Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Latom INI vagod a temat
Szerinted mitől haltak volna éhen, ha az volt az emberiség "bölcsője"? Egyáltalán nem fenyegette őket ez a veszély, akkor a természet önszabályozó mechanizmusa működött, amíg el nem kezdődött a rabszolga kereskedelem. Ha be sem teszik oda a lábukat a hódítók, most is boldogan éldegélnének. Ők kicsit ősibb genommal bírnak mint mi, ezért van mitől tartani, nem véletlen a fizikai különbség..
Ki fizet nektek ezért?!
ennyiből jó a gázbojler, az nem vízköves
anyáméknál és anyóséknál ganéztam már én is ki párszor
anyósnál az a fém rúd ami belefé lógott az is el volt rohadva teljesen
Ezt kikérem magamnak én saját magam cserélem a bojlerban a fűtőszálat
Van eladó kb. 10 kg vízkövem, ha érdekel valakit
mer a lusta segg svab dizajnernek es managernek derogal lepergetni az olajat otthon az ájudibol vagy kicserelni a bojler futoszalat.
ezert o kitalalta hogy hozzunk be par millo homokinggert,akik ugy orulnek majd az uj eletuknek hogy orommel nemetek meg franciakok lesznek megtanulnak szakmat es onkent dalolva fogjak kiszolgalni a lusta segguket.
Ez szemmel lathatolag nem jott be,mivel a homokinigger baszik megtanulni barmit is,csak a segely kell meg a lakas.
ezert jon az ujabb isteni otlet,osszuk szet a selejtet foleg kozepeuropaban,hatha nem nekik kell a segelyt fizetni.
Teljesen nyílvánvaló amit írsz, nem is kívánnék ezzel vitatkozni, a fehér ember nem szívjóságból tette be a lábát afrikába, hanem anyagi haszonszerzés céljából.
Tegyük mindíg hozzá a kort és a társadalmat. mai nap de ezt visszavonatkoztathatjuk az 1700-as évekre is éhenpusztult volna az egész komplett lakosság. Azt, hogy ez most nekünk mennyire lenne baj azt mindenki döntse el maga a saját véleményem erről inkább megtartom
Tessék:
A rendőrt és 3 disznót kilőnek a világűrbe.
A NASA központ bejelentkezik: - Disznó 1, disznó 1 kérem jelentse feladatát
- Disznó 1 jelentem a feladatom a gombok kezelése 1-15-ig
-rendben
Nasa központ. - Disznó 2, disznó 2 jelentse feladatát:
- Disznó 2 jelentem a feladatom a gombok kezelése 16-30-ig.
- rendben.
Nasa központ: - Disznó 3, disznó 3 jelentse feladatát
- Disznó 3 jelentem a feladatom a gombok kezelése 31-45-ig.
-rendben
Nasa központ. - Rendőr, rendőr jelentse feladatát
- Kovács főtőrzs jelentem feladatom: Gombokhoz nem nyúlni A disznóknak napi 3x enni adni
Hát ezzel az elhurcolt rabszolgák családja lehet vitatkozna. Afrikában teljesen jól megvoltak, köszönték szépen, nem kértek a civilizációból. Volt fedél a fejük felett, állatartásból, vadászatból, gyűjtögetésből éltek, nem vágytak arra, hogy egy szűk fedélközben összeláncolva "felnyissák" a szemüket a nyugati világ vívmányaira. Az tény, hogy sok újdonsággal megismertette őket a civilizált világ, ezért szerényen csak az életüket és a földüket kérték, de ez nem nagy áldozat a villanyért.
A nyugati világ olyan szinten rabolta le őket, hogy nyugodtan mondhatnák az amcsiknak, britteknek és a többi gyarmatosítónak, hogy oké, az őseink véréből épült a birodalmatok, pár száz évre itt maradunk vendégségbe Ami nem lenne tisztességtelen kérés.
Csak azt ne várják, hogy mi is kivegyük a részünket ebből a feladatból, mert aki kizsákmányolta, kizsákmányolja jelenleg is őket, azok állják a cehhet.
Na végre hogy itt vagy , mind igaz amit írtál ,csak annyival egészíteném ki mi nem neveztük menekültnek magunkat ha nem akkor hódítok voltunk és ennyi . Szerintem rém egyszerű csak nevén kel nevezni , és ezek is hódítok nem menekültek
Ezzel nálunknál okosabb emberek már számolgattak. Arra jutottak, hogy szakmák szünnek majd meg és új szakmák jönnek majd létre. ez mindíg is változott a fejlettségel. Drótostót sincs már, mert kidobjuk a faszba a lábast ha kilyukad azt veszünk újjat. Viszont drótostót helyett szükség van informatikusra, mérnökre, ami akkor még nem kellett. Ma egy traktor és egy kombány több száz élőmunkát kivált/ nap. Lassan a józsi se kell már aki vezesse a trakeszt csinálja azt helyette a dzsípíesz. Mégis qrva érdekes, hogy egész európa a munkaerő hiánytól szenved. Akkor hogy is van ez?
chuck norris elszámolt a végtelenig

már 2x is
Mikor lesz végre vicc!
ne felejtsük el a szándékos avulást sem. Szándékosan úgy gyártanak fogyasztási cikkeket, hogy belátható időn belül cserélni kelljen. Ennélkül egy fejlet gazdaság sem volna hosszú távon működő képes.
Én generálom?! Nézz már szét, nélkülem is megy tovább a téma!
Mellesleg te kötsz bele pl, NagyFehérbe is! Mit kapsz érte? Mivel te olyan kormánysajtósan személyeskedsz is!
Úgy mint gyarmatosítás rabszolgatartás a mai világban egy kegyetlen dolognak tűnhet. Pedig nagyon nem az volt Az afrikai népek önellátásra is alkalmatlanok voltak. A nyugat vitte oda a civilizációt. Ez a civilizáció pedig fedélt adott a négerek feje fölé és élelmet. Persze, nem nyáritábor volt a gyapot szedés és a különböző ültetvények szüretelése(kakaóbab, banán vagy cukornád vagy bármi) de ennélkül a néger éhen halt volna. Amikor nagy csinradatával véget ért a rabszolgatartás igazság szerint semmi sem változott. Maximum annyi, hogy a néger szabadon választhatta meg,hogy melyik fehérember földjén dolgozzon tovább. Ugyanis nyugati tőke nélkül már rég nem lennének.
kb. a 2001-02 körül volt szerencsém eltölteni 10 napot a dél afrikai köztársaságban. A rabszolgák ugyanúgy megvannak és ugyanúgy napi éhbérért a gazdáiknak dolgoznak. Holland német, angol, franciáé minden. A négerek a saját országukból ki vannak rekesztve. Pretória johannesburg is nagyon szép rendezett városok. Semmi nem a négerekért. Annyi drtókerítést ami az orszában található soha életemben nem láttam. Minden el van különítve. A főúttól 20 méterre már kerítés van. Azon kívül közlekedhet az őslakosság minden gyarmati tulajdon. 15 négyzetkilóméteres bádogvárosok garmadeájával találkoztam. Ahová a villanyt bevezettette a fehérember de semmi más nincs. A bádogvárosokat úgy kell elképzelni, hogy a 2 hektós fémhordó szétvágva, kilapítva és abból építve kunyhó ahol családonként 8-15 ember él összezsúfolva. Csak a legszerencsésebbeknek jut alkalmimunka. Hogy értsük azok a mazda és toyota mikróbuszok azért kerülnek ki nagy számba oda, mert azzal buszoztatják őket dolgozni. Személyesen láttam, amikor a fehérember vagy már a néger alkalmazotja megál az út szélén a hiacéval, odfarohan a tömeg kiválaszt 12-15 embert, mutatja az újával, hogy az fölszálhat, aznapra viszik őket dolgozni Ott nem baszakszik az nkh
Aztán amiből még valamikor valamilyen szinten meg tudtak élni az akkori kornak viszonylag megfelelő jó minőségű könnyűipar volt(textil) Aztán jöttek a szeretet szolgálatok máltai, vöröskereszt stb. akik nyűjtötték nekik a ruhákat. Persze ezek a ruhák kereskedőkhöz kerültek akik a nekik szánt használtruhákat városnyi méretű piacokon pénzért eladják. Mégis olcsóbb mint az akkori hazai textílipar termékei így gyakorlatilag kinyírták az ágazatot a segélyszervezetek
ez nagyon sokrétű
pl régen volt egy ember a faluban aki csiznát készített egy csizma lehet 2 nap is volt mire teljesen kész lett
de akkor egy csizmát hordtak 10+ évig és jó esetben volt 2db otthon de még így is volt többezer csizmakészítő
most több üzemben van többezer ember ember aki ezerszám csinálja a lépőket, de egy embernek több van mint kettő nőknek akár több 10is van emiatt kb ugyanúgy állunk ember ügyileg hiába van gépesítve a dolog többsége
persze ez nem igaz minden cikkre, de én úgy veszem észre a válság elmúlása után nem nő a munkanélküliség
és amíg nem lesz ismét szopóágra téve valamelyik gazdasági ág addig nem is lesz
Én K b 50-100 évre gondolok időintervallumban.
Tehát most kevesebb ember kell mondjuk földművelésre mint akár 10 éve.A munkagépek már most is mennének ember nélkül.De 50 éve tuti hogy több munkás kellett kevesebb ember ellátására,és 50 év mulva is kevesebb kell mint ma.
Ámen..azaz szerintem is így van.
Nem kell..de van, hogy muszáj.
mivel több ember van több fogyasztással szerintem nem anyival rosszabb a helyzet
Jeleznem halkan hogy a gépesítés és a robotizácio miatt azért annyi munkaerő nem kell mint akár tíz éve.
pont leírtad amit én
legalább kettőnknek van annyi eszünk hogy belássuk hogy ezt az afrikai problémát is a "fejlett nyugat" okozta, mint kb minden egyéb szarságot
Afrika:
A túlnépesedésüknek elég banális okai vannak. Először is a kulúrájukban nem kirivó a 8-10 gyerek. Ez így volt régen és így van most is. Régen ezzel nem volt probléma. A 10 gyerekből 5-öt elvitt az éhinség 3-4 meg a betegségek. Így nem volt probléma a 10 gyerek, alapvetően szükségszerű volt a fajfenmaradáshoz.
Aztán jött a gazdag európa aki versengett azért, hogy segíthessen rajtuk. A mai napig segélyszervezetek százai küldik kifele tonnaszám az élelmiszert. Ezzel a túlszaporodási problémát nyílván csak exkalálták. Az afrikai nő ugyanúgy 10 gyermeket kipottyant, csak ebből már egy sem hal éhen, nemhogy 5. aztán kórházakat építenek nekik, gyógyszert adnak nekik,havi ciklusokban missziókban orvosok gyógyítják és műtik őket, így a 10 az a 3-4 nem hal meg csecsemőkorában. Aztán 2 ember reprodukciója eléri az 5-ös szörzót. A fejlett nyugati társadalmakban meg az 1,7-et. Nálunk magyarországon 1,3-ról most ballagunk felfelé 2 év alatt kb. 1,5-1,6-nál tartunk. Az ideális a 2,2 lenne. Ekkor nem csökkenne a népesség. Nyílván ha egy apuka+ egy anyuka 2 gyermeket vállalna, amikor Ők már nem lesznek kinevelték maguk helyett a következő generációt. A nyugateurópa ezt a kérdést bevándoroltatással kívánja megoldani ami azóta szemmel látható, hogy zsákutca, a keleti régió pedig családtámogatással(csók, gyes, gyed, családi pótlék, gyermekek után járó szociális juttatás, ingyen bölcsi, ovi, suli, tankönyvek kedvezményes étkeztetés stb. Sok tenni valója van még az aktuális és majd leendő kormányoknak, hogy meglépjuük a 2,2. De inkább így lassan mint magunkra engedgyjü a kecskebaszókat akit utánna a szociális hálóból eltarthatunk pont a mi reprodukciónk támogatásának a rovására.
a másik meg ez miért kell a pináért fizetni?
hiszen a nőnek is jó, és az esetek többségében nem a nő izzad többet