Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amikor ennyi szabadidőd van.
Mikor?
Dehogynem
En nem beszelek melle legalabb.
Egymásra találtatok
Aha.

https://hvg.hu/gazdasag/201907...

A MÁV-nál és az MVM-nél egy-egy embernél valóban. Tudsz még ilyent?
lehet, hogy most nem alszol majd nyugodtan deaz állami nagy cégek vezetőinek fix 5 millás bére van máv, energiaszolgáltató, bkk stb...
itt nem a bele keverésről van szó. Hanem egy állami cég működéséről Faszán ki tudod ragadni a lényeget A mostani kormány az utóbbi 10 évben megvette a komplett víz, gáz és villany üzletágat. Ennek a céljának annak kellene lenni, hogy a lakosság javát szolgálja. Ez ilyen egyszerű. Ezt írtam, hogy ez régen is meg volt, csak nem mindegy, hogy egy termelés volt mögötte vagy felvett kölcsönök De ha nemérted hagyjuk meg egyébként is eldöglök mert 8 perc van a mai napból
Remélem lesz. Akinek nem tetszik, az majd csinál magának egy sziget üzemű akármit és kész.
Igen, de nem mindegy a mérték.
Nem hiszem, hogy van olyan állami cég, ahol a legfelső vezető 5 misit keresne.
Piaci szereplőnél meg senkinek semmi köze hozzá. Ha az alkalmazott megkapja a kialkudott bérét hiánytalanul, akkor utána már kuss van.
Azt SEM értem, hogy miért kevered ide az állami támogatásokból működő kommunizmust. Az egyre biztosan jó volt, kinevelt és visszafordíthatatlanul elcigányosította a magyar nemzetet, mert rászoktatta őket arra, hogy JÁR.
itt is van qrva sok szélerőmű az ország nyugati felében , de 10 éve már nem is engednek telepíteni belőle A napelemfarmok most vannak kibontakozóban ez mellett van egy atomerőművünk a jövő majd eldönti ,hogy lesz e mégegy + külföldről vásároljuk az energiát. Alapvetően ez egy portflió. Itt a súlyozás a lényeg.
maradjunk annyiban amit te irányítasz az is bizonytalan
Leírtam, hogy mindenáron Mi van ezzel már ez természetes. Te ingyen dolgozol? Vagy a megkeresett hasznod vidám vasárnaponként leadod a HIT gyülekezete csarnokban?
Ha meg állami cégről beszélünk és úgyis működne mint egy állami szervezet akkor az alapvetően egy non profit intézmény . Aminek a profit a működéséhez kell Az alkalmazottak meg a vezérigazgatói 5 millás fizetések juttatások, luxusautók utazások stb. hez. Amiért ő előállít és bekerül az megfizetteti a piaci szereplőkkel(lakosság és gazdálkodó szervezetek) ezen felül nem tart meg hasznot. Ergo a profit nem egy második fél vagy gazdálkodó szervezet zsebében landol hanem annyival olcsóbban lehet eladni a piaci szereplőknek.
Volt már ilyen 40 évig de az teljesen más model volt Ott nem gazdasági termelő alapokra tervezték az állami támogatást hanem kölcsönökre Ezt még mai is fizetjük
De tisztán emléxem, hogy gyerek koromban olyan mint rezsi, gáz, víz, villany nem is volt szóbeszéd tárgya Egyszerűen annyira bagatell összeg volt,hogy észrevehetetlen volt egy gyengébb háztartás számára is Elmondhatjuk ugyan ezt a gyógyszerekre is. Majd hogy nem ingyen volt. Emléxem 90 években 20 fillér volt egy levél c vitamin. Nem tudom emlékeztek még a sárga kis golyócskákra ami átlátszó lapra volt 20-asával csomagolva. Meg szinte mindenen állami támogatás volt az iskolai étkeztetésen még az üzemanyagon is.
Leírom érthetően:
Amit nem én irányítok, az bizonytalan.
Amúgy meg: Szerbia szél, Magyarország atomerőmű.
És?
Mindenáron profit? Ezt kérdeztem az előbb is.
Itt nyílván nem magántermelőkre alapozzák az ellátást. Bár a mostani üzemméretek már számokban látszanak. Amikor egy farm 20 ezres város energia ellátását képes fedezni a megfelelő évszakban azt nem lehet figyelmen kívűl hagyni A szolgáltató jelentős részét saját maga telepíti azt nem is nevezhetjük magántermelőnek az pusztán a bérleti haszonra köt szerződést, részéről, hogy mennyi energia termelődik ott meg nincs köze hozzá és főleg nem is érdekli Tehát nem erre alapozza az ellátást de ezzel is csökkenti a külföldi befolyást. Ha csak erre alapozná akkor nem lenne belőle import. iugazából a cél ez lenne és bárcsak ki lehetne váltani az egész energiatermelést megújuló energiára. Akkor paks 2-ő is mehetne a levesbe de hát ez nyílván csak utópia

A szerbeknél a közel jövőben akkorra szélerőműfarm fog megvalósulni ami az egész európában a legnagyobb lesz. Kapacitása több mint 10-szerese lesz a magyar szélerőműveknek. Elhelyezkedése sem gagyi területre koncentrálódik kábé 10x 10 km-es területet fog elfoglalni

ha meg azt nézzük, hogy mondjuk kiskörei vízerőmű( a példa azért mert mondjuk oda járok) ami a második legnagyobb folyónkat a tiszát fogja energiatermelés céljából is, az összes eredménye a hazai termelés 0,04%-a. Na ez kb. annyit jelent,hogy pár a környező néhányezres településeit tudja ellátni villamos energiával.
Hát konkretizáljuk: PROFIT az kell. Bármilyen hihetetlen az a gazdasági modell amiben élünk elég rég óta ez erre épült fel. Ez függetlenül attól, hogy tetszik vagy sem Munkaalapú a társadalmunkban a termelékenységünkért kapott anyagi javakon tudunk vásárolni az ellátásunkhoz és a felépített környezetünkhöz a vélt és valós szükségleteinkhez szükséges termékeket vagy szolgáltatásokat. Legyen akár ez egy állami cég Profit nélkül neki sincs se munkaereje, sem termelő eszköze.
Persze ez a munkaalapú beállítottság az elkövetkező 100 évben merre fog alakulni egyenlőre nagyjain előtt is talány
Nem ellenzem, csak véleményem van róla.
Az nem ugynaz.
Az a vicc topik.
De megmondom miért rossz ez, ha így teszel. Azért mert a viccet sokan összefogják keverni a tudatlanságból fakadó mellébeszéléssel.
Akarod ezt tényleg?
ja te vagy az emóció ellenes Bocs Az a baj, hogy így nem hallom a mondat végi hangsúlyaidat
azé nem kell olyan komolynak lenni dobhacc egy ilyet
Értsd szó szerint, ahogy írtam.
Én csak az elvekkel tudom ütköztetni ezeket. Vagy belefér az általam elképzelt világba vagy nem. itt válik el a jellemes ember a jellemtelentől. Ezt nem tudom elmagyarázni neked, vagy megérted így vagy kár ezen tovább morfondírozni.
Én sem látok benne problémát, csak akkor konkretizáljuk, hogy miről beszélünk. Ha a profit kell, akkor ne keverjük ide a zöldségeket meg a többit.
Azt azért bölcsen vagy tudatlanságból elfelejted vagy szándékosan kikerülöd, hogy mikrométeres magántermelőkre alapozni az ellátást, elég nagy bátorságra vall.
alapvetően az atomerőmű is egy gőzgép, a fűtőanyag más mint régen