Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha jók azok a lábak, ott megjön a nyomatékcsúcs hamar
Főleg ahogy korosodik az ember.
...közben kigugliztam, egy ló kb. max. 15 LE-t tud csúcsban tartósan 7-10 körül. Szóval szántáshoz tuningolt rezós Babszi kéne
Ha a Babszit úgy áttételeznéd, hogy max teljesítményén (kb. 5000 ford, vagy ki tudja) épp lépésben haladjon, sztem az is elhúzna egy kis ekét...
Én teettem a Verhovinára Jawa Mustang hátsó fogaskereket vette fel az eljét gázra csak nem volt jó, mert max. 20-at ment kb.
A nyomaték a lényeg.......az vajon mennyi lábanként vagy összesen?
Én leírtam ami a véleményem, Te is elmondtad a tiédet és kész! A többi nem érdekel.
Igen tanítottak ilyet, meg 56-is volt ellenforradalom, de ha csak abból indulsz ki, hogy mondjuk egy általad felhozott babszival, bárhogy is módosítod az erő átadást, tudsz-e szántani szerintem rájössz, hogy az azért kevés. Watt is csak becsülte egy póni erejét alapul véve.
Amikor megegyeztek abban, hogy a teljesítmény: 1Le= 75mkg/s, legalább is én még így tanultam. bár ennek is már 52 éve! Csak szerintem az 1 KW sokkal felfoghatóbb!
Én sem mértem, de 1 lóerős géppel bajos lenne szántani.
Még egyiknek sem mértem le a teljesítményét: 75 m kg/s lóerőben !!
Ez így van....
Most végeztem az Orion mini torony rádiójának a karbantartásával, soha nem gondoltam volna hogy milyen finom por-kosz tud benne lerakódni. A hullámváltót szabályosan ki kellett mosni a kontakt tisztítóval, és mire már éppen lemondani készültem róla s hullámváltó kapcsoló bszogatására egyszer csak jó lett. És hiába váltogattam nem tudott megint elromlani !! Hurrá!!
A pacik nem egy lóerősek ám, ennyit tudhatnál, mert akkor nem sok földet szántottak volna be velük eleink Nekem nincs babszim amúgy. Szerintem valamit elnéztél.
Vannak akik még szeretik hogy dübörög egy motor, vannak akik soha nem szerették, és vannak akik már nem szeretik Nekik készítik a guminőt, a gumicsontot, meg a vibrátor szopó automatát
Régóta foglalkozok léptető motorokkal. (kétfázisú szinkron motorok, alacsony fordulatra és nyomatékra tervezve, jellemzően 200fázisváltás van egy fordulatban) Ott a legegyszerűbb vezérlés a 90fokos fáziseltolású négyszög jel. Na ezeknek van olyan hangja amikor dolgozik, mint egy szirénának.
Aztán a jobb meghajtások márdigitáisan PWM vezérelve 256 feszültség szintből kialakítva szinusz jellel hajtja ugyan azt a motort. Ezek jószerével hang nélkül mozognak, de magas fordulaton és nyomatékon már ezeknek is megjön a hangja, amikor összemérhető a fázis frekvencia a PWM frekvenciával.

Gondolom ezeken a motorkerékpárokon eleve négyszögjellel vannak hajtva, mert kevesebb kapcsolás, nagyobb hatékonyságot, és teljesítmény eredményez.
Villanyautóknál alig van hangja a motoroknak. Kicsit a lassító áttételt hallani, de alapvetően nagyon halk.
Nem a csapágy visít, hanem a lánc, illetve a villanymotor, hiszen nagyobb fordulaton és teljesítményen annak sem, teljesen egyenletes a járása, mivel a maximumot úgy lehet elérni hogy telibe durrantják árammal a fázist.

Azért a sor4-es-nek ha nem nyomná el a kipufogó hangja az egyéb zörejeket, azt hinnéd szét akar esni. A szelepek, váltó, lánc tudnak elég nagy csatazajt csapni abban is.
Ennyit tudhatnál: mert az csak 1 Lóerős! Babetta-val csikorgatni??!!
Értem. Vannak akiknek szeretik, hogy pihenés közben a helikoptert utánzó motorhang hallatsszon , mert mással nem tudnak kitűnni és különben soha nem emlegetnék a felmenőik könnyű erkölcsét, és az elmebeli állapotukat, a fagyizó előtt, ráadásul a kutya nem venné észre, hogy vannak . Ugyanide sorolom az induláskor gumicsikorgatókat is! Ezt régen úgy mondták: "Az eszével nem fog feltűnni!"
lovat sem hallottam még V12-t utánozni, de nem kérdés melyiket használják közúton szívesebben
Én még egyetlen sast sem hallottam repülőmotor- hangot berregni!
Ez olyan mint a műnő...jó jó, de miért nem ilyen, meg olyan...mert mű. Az elektromos járművek mű motor hangja szánalmas, mikor hangszóróból szól a v8 brááá
a legjobb az alsó keretes rész. "Erre a beszélgetésre nem tudsz válaszolni." És tényleg
Mint a gumiszoba! Be van gumizva.
Szép reggelt István. Minden elektromos motornak, amelyik nagyobb fordulatú még az aszinkron motornak is van hangja bár annak a legkisebb. Legzajosabbak a szénkefés kollektoros motorok mint a porszívóé, de másképpen nagy fordulatot, csak elektronikus frekvenciaváltóval lehet elérni . Gondolom ezt használják az autókben-motorkerékpárokban . Ilyet még nem láttam.