Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem. Eddig nem volt problémája a rendőröknek vele. Ez új faszság.
Én a menetdinamikájukat hasonlitottam régen és most, hogy a villanybringával ugy mennek mint a barom. Régen épp csak komótosan elhaladt.
Jó, de én nem.vitattam.semmit
Ugyan azt mondom mint te. Gyors lefolyású égés=pukkanás=robbanás
Nem csak most probléma, eddig is az volt. Akár csak a rendszám nélküli 125/50-es robogózás.
De legalább valami elkezdődött!
Hasamra ütöttem csak, szerintem is vicces hogy mindig lehurrogják aki "robbanómotort" kimeri ejteni a száján, mert 100 éve közhasználatban, van ez a szó, legfeljebb az akadémikusok nevezték "belső égésűnek"

Kb. olyan mintha azért basznának le hogy nem subler, hanem tolómérő.
És ez csak most lett hirtelen probléma?
Eddig nem jutott eszükbe hogy szabálytalan
Régen csak annyi volt hogy 200W korlát. Rendőrök is erről beszéltek, szó sem volt hogy önerőből nem indulhat el, csak valamelyik buzi kiskirály kéknek eszébe jutott hogy jé ezzel is lehet szívatni a népet, milyen jó hogy 20 éve folyamatosan árulják és használják annak tudatába hogy szabályos, az értelmezésnél meg úgy is a rendőré az utolsó szó.

Értem én hogy a rollerek miatt jutott eszükbe, de miért kell mással is kicseszni visszamenőleg?
Amúgy nem is értem, mert a rollerek régen sem számítottak közlekedési eszköznek, ahogy a görkorcsolya, meg gördeszka sem.
A meglévő szabályok alapján is szénné lehet büntetni a sok járdán száguldozó köcsögöt.
Ez néhány bringásra is igaz.
?
Nawazze. Megyek és megmérem.
Bár én számszerűsített értékkel még nem találkoztam. Többnyire heves, gyors lefolyású égésként emlegetik
Pukkan? Igen! Akkor robbanó motor.
Pukkanósnak még sem nevezhették.
Itt kémiai robbanás megy folyamatba, és csak a levegőhöz képest meghatározott térfogatszázalékon jön létre. De alapjábanvéve nincs jelentősége, nem okoz zavart az erőben a kifejezés használata:)
Ja. A bő 10 másodperc reakcióidejű banyák 20-30 km/h-val száguldpznak vele nálunk a járdán. Ha véletlenül balesetet csinál akkor se biztosítása, se semmilye nincs...
De akkor sincs igazad akkor sem mert a robbanásnak 100m/s feletti égési sebeséget nevezünk és itt csak 98m/s-al ég el az üzemanyag
Nyilván az a szerencsétlen aki így nevezte, nem olvasta a wikipédiát és a fórumokon sem baszták le, mert akkoriban még nem volt ilyesmi
Valaho pedig igazuk van. Az első elektromos.biciklik tényleg a kerékoár sajátosságaihoz hasonlitottak, csak nem kellett hajtani. A mostaniak nagyrésze.meg bőven kimeriti a segédmotoroskerékpárét is. És ugy is közlekednek.vele.
Mondjuk megvan a robbanásnak is a leírása, hogy mikortól nem égés ez a tágulási sebesség, hő stb. függvénye és ezt némely motor akár el is érheti vagy nem, de a köznyelvben teljesen jó a robbanómotor kifejezés, mondom csak rá kell keresni és meglepő helyeken írják annak a szakirodalomban is.
100 évig szabályos volt. Most valami fasz rendőrnek eszébe jutott hogy milyen jó ez a gumiszabály és lehet másként is értelmezni, aztán lehet termelni a bevételt a Tornádó bringákon
De legalább a kerékpár fogalmát jól.értelmezték.
Egyébként ez a robbanómotor kifejezés eléggé beépült a köztudatba, sok helyen használják, vélhetően valami kezdeti rossz forditás eredménye lehet.
Nem hibás csak a nyelvtannáciknak és tudálékosoknak. Pont mint a fékolaj sem az mivel 50 éve még olaj volt a fékkörben így maradt az elnevezés a robbanómotornál meg mikortól mondjuk egy égésre, hogy robbanás? Mindenki tudja mikor miről van szó csak jól esik fitogtatni a tudásunkkal a felsőbbrendűségünket, de amúgy elég rákeresni és műszaki dokukban is hívják még elégszer robbanónak:

"robbanómotor főnév (műszaki nyelv)
Olyan belső égésű motor, melyben a motor mozgatásához szükséges üzem-, ill. tüzelőanyag a hengerben egyszerre, robbanással ég el. A hajtóerőt robbanómotor szolgáltatja.
robbanómotoros."
Lesznek bajban sokan.
Már a címe is hibás, “robbanómotor”
Végre valami elindult:
https://kozlekedjtudatosan.blo...
Ááááá, dehogy.
Szombat este? Az mar csaknem baj...