Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pont nem erről van szó. Ne vetítsd ki a problémáidat rám.
Háááát oszt van magabiztosság ezerrel ......bár én inkább látom vakmerőségnek , ok, hidd azt, hogy így van, tényleg nyugisabb így közlekedni mint állandóan aggódni ........biztos állati jól vezetsz és mindent ki tudsz védeni ......nincs is erről mit beszélni, a Te és a többiek hsz.-ei elég jól leírják amit erről gondolni kell.
Alvó sofőrök a legkiszámíthatóbbak.
A sportosan vezető dinamikus vezetők, meg a szőke picsák a legkiszámíthatatlanabbak, de őket meg fel lehet ismerni, és el lehet kerülni.
Pipifax így vezet
(sajna magyarul nem találtam)
http://youtu.be/YjkkjH0GnfY
Elhiszem
Nem, ez irányító, én vagyok az aki megcsinálja azt a szar radart
És a legdurvább hogy kb. tényleg így adják elő a problémájukat a felhasználók
Ezt úgy hívják rutin meg nagy fokú magabiztosság. A második nem mindig előny, de legyen mindig jó szerencséd!
Ismered a mondást, amikor elhiszed magadról, hogy nagyon tudsz motorozni, akkor... Szóval ez igaz arra is, hogy amikor elhiszed magadról, hogy uralod a reggeli forgalomban a 2 kávé és gyors szarás után is félig alvó sofőröket.
Innentől a szerencse faktor játszik, uralni nem tudsz, csak felkészülni, előre gondolkodni, mert az a sofőr, aki nem vesz észre téged, az kiszámíthatatlan.
Vagy lehet hogy rutinosan tudom mit kell csinálni adott helyzetben, és a lényeges dolgokra tudok figyelni, nem az ilyen apróságokra.
Nem. Az én felfogásommal tudok előzni. Te rinyálsz a kockázatokon
A quantum fizika is statisztika alapján működik, mert nincs bizonyosság arról, hogy egy részecske hol van és milyen sebességgel mozog. Vagy egyiket, vagy másikat tudod, de a kettőt együtt nem. Ez csinál pár furcsaságot, de ettől még nagyon is jól tudják számolni, hogy mire számítsanak.
Egy részecske megjelenhet a semmiből, átmehet a falon, de egy egész ember nem fog, pedig részecskékből áll. Esélye persze megvan, de elhanyagolható, tehát aki kicsit ért a fizikához az ki tudja számolni a ballisztikus pályát, a bolygók mozgását is egész jól.
Ez emberek, autók pont ilyenek. Kiszámíthatatlanok, mégis egész jó pontossággal megjósolható mi fog történni, mert vannak egyértelmű szabályszerűségek.

Pl. Ha egy autó mellett nem halad másik, bármikor sávot válthat akár index nélkül is. Nem tudom mikor, de tudom hogy bármikor megteheti. Ha elmegyek mellette úgy teszem, hogy ha ez bekövetkezik, akkor se basszon el. Oldaltávolság, sebesség különbség, menekülési utakat előre tudom egy pillanat alatt mielőtt mellé érnék, így ha megteszi, ki tudom védeni.
Sok ilyen van még a városi forgalomban, van egy csomó amit nem is tudatosan teszek, mert a rutin meg az évek hozták magukkal, de tudom hogy képes vagyok rá, számíthatok a reflexeimre.
Nem volt egyértelmű!
...és igen. Bárki hibázhat, elbaszhatja, bárkinek lehet peche, de ettől még tudom mit csinálok, és ezért nem aggódok.
Repülésben dolgozok. Itt minden 3-4szeresen túl van biztosítva. Milliárd forintos berendezésekkel dolgozunk, ember életek múlnak a munkámon. Nem lehet azon rágódni hogy mikor hibázok, mert akkor nem tudom elvégezni a munkám. Kockázat mindig van, de azt tudni kell kezelni, elemzeni, hibákból tanulni, felelősséget vállalni, szóval a magabiztosság alapvető munkakövetelmény. Ezért is vettek fel mert képes vagyok erre.
nahát nem is gondoltam volna
Lovagolhatsz a szavakon, de 10-nél jóval több autóval találkoztam amelyik ki akart nyírni, pedig volt amelyik szándékosan akart, és egy sem volt erre képes.
Én ezt a környezetet ismerem, ezt tanultam meg, ehhez alkalmazkodtam és ebben érzem jól magam.
Ini, meg MuZ a terepet ismeri, tanulta meg, ezért terepen érzi jól magát.
Hogy te hol nem rettegsz azt nem tudom, mert úgy tűnik mindentől rinyálsz

Ha nincs meg az a magabiztosságod hogy TUDJAD hogy képes vagy valamire, ha nem hiszed el hogy KÉPES vagy rá, ha nem tudsz FELELŐSSÉGET vállalni a tetteidért, mert azon rettegsz hogy elbaszod, akkor NE TEDD MEG, mert tényleg nem vagy alkalmas rá!
NE ülj motorra ha csak a szerencsében bízol, és nincs tudásod ami megmenti a segged!
Nincs nekem idom ilyenekre na jo, nekem csak az elso resznel elment a kedvem tole... Nem az en vilagom az ilyesfajta eroszakossag.
Vonat-motoros 1:0
Még ilyen tapasztalattal is rosszul látod a dolgokat , pedig Pipi jól leírta a lényeget ! Nem az a lényeg hogy az első alkalom eljő -e , hanem hogy kapsz-e utána második esélyt !? Egy motoros barátom városban haladt sebességet betartva , mikor a parkoló autók közül az egyik ajtót nyitott neki . Kéz láb törés miegymás rehab , de utána nem ült már nagymotorra . Zsolti barátunk másfél éve hunyt el , egy autó kikanyarodott elé a 83 as főútra . A sofőr először azt mondta nem látta /300méter nyíl egyenes a kereszteződésig / aztán azt mondta látta , de qrva gyorsan jött . Aztán a műszaki szakértő megállapította hogy világítással , és legfeljebb 110 km/h val mehetett a motor . Az eset után 3 hónappal elismerte hogy nem nézett körül elismerte a felelősséget , 2 hét múlva meghalt , nem volt beteg . Zsoltinak sajnos nem lehet második esélye . Sajnos aki motorozik annak benne van a pakliban a pékáru /perec/ de hogy mik az esélyek az nem a ruhán és nem a rutinon múlik kizárólag .
Game Of Thrones, es van benne tobb Aegon.
Ha tudnam mi az a GOT, tudnek valaszolni
Ezért írtam oda a végére.
Ez valami GOT special edition?
és itt végül is ki nyert? mert ezt nem taglalja a cikk
Holnap indulok az Aegon MotoRunra!
ANYAIDŐ
Holnap gyorsan tekerünk is egyet az osztrákoknál a csapattagokkal, mielőtt este elfoglaljuk a szállásunk