Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mé?
kutyás nekem is van: évente 1000ft/kutya a díj
Még némelyik lakásbiztosítás is tartalmaz ilyesmit, még állatra is vonatkozik, kiszaladó kutya pl.
De a biztsítókkal elég nehéz.........
ezt már egyszer megbeszéltük veled és ginóval.Szerintetek ilyen nincs mégis mindenová így írják

Nos ilyen alapon a "Katasztrófavédelem" sem egy találó elnevezés
nyugodjál te csak meg,hogy a normán felüli juttatások, a csomó ingyen dolog, szolgáűlíti autó tankolókátya stb, bőven 5 milla felett keresnek ettől aludjál nyugodtan
Mint ahogy attól is, hogy a poltikusok vagyonbevallása sem fedi 100%-osan a valóságot
nyílván ez vicc volt 1%-ban sem fedi
Midegyiknek van egy fél háza 5 millió ft- megtakarítása meg 15 millió ft hitele de ezt te is tudhatod ha akarod ezek az adatok nyílvánosak
én leszarom a gyalogost is meg a biciklist is, nem fogom a kormányt félre rántani azért mert a másik idióta
hülye biciklis miatt nem fogok kamion alá szorulni.....
ehhez hozzátartozik hogy az átlagtól óvatosabban vezetek, szóval esély nem sok van hogy bárkit felteszek a motorháztetőre
szimóval egyszer majdnem meglett egy öreglány, ott is endúrós reflex beindult, abban a pillanatban ahogy kijött elém már téptem a teligázt hogy emelje az elejét a motor
persze nem csinált semmit sem a szimó öreglány meg kb az ív közepén észrevett és avval a mozdulattal nyomott még kb 45 fokot a kikanyarodáskor és pont le tudott menni az út széli dzsuvába
anyám egy barátnője sok éve tetőre tette a trabantot egy kiszaladó kutya miatt
amúgy a biciklis felelősségbiztosítás nem rossz úgy tudom van is ilyen a biztosítóknál, de nem kötelező
Csak ha kivasalod az isten barmát akkor + azt se tudja hogy visítson.
Várjál, múltkor azon vitatkozott velem egy ilyen, hogy ha nem a járdán hanem az úton sétál este kivilágítatlan helyen, neki akkor sem kötelessége láthatónak lennie. (ez amúgy sajnos tényleg így van a KRESZ-ben) De szerinte az autós felelőssége hogy lassan hajtson, mert "mindenre fel kell készülnie" hátha van az úton egy láthatatlan gyalogos.
Hát mondom meg is érdemled, ha elbasz egy kamion, nehogy már 200 forintért egy fényvisszaverő szalagot.
Ha valami miniszter leszek be is vezettetem, hogy felpörögne a szívlapát biznisz
Én rendszeresítettnék minden autóhoz 1 szívlapátot és azzal kéne fültövön vágni az idiótákat.
Igen, kb. ott kéne kötelező buktatható tantárgynak lennie a KRESZ-nek.
12 éves korodtól kimehetsz bringával közútra. Alapfeltétele ennek a KRESZ ismerete. Vizsga valóban nem kell, de akár az is lehetne.
Sőt sapkájuk sem
Vagyis nem az a baj, hogy gázkaros, hanem hogy nem tartják be az alapvető szabályokat, amit lássuk be, tekerős bringával meg gyalog is pont úgy el lehet követni.
Nem eddig ez nem volt szabály.
Én eleve kötelezővé tenném minden embernek a felelősség biztosítást és minden járműre, a kerékpárra is az azonosító jelzést.... ha pl egy gyalogos lép ki eléd, és emiatt balesetezel, ne kelljen mar bíróságra menni, ha lesz egyáltalán kivel..... kerékpárral is lehet nagy kárt okozni stb
És a gyalogos aki fülhallgatóval, ordító zenét hallgatva körülnézés nélkül lép elébed a járdáról mert neki elsőbbsége van?
ha én lennék a döntéshozó akkor lenne emberi erővel hajtott jármű és minden egyéb 125ccm-ig, ezt a segédmotoros-villanyos faszságokat már 20 éve meg kellett volna szüntetni
ami nem emberi erő hajtotta arra rendszám biztosítás
az emberi erővel hajtottra is kresz vizsga amik kb általános iskola 5-6. osztályában már el lehetne végezni, amíg ez nincs csak felügyelet alatt közlekedhet
És az általad írtakhoz se KRESZ-ismeretük, se biztosításuk, se védőfelszerelésük.
Biztos vagyok benne, hogy semmi nem fog változni.
Szerintem annyiban jogos, hogy ott ahol gyalogosok közlekednek smkp nem.mehet, ezek a villanybringák meg ugy mennek mint egy babetta meg a sulyuk is akkora. Ráadásul.ugyanezzel.a lendülettel mennek.át a zebrán ahol keresztezi az utat és még elsőbbségük.is van.
Igen: csak BE KELL TARTATNI a meglévő szabályokat. Most ennek láttak neki a zsaruk.
Na de az meglévő szabályok alapján is el lehet intézni, nem kell belemagyarázni.
Volt egyébként, csak nem tudtak mit kezdeni. Legalábbis felénk előfordultak kisebb balesetek.az elektromos kerékpárosokkal, többnyire a gyalogos kerékoáros uton ahol egy aszfaltcsikon osztoztak.a gyalogosokkal.
Ezeknél a teljesítményt kéne megnézni, mert gyanítom nem túl szabályos.
200W-al nem tud gyorsabban menni mint izomerővel, csak ugye eddig nem volt gond mert az ólomakku nem bírta, de a lítium akkukkal kis okosítással a duplája is lejön ugyan arról a motorról.
Nem is veled vitatkozok