognak érni. Kb. mint a trabantok a vége felé 10-30ezer forintokért lehetett venni.

Amúgy nem tök mindegy? Ez csak annak gond aki kupeckedik vele.
Ellenben amikor megvettem, nekem megérte. Kényelmes, új, magasan pozícionált és jó autóm van, nem egy lekotlott 15éves szar. Amikor eladom akármim van az értékének a jelentős részét elvesztette, mert nem néhány évente cserélem. Ha közben csökken az új érték az csak annyit jelent hogy olcsóbban vehetem a következő autómat és addig is jobb kocsim volt.

Nyilván ez arról szól hogy kinek mennyi pénze van. Ha több pénzem van akkor többet tudok költeni erre, ha kevesebb a pénzem, akkor én is veszek olcsó használt autót, és fikázom azokat, akik megengedhetik maguknak, hogy új autót vegyenek, hogy mennyire nem éri meg, és én mennyivel okosabb vagyok 😁
De szívesen bontanák ki én is újat , akár autó akár motor !? Szórnám a csomagolót , mint bolondgyerek a lisztet ! 😏
Meg aztán ez kicsit pipis számitás. Egy használt autóra a következő években nem ugyanannyit kell költeni, még ha a kötelező szervizeket is beleszámolom. Tehát azok a megsporolt miilliok valamivel kevesebbek lesznek, a szükségtelen állásidő és bosszankodás kicsivel több, az üzembiztonság kicsivel kisebb. És hát az uj az csak uj még ha egy MG vagy suzuki is ami már a jobb használt kategória árszinvonala.
Az és nagyon.......a lelkemnek és ha megtehetem ezt teszemm mert nagyobb öröm mint spórolni hisz nem úr aki nem pazar...........eddig 7 autót és 3 motort vettünk újonnan, buktunk? Igen, megbántam? Nem. Mert az is nagy öröm, hogy én fingottam bele először meg ilyenek, de a spúr ezt úgysem érti ezért ez a vita csak teoretikus. 🙏 😁
Igen, mert valójában nincs szükségem rá, csak hobbi... simán eljárkálhatnék az öt éves bmw-vel, főleg hogy évi 12-15 ezret megyek.
De szívesen elfogadok tőled tanácsot, mit csináljak évi 10 guriga bevétellel? adózzam be felét, aztán a maradékból vegyek egy garázst, amit kiadok havi 20-ért?
Nyilván nem, és minél drágább az autó, annál nagyobb eleinte az értékcsökkenés. Ezt tudjuk, de ha csak ez az egy dolog számítana, akkor mindenkinek 20 éves autóval kellene járnia, mert annak nincs értékcsökkenése.
Egyébként meg nekünk egy magánszemélyként adózott jövedelemből megvett 8 milliós autó drágább, mint egy 16 milliós céges.
hát ez a hozzá se kell nyúlni sem így van igazán. (kezeit széttáró) Minél több a darab annál nagyobb a hibalehetőség 😅 ami nem volna gond ha nem lennék folyamatosan benne 2-3 ingatlan komplett felújításába. Aztán utálom amikor azért nem haladok, mert ép elmegy egy bérlő és ki kell festenem a lakást, vagy valami műszaki probléma miatt kell rohangálni, hogy elszakadt a gurtni a redőnybe nem kap áramot a bojler, vagy nem tudja begyújtani a konvektort(kezeit széttáró) Ilyenkor dobok el minden a kezemből és megyek csinálni(kezeit széttáró) Van amikor 3 hónapig sincs semmi(meghajlós) Van amikor meg egész héten van valami nyűgjük (kezeit széttáró) Ha kifutnak a felújításaim idén max jövőre(óranézegetős) akkor már álló faxal várom az ilyen telefonokat, hogy felrobbant a kv-főző a konyhába és az egész fal oda lett 😅 és végre mehetek festeni és ehhez hasonló, de most még kifejezetten hátráztat(gondolkodós)
ja nem szoftver frissítést a pözsó-tojotán szoktak csinálni olajcserekor, hogy rá tudjanak írni 3 óra rezsimunkaórát 75-ért 😅
A dákóba annyira nincs semmi, hogy nincs mit javítgatni. Van valami gond cserélik komplett. Ha van alkatrész nincs ezzel probléma(kezeit széttáró) Tényleg a takarítónő megcsinálja szünetjében(legyintős) nem kell ide rutin meg tudás 🤣 Az a passzátokhoz kell amik sorakoznak a sóginál. Ő egyébként örül neki most épít egy új műhelyt a fószvágenesekből 😅 Szuzukisoktól éhenhalna 😅
ingyenélő szarházi? De hát az te vagy téged tart el az asszony 15 éve 😂 Sértegetés? Akkor lenne sértegetés ha nem lenne igaz amit írok de biztos az mert te magad írtad már le számtalanszor hogy nem dolgozol neked elég az amit a nejed megkeres(gondolkodós) Remélem ott hagy(meghajlós) egy 25 éves keményfaszú gyerekért majd dobok neked kenyérhéjat, hogy éhen ne pusztulj 😅 Télen amikor ott dideregsz a híd alatt adok oda kiolvasott népszabadságot az jó nagy, hogy tudjál takarózni 😂 Nem kívánok én neked rosszat csak azt a sorsot amit írtam mert az élethez való hozzáállásod ezt indokolja ennyit érdemelsz az élettől(kezeit széttáró) Én hiszek abban, hogy előbb- vagy utóbb mindenki elnyeri azt amit megérdemel.(meghajlós)
Na és most én el is köszönnék tőled te életre nem való feleségéből élő dologtalan here(kezeit széttáró) egyszerűen annyira az ellentétem vagy a pökhendiségeddel a nagyképűségeddel a léhűtéseddel, hogy ez éket ver a mi bimbózásba indult barátságunk közé 😂
Ahhoz képest mégis ezen agyal.
"Igen, ez egy dilemma, mostanság én is agyalok ezen... de mijafaxt csináljon az ember? "