Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A szervkereskedőkre és a qvafuttatóra is szükség van a kereslet taláélkozik a kínálattal. Ha nem lenne rá kereslet akkor nem lenne kínálat sem.
Aztán vigyázz, hol mit iszol. Nehogy egyszer fél vesével ébredj
Hát atomerőművet eleve amúgy sem kapcsolják le, de a gőzgépek korában sem volt ez egyszerű dolog, sőt, mondhatni gazdaságtalan volt.

Drága import? Itt az energiatőzsde:

https://www.eex.com/en/

Számold csak 40 euróval a mWh-árát...
én nem látok ebben semmi ördögtől valót. Ha mondjuk az elektromos szolgáltató(ami mára ugye állami) magának akar olcsóbban előállítani energiát( csökkentve vele az importot) valószínűleg többet is keresni vele mint az importtal( ha nem így lenne nem csinálná) meg még megéri az egyéni felhasználók feleslegesen előállított energiáját is megvenni és abból is profitálni nem értem ez neked miért fáj. Ez az egyik legjobb üzleti modell. Csökken a kintlévőség, esetleg non profit szervezetként csökkenhet a szolgáltató ára az ipar és a lakosság felé + akinek van rá lehetősége +-ot betremelni a hálózatba az meg qvázi ingyen fűt, meg hűt meg világít. Mindenki happy. Egyedül a külföldi szolgáltatók nem azok de az meg kit érdekel?
Ez a beszéd Gondolkodj úgy mint ini. Rajtad ne gazdagodjanak
menj el mondjuk kazánfűtőnek
Hát itt a hiba. Szükség van rájuk, de valóban, vagy csak a profit miatt, mert akkor folytassunk szervkereskedelmet, kurvák futtatását, stb.
És válasszuk el a termelőt mondjuk a hálózat fenntartójától, nem feltétlenül ugyanaz a cég.
Ez igaz, de nem érdemelnek meg ezek a gecik
Sőt! "különleges"
Hajaj, se a kutyákat, se a bölcsészeket nem szereted, baj lesz még ebből
Na de a drága import áram helyett termel, míg én este völgy időszakban használom el amikor az ipari fogyasztók már lekapcsolátk a villanyt, és amiatt üresben pörögne Paks.
Igaz hogy nyavalyognak meg keltik mindig a hangulatot, de egy elműves mondta hogy ez nekik igazából kurva jó biznisz.
Nade te mindent IS jobban tudsz.
Én meg szarok bele és csinálom amit a főnök mond.
Ha nem elvárás, hogy gondolkodjunk akkor nem tesszük. a fizetésem és a munkaidőm ugyan annyi.
Igen, egyedi...
nem az a lényeg, hogy ki és miből építi Ez most a lényegét tekintve irreleváns A lényeg abban van, hogy gombamód szaporodnak, tehát szükség van rá.
Egyébként maguk a szolgáltatók is építik ezeket a farmokat. Jó hosszú időre helyet bérelnek magánszemélyektől, amit körbekerítenek, feldobják a konzolokat és rápattintják a napelemeket. Gondolom qvázi olcsóbb így az energia előállítás mintha megvennék és úgy adnák tovább Az, hogy jelen pillanatban kb. minden 50-ik házon van napelem ami a szolgáltató hálózatába termel vissza szerintem szóra sem érdemes
akkor egyedi vagyok
Amőba.
Haha
Neked külön van egy pont “Pipifax” néven de a definicióban csak a profilképed van
Ja, vond le belőlük azt, ami nem részben-egészben támogatásból épült.
Úgy én is tudnék.
Sokat hozzátesznek ahhoz a tortához, amiből ők még nagyobbat hasítanak, és mindezt úgy, hogy közben nekem instrukciókat adnak, mit, hogyan, mennyit, és ráadásul mit is gondoljak erről.
Nem, mert a te általad megtermeltet egyből használja valaki, éppen ezért (is) értelmetlen, hogy drágán vagy olcsón termelek.
Erről beszélek. Tudod mit mondott egy régi nyamvadék?

Ha nem tudsz valamit megakadályozni, akkor állj az élére.

(Ezt tényleg nem a netről néztem ki, tényleg ilyen okos vagyok.)
nem tudom például mifelénk gomba mód szaporodnak a napelemfarmok. Van amelyik 10 hektár is megvan és önállóan elég egy város ellátására állítólag
Helyettuk megkapnak teged fulltime-ban.
rakd már fel a 20 alattit is légyszi mert amit olvastam abba még nem tudtam magam besorolni
mi bajod a bölcsészekkel?
Szaldóban senki nem tárol semmit.