Hozzászóláshoz be kell jelentkezned


Már én is túl vagyok rajta
Van aki már szavazott.....
A legjobb ital a víz, de nem lehet mindig a legjobbat inni!
A vizeletben is van.
Vízzel a wc-t öblítjük. Igyál gatorédet, mert abban van elektrolit! :-D
Vizet inni....? Abban lábat mosnak....
nekem már az is sok ha véletlenül kinézek a 8-dikról
Vagy 20 éve felmentünk az egri minaretbe(43 méter) kb. akkora hely volt körbe, hogy a cipő fért el. Egy vékony vaskorlát volt körbe Lefehéredtem. Kiült rajtam a hideg veríték Alföldi gyerek vagyok, nem való nekem a magasság.
Ők is törik a cseréplécet rendesen
http://youtu.be/jC_boSzk8Lg
Simán, alpinista kötélen lógva kiépítette a rögzítési pontokat, arra meg már fel lehet építeni a többit.
Erről van szó. Hozzá lehet szokni.
A tanfolyam elején első feladat hogy fel kellet mászni egy 35 méteres téglakéményre. 10-15 méterig senkinek nem volt baja, de 25 felett amikor már a háztetők is távolinak tűntek, és a régi vas létrafokok mozogtak a kezed alatt, erősen gondolkodtam hogy megvárom a tűzoltókat hogy leszedjenek :D
Viszont utána a 15 méteres gyakorló pályán nem volt senkinek semmi gondja a magassággal.

Nálad azért érthető. 100kiló felett már törik könnyen a cserépléc
Amikor elkezdtünk építkezni a kőműves álláson féltem, utána megszoktam
Kb 10éve szigeteltem a házat és azóta elszoktam ismét
A csatornából az asszony szedi ki a leveleket ősszel mert túl magasan van, pedig régebben a felhuzigált cserepeknél felmásztam a tetőre....
Bár azóta lett +30 kg rajtam és jobban inog a technológia alattam
Képen persze, mert erre lett kitalálva hogy ledöbbenj.
Az is egészséges hogy félsz a magasságtól. Aki nem fél az hülye.
De amikor ott lógtam a 26méteres kilátón a korlát mellet, és mondja a turista hogy hű de ijesztő hogy én ott kint lógok, rámutattam hogy az sokkal ijesztőbb, hogy ő egy bevizsgálatlan korhadt fakorlátnak dől, miközben én egy 1200kg+ teherbírású, minősített és bevizsgált felszerelésen lógok, dupla biztosítással

Persze. Elsőre a biztosítás ellenére az ember összefossa magát, meg kell tanulni bízni felszerelésben, de akkor ugyanolyan, ha nem biztonságosabb érzés, mint a kilátó tetején a korlát, ami mögött azért a többség nem szokott félni.

Egyébként amióta meg van az alpintechnikáról a papírom, annyi változott, hogy a saját háztetőmre sem merek felmenni ha nincs felszerelésem. Előtte meg lazán rohangáltam
én arra lennék kíváncsi, aki ezt eredetileg felállványozta
Én becsülöm ezeket az embereket...
Kíváncsi lennék , hogy hányan vállalnánk ezt a melót azokkal a feltételekkel ...
Hát én így,képernyőn keresztül is szinte összeszartam magam
Bár most utána olvastam és fel lett újjítva
És azért régen odaveszett pár ember....
Na,mindegy
Nekem már akkor izzad a tenyerem amikor a 6-8 éves gyerekek mennek fel a mászófalra.... nem birom az olyan extrém magasságokat ami a széktől magasabb
Kb. annyira veszélyes mint a Bókai kertben a kalandpark. Végig ott a via ferrata mint szabályos biztosítás, ha valaki nem idióta akkor teljesen biztonságos.
Az előző kép ahol építik a szakik, na az veszélyes. Ránézésre egy tucat munkavédelmi szabályt megszegtek
Horváth Bandinak mutasd meg!