Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

madárinfluenza is vicces dolog...szegény állat tartókat keményen beszopatják, de ami terjeszti a kórt azt meg etetik az idióták a vízpartokon...
Akkor senki ne menjen oda se sehova nyaralni! Remélem megvan, hogy a nagy járványok is hogy jöttek, valami globalizáció ilyesmi.
Igen, elsősorban a szlávokat. Minket meg a szlávokhoz sorolt, ebben van is valami, látva az itteni hozzászólásokat.
Tényleg csak ebbe tudtál belekötni? Ha nem értetted, mire gondoltam, nem velem van a baj.
Akkor aranyláz volt, most meg madárinfluenza..meg olyan afrikai betegségek, amikre még a sokat látott európai orvoslás is csak pillog
eleinte azt mondták annyi ott az arany hogy a földön hever csak fel kell venni......
ha tudja a nép hogy napi 16 óra melóval meg évi 200 nap nélkülözéssel lehet csak megkeresni akkor nem lett volna láz.....
Aranyláz? Amikor 100.000 ember ment Klondikeba? Azok nem dolgozni mentek? Én még nem kerestem aranyat, de ahogy bemutatták, nem egy könnyű fizikai munka volt az
Az időjárási körülményekről, meg azokról, akik inkább csak másoktól akarták elvenni az aranyat nem is beszélve. Szerintem azt a dolgot ne hozd fel párhuzamnak a jelenlegi népvándorláshoz, mert migráció mindegyik, de nagyon nem ugyanaz.
Aranyláz? Amikor 100.000 ember ment Klondikeba? Azok nem dolgozni mentek? Én még nem kerestem aranyat, de ahogy bemutatták, nem egy könnyű fizikai munka volt az
Az időjárási körülményekről, meg azokról, akik inkább csak másoktól akarták elvenni az aranyat nem is beszélve. Szerintem azt a dolgot ne hozd fel párhuzamnak a jelenlegi népvándorláshoz, mert migráció mindegyik, de nagyon nem ugyanaz.
az amerikai aranyláz megvan? ott se dolgozni mentek, vagyis dolgozni de kis munka nagy pénz reményében
az ember többsége ilyen, ha az van hogy valahol jobb oda megy, főleg az akinek nincs mit veszíteni
Ez probléma, csak nem nálunk. Részemről ennyi! Lehetne ezt úgy csinálni, hogy ne legyen gond, na de a fehér ember is csak ott avatkozik belügyekbe, ahol haszna van belőle.
Azért az arányokban elég nagy a differencia, ha meg maguk mondják el, hogy a jólétért mennek és nem dolgozni, ki az aki ezt vitatni meri Afrika és a kelet többszörösen túlnépesedi a területet ahol él, törvényszerű a mozgás, de az, hogy azért mert ők nem tudnak megálljt parancsolni a gatyamadzag oldásnak, mások fizessék meg az árát - most szó szerint ez zajlik - azzal a gondolattal nem tudok azonosulni.
Szerintem mindenki pontosan érti és azt is, hogy ezért nem lehet csak a nyugati társadalmakat hibáztatni, mert akik most népvándorlást játszanak nem felelőtlen gyerekek, csak mások mint mi, és hiába élnek ott a honfitársaik évtizedek óta a franciáknál, a gondolkodásuk semmit nem változott. Nem akarok morbid lenni, de egy sáskajárás során beszélhetsz te a sáskáknak, hogy mi lenne ha ott maradnának amit már letaroltak, dolgoznának és akkor vándorolni sem kellene, őket valami mégis hajtja. El kell fogadni, nem vagyunk egyformák. De azért baleknak sem szabad maradni. .
még annyit hogy hajdanán egyiptomban ha jól sikerült az év 3x tudtak gabonát aratni, amíg európában 1x
de minimum dupla annyit lehetne termelni olyan területen ahol nincs tél
gondolom emiatt sem termeltetnek afrikában dolgokat nehogy beszopjon hoszútávon a kizsákmányoló európa
Ezt az itteni cigányságra értettem és arra, hogy a magyarok közt is van egy réteg, aki kihasználná ha olyan lehetőséget kapna, mint ők és nem menne el dolgozni! Sőt ilyeneket ismerek a településen is, akik így csinálják. De teljesen mindegy, mindenhol a vezetés felelős a kialakult helyzetért, nem azok akik kihasználják a lehetőséget..
nem hiszem el hogy nem éritek fel ésszel ezeket a dolgokat
régen "afrikában" (még régebben máshol is) szült 10 gyereket ebből több mint fele meghalt az első 3 évben aki túlélte annak legalább fele nem élte meg a szaporodáshoz szükséges életkort, szóval 10 gyerekből 2-3 maradt meg általában ritkán több, amikor valami gebasz volt akkor meg sokkal kevesebb, volt hogy a népesség fele elpatkolt egy izmosabb sáskajárás következtében
na ebbe az életvitelbe avatkozott bele a "gazdag nyugati nép" mert ugye mekkora kurva nagy karitatív dolog az afrikai gyerekeket felkarolni ....
aztán a 10 gyerekből megmaradt 9-10 hiszen a gyógyszerek miatt és némi kaja többlet miatt nem haltak éhen a gyerekek
lett egy kurva nagy demográfiai emelkedés amit az ő termesztés technológiájuk már képtelen volt kiszolgálni emiatt ismét segély kajákkal halmozták el szegény afrikaiakat
és még jobban szaporodtak, mert ugye dugni fasza és ha van sok gyereked kapsz segélyt (ismerős dolog ez???)
aztán most azért az ismerettség tágult annyit hogy európa fasza hely van kaja van víz van minden, ha odamennek ellátják őket és az ember felesleg elkezdett vándorolni
szóval annakideján nem kajával meg gyógyszerrel segélyezték volna őket hanem betanították volna hogy kell termelni és ezközökkel segítik őket akkor most más lenne a helyzet
Hát vendégségbe menni és eltartatni magad egy társadalommal, vagy dolgozni menni, nagyon nem ugyanaz szerintem
Ők kihasználják a lehetőséget, amit adnak nekik! A magyarok is ezt tennék a helyükben.
Senki sem tökéletes, nézd el neki, de talán jobb a 250 mint a 250 ezer nem?
Ez volt az első indok, mikor megindult a migráció, hogy köszi, nekünk vannak már..biztos emlékszel rá
Mond meg a főnöknek is, mert eddig már 250-et befogadott. Szóval év végére megint meglesz az 1500.
Az nem példa, hanem alapvető felfogás, amin te példával sem tudsz változtatni, erről szólnak a Francia párhuzamos társadalmak. Érdemes lenne tanulni más hibájából, nem?
Mivel a személyiben az van nekik is, hogy magyar.
Ehhez nem kell migráns! Nézz körül pl. Ózdon.
Ini megválaszolta! Úgy nőttek fel, ezt a példát látták. Mondjuk szerintem nem a hagyományukat tartó kecskevért ivó afrikaiak jönnek erre.
Ezt nem kell megválaszolni, ezzel mindenki tisztában van, meg azzal is, hogy vannak akik a munka világában képzelik el a jövőjüket, meg vannak akik a szociális hálóba ülve. De ha egy faj vagyunk, akkor a tőlünk Nyugatra ment emberek, miért nem azt csinálják, mint amiről a hírek szólnak? Ők mégis mások? Pedig egy faj vagyunk.