Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csendes.
Gumicsapágy az cendes.
De miért kell visítania a csapágyaknak benne? Azt nem bánom, ha csendes, de ne olyan hangja legyen már, mint egy elhasznált porszívónak, vagy egy 30 éves trolinak
Hagyományos sor4 blokkban van vagy 20 csapágy, az nem visít, ebben van 2, az meg igen? Valamit baxhatnának neki...
Lási lárki more!
Van az a lótyi amiért felült rá a tutul fater is.
Persze mert mire oldtimer korú lenne egy gyorsasági, széthajtottá, összetörték, nincs meg a burkolata. Ami pedig mégis fenn marad, az addigra már túra motornak számít
Mint az én 1981-es CB750-esem. Rá volt írva hogy "SuperSport"

https://www.motorcyclespecs.co...
Ja a turbós wartburg.
Na ja. Csak a video miatt gyorsasági motorban gondolkodtam. Azoknál nem annyira megy az oldtimer. Mondjuk a villanychoppert tényleg nem tudom elképzelni. Szerencsére ez a vonal nem is az enyém.
Nem ciki. Sokan szeretik az oldtimereket
Villanymotornak nem mindegy? Pöröghet 60ezret is, csak egyetlen forgó alkatrészből áll.
Lehet csinálni olyan villanymotort, ami nyomatékosabb, de az nehezebb. Egyszerűbb magasabb fordulaton használni ugyan ahhoz a teljesítményhez.
Mivel azt mondják nagy a nyomatéka úgy gondolom éppen ezért kisebb lánckerék kellene hátra... Így kisebb a végsebessége és pörög mint a fene. Azért kíváncsi lennék mennyit megy max és ott mit pörög....
Az már a végkifejlet későn értél oda. Előtte rohan mint állat össze vissza.
Mért is lenne ciki? Most is van sokkal lassabb vagy gyorsabb... arról nem beszélve, milyen tudású a zsoké aki a paripán ül.
Ez a jövő. Ha ezek elterjednek, akkor a benzines motorok nevetségesek lesznek ezek mellett. Olyan váltás lesz, mint amikor a gőzgépeket leváltották a benzines/diesel motorral hajtott gépek. Ciki lesz, hogy erőlködik-szív-szuszog-üvölt a motor, ez meg habár vinnyogva, de lenyomja.
De ez mellette gyors is váltás nélkül, nullától végsebességig.
Ez a nagy végáttétel is azért kell, mert semmi más áttétel nincs benne.
Én mérgezett egeret az oldalán fekve láttam, mozdulatlanul.
Gondolom a motor fordulata miatt van es mert nincs valto. Szoval igy egyszeru.
Ilyen nagy hátsó lánckerékkel enyém is úgy menne mint a mérgezett egér.
Egy angol újságíró próba köröket tett a Kaliforniai hegyekben és gyorsulásoknál csak káromkodott.....és nem azért mert nem gyorsult.
20e
Nem érted...rájuk hivatkozva már te sem mehetsz a full gyári TÜV-ös rendszereddel hétvégén. Most néztem Ausztráliában 90 az autó és 94 a motor kipuff zajszint, a fricc meg benyögi a 80-at. Miért nem 50- ami egy beszélgetés zaja kb...Addig nincs gond, amíg nálunk okosabbak egy ötödikesnél, de ahogy Brezsnyev mondta, elvtársak a sötétség jobban terjed mint a fény, ezért van mitől tartani.
Ha jól emlékszem közel 50e USD a nagyobb kapacitású