Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én nem megyek sehová sem, ide születtem, itt is fogok megdegleni.
Tavaly óta már a fizum is elfogadható (csak kalocsai szinten nézve...), remélem ez így is marad.
Tehát másodkézből és csak annyit hogy minden olcsóbb.
De azért a videón lévő árakat be tudod szorozni és megnézed itthon ez mennyi?
Azért néha indulj el felfedezni magad is.
Hátha elmész az ígéret földjére gazdasági migráncsnak.
Az internetmunkát egy osztrák káposztaföldön is meg tudod csinálni,és minden olcsóbb,fizetést meg sokkal többet kapsz.
Ha már normális munkalehetőség és elfogadható munkabér híján elhagyták Kalocsát, akkor nem Pestre migráltak, hanem _"picit" messzebb: Ausztriába, Németországba, Nagy-Britanniába, Írországba.
Én életemben kétszer jártam "nyugaton", mindkettő régebben volt 20 évnél.
Viszont az ismerőseim, barátaim, volt szomszédaim fele "gazdasági migráns", és rendszeresen járnak haza, rendszeresen kapom az információt.
Az Urán is ilyen jó?
Az aranyban pont az a jó,hogy bármikor,bárhol el tudod adni. Világpiaci ára van...
Persze,sőt ingyen is.
Mondom,hívő embert nehéz megingatni.
Te belenéztél a videóba?
De ha kell csinálok neked egy lidl tourt jövőhét szerdán míg te tüntetsz.
Apropó melyik héten voltál a mesés nyugaton?
Lidl, Aldi ugyanannyiért adja a kaját (a világbajnok ÁFÁ-nk miatt még talán drágább is itthon valamennyivel), étterembe meg itthon sem járok (pedig én azért néha megtehetném, ellentétben a minimálbéren nyomorgókkal....)
Ezt a videót nézve nekem rohadt nagy bullshit ez a hülye duma..A 3000 forint környéki húsárak kurvára nem az "olcsóbb kint" jut eszembe.
Talán 2-3 nyomott árú promo termék volt némileg olcsóbb.De ha ezzel akarod magad kábítani legyen.

http://youtu.be/8olprFZDj0g;t=892s
Az árak már majdnem "nyugatiak", sőt sok mindenben drágábbak a boltban.
Az országos, "melós" átlagfizu már...
Most nem erről van szó, hanem konkrétan a minimálbérről. Az országos, "melós" már átlagfizu kezd emészthetővé válni (szerényen, de meg lehet belőle élni - de lakást, új kocsit nem veszel belőle), a minimálbér viszont még mindig megalázóan alacsony. Ráadásul ha itt, vidéken egy dolgozó elmegy melózni valahová, többnyire nem is kérdés mennyit kap: a minimálbért!
A baj ott van hogy a jómunkás mikor sorbanáll a fizetésért magasat szeretne kapni amikor meg sorbanáll a bótban a motyóért keveset akar fizetni.
Azért pusztuljon el az a munkaadó, aki 8 órát keményen végig akar dolgoztatni valakivel a jelenlegi minimálbérért. (Illetve szeretne még kevesebbért...)
Ha nem tudja a cége kitermelni / kitermeltetni az elfogadható munkabért a dolgozóinak is - az ne vállalkozzon.
Győrben is nagy a sötétség.
Nem is ismerem ezt a szót, te nem véletlen, hogy igen.
Te hiányoltál, itt sírt a mocskos szád értem.
Tünj már el a picsába nyomoronc,jó volt míg a proktológián voltál.
A kutya se hiányolt.
Még másolni sem tud a nyomoronc.
Tehát lesz sívo homok,ördögszekerek és hullahegyek vagy már vannak?
öbb fórum lakó is szólt nekem, hogy a ratyi ratyedli élettelen JPN hiányol! Csak az Horvátországban voltam a yachtommal!Hihetetlen ez a szerencsétlen fószer, itt éli az életét, ha az ember már nincs itt, akkor már egyből pampog a lepcsedék peches szájával. Szerelmes belém a nyomoronc, de nem tudja felfogni, hogy semmi nem lesz köztünk. Utoljára megkérlek te hombár ratyi, ne említs, kussolj és akkor nem kapsz folyamatos szopchatás, persze tudom azt élvezed, de nyugodj meg és élj békésen a ferde hajlamaiddal együtt Az egész sportmotor tudja, hogy itt élsz, itt megtalálnak, nyugi!
Több fórum lakó is szólt nekem, hogy a ratyi ratyedli élettelen Zoli32 hiányol! Csak az Horvátországban voltam a yachtommal!Hihetetlen ez a szerencsétlen fószer, itt éli az életét, ha az ember már nincs itt, akkor már egyből pampog a lepcsedék peches szájával. Szerelmes belém a nyomoronc, de nem tudja felfogni, hogy semmi nem lesz köztünk. Utoljára megkérlek te hombár ratyi, ne említs, kussolj és akkor nem kapsz folyamatos szopchatás, persze tudom azt élvezed, de nyugodj meg és élj békésen a ferde hajlamaiddal együtt Az egész sportmotor tudja, hogy itt élsz, itt megtalálnak, nyugi!
Nekem nem volt pofám soha olyan keveset adni mint a többi kolléga, mikor a napidíj náluk 10-12 rugó volt akkor én 18-20-at adtam, nyilván madár vagyok meg ilyenek, de igyekeztem élhető fizetést adni minden korszakban, tény ma már én nem vállalkozok a többiek jórésze még igen. Amúgy ahogy Ini és én mondjuk évek óta, itt nincs semmiféle munkaerőhiány hanem csak rabszolgahiány van, ahol élhető a fizu ott nincs is felvétel, de ez igen ritka, a többieknél meg vannak a rabszolgabéresek akiknek most az ukránokkal (nem csak, de ma ez a gyűjtőszó a külföldiekre) akarják lent tartani a bérét. Már nem tart sokáig az a kegyelmi állapot, hogy a dolgozó dönti el hol dolgozzon (főleg vidéken) és erre írtam, hogy ezt itt (lehet, hogy Te nem, de neked válaszolok) tagadjátok mert szárnyalunk, de közben mind a közelgő (inkább már meglévő) válságban bíztok, hogy jó befektetésetek legyen ez nekem amolyan kognitív disszonanciának tűnik vagy csak opportunista gondolkodásnak.
A minimálbér emelés egy jó nagy vakítás
Mert ugye pénzben többet keres a polgár de ezáltal minden Termék és szolgáltatás drágább lesz emiatt nem fog tudni többet vásárolni
Az utóbbi 3 évben rengeteget drágult minden
Szóval nem csak a munkabért kellene emelni hanem a termelést hatékonnyá tenni
2012 felé volt felesleges pénzem akkoriban kb minden helyben járt. Elég nagy volt a bizonytalanság
Most is csak amiatt drágul minden mert elszabadult az euró
Amúgy az arannyal is az a baj hogy ha nem veszik meg nincs értéke. Aztán ezek a lapkás vackok nem ugyanaz mint a tört arany azt mindig meg fogják venni