Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ne haragudj, de én kizártnak tartom, hogy te - de én sem, meg innét a fórumról bárki - eltudná dönteni, hogy hol kell/érdemes a sebességmérést alkalmazni.
De nem azért, mert mert mindenki hülye, hanem mert nincs hozzá szerintem sem SZAKtudása, és pláne nincsenek olyan statisztikai adatai, ami alapján ezt eldönthetné.
Nyilván az lenne a legjobb, hogy minden sarkon, de mivel ezt nem lehet, ezért valamilyen adatok alapján. itt a vita lényege, hogy teszerinted te a megszokott útvonalaid alapján ezt csalhatatlanul fel tudod mérni, én meg azt állítom, hogy a hatóság jobban tudja.
A klip amúgy nekem nem tetszik, de nem a mostani konkrétuma miatt, hanem a magyar nyelvű zenék 95%-a nem tetszik, mert értem, hogy mit énekel és általában elég hülye és bárgyú szövegek vannak benne, pláne a pár évtizeddel ezelőttiekben.
Van ami igen, pl. az Első Emelet pár zenéje, de velük a fiatalságom okán elfogult vagyok, szerencsére ezt tudom magamról, és így is helyezem őket dobogóra.
(Amúgy hidd el, nem nagyon van olyan rendőr, akinek érdeke az, hogy büntessen, Nem téged, hanem általában. Nekik is az lenne a jó, ha sétálnának csak és nem kéne jelentéseket írni. Ezt tudom.)
ja szemből meg folyamatos kocsisor
Nézzük a másik oldalt, a lassú hajtó mit gondol?

"Előzzé' má' meg, köcsög! Csak a szád nagy, a lóerő meg kevés a fostalicskádban?!"
nem lesz...
bár én csak annak örülök ha sűrűn hajt a nép gyorsan, legalább több lesz a segíjjj
én is így vagyok vele... nálunk ez 130.... a sok nyomi meg tötyörög a városban
Nono! A mindenkori megengedett legnagyobb sebességgel való haladás joga alkotmányos jog! Aki ebben akadályoz, az geci.
"veszélyes műveletekre kényszerítő)" Ebbe a kijelentésedbe beleszaladtál én teljesen egyetértek veled, te mindjárt itt terem ginó meg fleeece azt elmagyarázza, hogy nem kényszerít téged senki sehová
nincs rugózatlan futó, többet lenne a levegőben mint az úton
az enyém pl fasza az üresen se pattog, igaz 250kg az önsúlya... a maxi meg 750 de ettől sokkal többet bír
aztán az astra se füstöl....

ami szar azt meg ki kell tiltani
A mondandód elejével egyetértek mert ezt pofázom én is. takarodjanak oda méricskézni ahol szükség van rá, meg abban az időpontban amikor kell( iskola,óvoda stb.)
Akadályozzák ott a forgalmat a jelenlétükkel megelőzve egy esetleges balesetet. ez lenne a dolguk ( szolgálunk és VÉDÜNK)

A rejtve mérés a renitensek kiszűrésére meg full hülyeség. Mert ezt pont olyan helyen, pont olyan időben tudja megtenni ahol épp nincs különösebb kockázata balesetveszély kialakulásának. Vecsésről kifelé menőket pl hiába méri , ott örülnek az autósok ha 60-al tudnak menni ott nincs renitens

egy éve kb. cegléd belterületén megállít a körforgalomból kifelé jövet két taknyos orrú kölyök hajnal 1-kor Fa mögé voltak elbújva és azt lesték, hogy használja-e az irányjelzőt aki kijön a körforgalomból Megnézegették a papírokat(minden rendbe volt) azt kezdi a hülyeséget, hogy nem használtam az irányjelzőt szó szerint elküldtem őket a faszba. az egész város kihalt, rajtam kívül nem láttam mozgó autót gyalogost, biciklist sőt ebbe az időpontban külterületen sem láttam már fél órája egy járművet sem Kit akartam tőlem megvédeni Erről a deszpaszítos pamkutyás videóklipp jutott eszembe, amikor azt énekli, hogy "sok embert veszélybe sodortál" azt a kamera rámegy az útra ahol egy lélek sincs csak egy fűkóró csomót fújt át a szél a túloldalra
Amilyen utánfutókkal és vontató autókkal én a legtöbbször találkozom, azokat simán kitiltanám a forgalomból. Végleg.
Huszonéves, olajat füstölő Fasztra vagy Swift, a - szerintem rugózatlan - utánfutó kerekében akkora nyolcassal, hogy 10 centit kóvályog oldalra, rajta 15 mázsa fa vagy lom, lekötözés nélkül, 60-nal, ráadásul szétnézés / tükörben hátranézés nélkül méteres ívekben kerülgeti a kátyúkat, átlógva a szemközti sávba is.... Brrrrr...
futóval 70 a maxi tempó az utakon, pályán lehet vele 80al menni
azért egy ráfutófékessel szerintem a 90 nem lenne nagy igény.....
amúgy idén szerintem gyalog többet mentem mint kocsival, de ha mégsem akkor biciklivel biztosan, esténként letekerek 5-6 km távot hétvégén meg 15-20km ha nincs szar idő
...lassú hajtást...
még mindig itt tartotok? engem nem zavar, ha 70-80-al mentek, csak takarodjatok az útról lefelé....
A széndékos, durva gyorshajtás (veszélyessége miatt büntetendő). Az indokolatlan lassú hajtasz ugyanezért kellene büntetni, ezt elfogadom - viszont ezt a nagy forgalmú, első és másodrendű főútvonalakra kellene korlátozni (mondjuk minimális sebesség: valós 80 km/h). Illetve lehetne az adott forgalmi helyzettől függően differenciálni: ahogy van relatív gyorshajtás, úgy lehetne relatív (a forgalmat feltartó, veszélyes műveletekre kényszerítő) indokolatlan lassú hajtás is. Mondjuk forgalmas, elsőrendű főutakra fel sem engednék utánfutót 60-nal vonszoló Zsigulit, a teherautók sebességhatárát meg - csak ezeken az utakon (!) - felemelném 90 km/h-ra. Bírnak annyival menni, tehát ne tartsák fel a forgalmat.
mint írtam ahol menni kell ott megyek, mert nem tartom fel a forgalmat
de mucsaröcsöge és bivalybasznád közti 4 számjegyű úton úgy megyek ahogy nekem teszik
amúgymeg át kell értélkelni az életed és rájössz hogy sehová sem kell sietni, minden megvár......vagy ha nem előbb kell indulni
meg asztán a kukacok úgy is széthiordanak a föld alatt akkor is ha sietsz meg akkor is ha nem
a kamionos meg aki ezt nem tudja bevállalni az ne menjen kamionosnak, vagy hekkelje meg az óráját mint az összes többi
pl ismerős simán elmegy tőlünk pozsonyba és vissza kb 3 órás rakodási idővel mégis belefér a 8 órájába
Inikém te ezzel a tempóval inkább ne menj sehova ha neked annyival is elég odaérni akkor gondold meg, hogy egyáltalán van-e rá szükséged, hogy egyáltalán odamenj
Szerintem inkább gondold végig azt ülj le otthon a kanapéra inkább azt nézd a meccset hideg sör társaságába
Veled ellentétben a közlekedők jelentős többsége nem kirándulásként tekint a járművezetésre Szeretne a-b pontba eljutni lehetőleg minél rövidebb idő alatt és biztonságba. Egy ilyen kódorgó mint te sokkal több balesetveszélyes helyzetet teremtesz az utakon mint az aki gyorsabban halad a megengedettnél. Amikor már 100 méter kocsisort vezetsz fel, mert 20 km-eren keresztül nem bírtak megelőzni a 4-esen akkor jönnek a veszélyes trükkök és a szűk előzések. Beszélgettünk a sebesség ellenőrzésről
Na én pont ugyanúgy büntetném azokat is akik a csiga tempójukkal így akadályozzák a forgalmat és játszanak a többség idegeivel Aki nem tudja megindokolni ninden kétséget kizáróan, hogy miért nem haladt a megengedett legnagyobb sebességgel helyszínen venném el a vezetői engedélyét
Mennyire örülhet neked az a kamionos aki 3 hete a családját sem látta, a munkaidejéből aznapra 30 perc van hátra a pihenőidőt meg 20 perc múlva ki kell vennie de a legközelebbi parkoló a gps szerint még 18 km-er és akkor utol ér téged 140 kg ide vagy oda egyszer emberedre akadsz azt egy török kamionos addig rugdos amíg a szeme láttára be nem lököd az árokba az éppen aktuális közlekedési(kiránduló) eszközödet
Te vagy a lelki társam.
Mondjuk a 60-70 helyett inkább a 80-90, de ha látványos, akkor tényleg annyi sem.
Most éppen azon gondolkodom, hogy utánfutóra fel a robeszt és azzal menni megint Jesenice szerpentinjét megmászni és a másik oldalon Isonzó folyónál kimenni a világból.
Félreérted az egész közlekedési ellenőrzési tematikát. Nem ott mérnek, ahol több a pénzbevételi lehetőség, hanem ott, ahol valamilyen egyéb ok miatt balesetveszélyes a közlekedés, Hosszú egyenesen, mert mindenki nyomja (húzza), vagy ahol sebességkorlátozás van, mert nagyrészt leszarják.
nyilván, ahol mérnek, legyen az bárhol is, mindig ott lesz a bevétel.
Amúgy ha rajtam múlna, én reggel 7-8 között az iskoláknál lennék, mert a 30-as táblát jellemzően senki nem tartja be, ráadásul a vezetésképtelen hülye kurvák a neveletlen kis fattyaikat úgy viszik iskolába, hogy ha tudnák, akkor az osztályteremben állnának meg a fostalicskájukkal, de így csak ott, ahol rájuk jön, nehogy a kis hülyéknek akár 50 métert kelljen gyalogolniuk. Aztán este mennék a szórakozóhelyek környékére, aztán segélyosztáskor a segélyesek gettói felé, csütörtökön meg a Penny boltok köré, amikor a heti akciók kezdődnek a nyuggereknek.
De megint leírom, mert lehet a múltkor nem érte el a célját, pont a rejtve mérés a legjobb a renitensek kiszűrésére. nem az a célja a méréseknek, hogy amikor látjuk, jelzi a készülék, mutatja a Waze, hogy mérnek, akkor arra a 10-50 méterre visszavegyenek a sebességből a haladók, hanem az, hogy soha ne tudd mikor mérnek és ÁLLANDÓAN az előírt sebességgel haladjanak.
Ettől egyszerűbben nem tudom leírni. De szerintem mindenki érti ezt, csak nem akarja elfogadni.
Nem volt humorérzéke. De remélem hálából azért kiütötte szögletre.
pl miskolcra olyan utakon megyek hogy alig van forgalom
van olyan szakasz ahol ki van írva hogy a használat saját felelősségre
motorral ha tehetem avval is valami sokadrendű utakon
persze ha a 44esen kell menni ott nem fogok 70el még futóval sem mert eltaposnak a gecibe, de attól még nem szeretem, vagy akár a 4est debrecenbe oda elég sokat járok, ott leginkább valami buzi román furgon mögé beállok és megyek utána
pl robogóval a sokadrendű utakon kb az út közepén megyek aztán leszarom ki és mennyit kürtöl mögöttem, ha gondolja megállok és bukóval addig verem amíg mozog
ellenben ha az 53as mellett inkább a bicikliutat választom, még akkor is ha ott lassabb