Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A tesla egy fosch az ódi nem különben
Valami idióta talán ruszki pont ezért verte szét a luxus sportkocsit mert megdöglött alatta párszor
Részletekre nem emlékszem kert annyira nem érdekelt a dolog. Hiszen f asztra van a háznál ami örokké él
Nekem nincs, de nem is vágyom rá: nagyfőnököm 3 évente hoz ki egy-egy vadiúj A5-öt vagy éppen (most) A6 Quattro kombit a szalonból (mindig V6 dízel automata, "természetesen" fekete színben), és 3 év alatt belerámol 200-250 ezer km-t, majd cseréli a következőre.
Hatalmas, lélektelen nagy batárok 20 millióért: komor, tök fekete belső térrel, igaz mennek mint állat, és tele vannak mindenféle "csingilingikkel" az utastérben. Semmilyen birtoklási vágyat nem keltenek bennem....

A szembe szomszédom kb. 15 éves A4-ese meg konkrétan egy fos: kis (1,9 talán?) dízellel és rengeteg költséggel, problémával... ...a szerelője legnagyobb örömére.
Szerintem, azért más a megítélése a Teslának, mert:
Drága. Ha már ilyen drága, akkor valahogy az "várható" el tőle, hogy hibátlan és tökéletesen és mindenben kimagaslóan jó legyen.
De nem az, hiszen ezt is emberek csinálták és a fizikai rá is vonatkozik.
Így sokkal nagyobb esemény, mintha egy lada lerobban az út szélén. Mert az olcsó és abban "benne van"....
Nem szabad fikázni semmilyen autót!
Főleg annak, akinek egy számára elérhetetlen autóról van szó.
Pl nekem is, egy több tíz millás Tesla.
Én nem állítom róla, hogy fos,
Mert tapasztalatom nincs róla.
Mi alapján foglaljak állást?
Az a bosszantó, hogy leírják, hogy az Audi egy fos, úgy hogy még bele se ülhetett egy normális autóba.
Nem fos, jó az Audi, meg a cikkben szereplő is jól végezte a dolgát, nem is ez volt a lényeg, hanem hogy ha egy Tesla csinálta volna ugyan ezt, már itt vízhangozna minden a fikázódástól.
Fos?
Milyen Audi-t használtál már, hogy ilyen határozott véleményed van?
Ja értem, abban semmi kirívó nincs ha egy ilyen gyullad ki, teljesen természetes
Amúgy a sofőrnek eltört mindkét lába, a gyerekei ár könnyű sérüléssel megúszták, de mindenki önerőből hagyta el a kocsit. (törött lábbal nem hiszem hogy saját lábán :)
A biztonsági kamera felvételén elég jól látszik hogy együtt halad a forgalommal és elég nagyot csattan olyan 1/3-1/2-es fedésben.
Fiat500-as a legszarabb mindközül, még a Fiat igazgatója is nyilatkozta hogy senki ne vegyen ilyet, mert szar, csak azért gyártjuk mert muszáj de a csajoknak bejön, mert kis cuki.

A gördeszka platform szerint építkező elektromosok (így a Tesla is) ott van előnyben egy ütközésnél, hogy nincs motor az orrában, hanem üres, gyűrődési zóna, plusz az akku védelme miatt nagyon merev az utascella is, plusz az hogy a Tesla 2Tonna, így nem sok jármű van ami súlyfölényben lenne.
Kis adalék, láttam pár teslát (ültem benne telepen belüli arrébállásnál) többnyire törötteket alkatrészeikkel együtt, nekem nem úgy tünt, hogy egy 100km/h-s balesetnél amivel egy tgk kiálló platójába csapódnak bele ott karcolás nálkül szállna ki bárki is, talán az lehetett, hogy 100-al ment a sor és mikor lelassult a tesla előtt az nem lassult velük együtt hanem 20-30-as különbséggel belement vagy a fene tudja. Amúgy elfogadnék egyet vagy bármennyit szívesen, 2-3 éve mikor ilyeneket hoztak be a megrendelőink mindenféle kisebb-nagyobb villanyokat hoztak be és mind tetszett, az alkalmazottak maguknak fiat500-hoz hasonlóakat vettek.
Belegondolsz, szinte minden túlárazott a tömegcikkeken kívül
Vannak csoda szavak akik minden termék árát felülírják
Pl motoros, biciklis, bojlis, stb
Egyik ismerős motorjáb a ventillátor kapcsoló tönkrement a motoros boltban 3000 körül lett volna az autósban 7-800 között
Méret, kapcsolási hőfok minden azonos
Ami villanyos az is plusz pénzt jelent.....
Pl villanyos bicikli: egy 300 ezres biciklire rátesznek egy 400 ezres villanyos okosságot aztán 1,2 Milla lesz egyből
És nagyon fasta mert van USB töltési lehetőség a telefonnak
Ami amúgy is vicces mert egy kapcsoló üzemű 5voltos 2ameres táp párszáz forint , de mivel biciklis így egy drága extra
Rosszul ülsz a hintalovon!

Az Audiról-BMW-ről régóta TUDJUK hogy egy túlárazott fos (meghajtástól függetlenül), a Tesla esetében ez még az újdonság erejével hat.
Na hogy ne csak mindig Zoli googlizott túraképeit nézegessük.

Azt mondjátok meg nekem, ha egy Tesla balesetben kigyulladt ezt harsogja a világsajtó, meg minden ratyi ezt linkelgeti örömittasan az összes létező fórumon, naponta kétszer.
Akkor ezt miért nem láttam még sehol? Ha a villany Audi gyullad ki és felgyújtja az erdőt az miért van agyon hallgatva, és csak a helyi hírharsona írja meg?
És persze ez is pozitív hírként van beállítva, míg a Tesla esetén kiollózzák azt a pillanatot, amit véletlenül HD minőségben, és nem ilyen telefonos gagyisággal, rögzítettek, amikor a legnagyobb lánggal lángol, és éppen berobban a szélvédő, és ezt hozzák a szalagcímek, azt meg már senki nem olvassa, hogy saját lábán szállt ki a 100km/h-s becsapódásból mindenki, miközben az Audi akkora fos, hogy egyben szakadt le az akku az aljáról.
Ezek után magyarázzátok hogy nekem hogy nem szándékos lejárató kampányt pénzel a VW csoport, és nincs Tesla ellenes összeesküvés.
https://villanyautosok.hu/2019...
Ahogy a ruháit ledobta úgy a lóerőket meg felnyomta.

https://www.kepesmotor.hu/suzu...
Ja ja. Úgy szoktam én is. Gondoltam sokáig alszanak az emberek. Hát nem. Így hát 10kor már leparkoltam itthon.
Helyesen: Hajnali fél 9 és tele a Mátra
Ezért mentünk a múltkor hétköznap, hogy akkor nincs akkora tömeg, és még az út is élvezhető volt!
Fél 9 és tele a mátra
Túl sok pénz került a plebshez az utóbbi időben aztán mindenki tekereg ide oda
Nagy.