Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Természetesen nem kell 2 hónapot készülni 4 éjszakára. Csak a csapat egy részének, akiknek munkahelyünk és jól behatárolt munkaidőnk van, nem mindig tudunk egyik napról a másikra ugrani. Nálunk is és Ábruséknál is többen dolgoznak, akik szintén menni szeretnének szabira és ezt figyelembe kell vennünk. Nekem meg még ott van a 2 kiskorú akikre még felügyelni kell a nyári szünetben, a nagyszülők több száz km-re, az asszonynak szintén kevés szabi a nyárra, úgyhogy elég sokat kell sakkozni erre a 4 éjszakára is. De NAGYON SZERETNÉK MENNI VALAHOVÁ! Talán az aug vége nekem is jobb lenne, addigra mindenki kinyaralta magát és könnyebben tudok én is elszabadulni. De beszéljünk kicsit konkrétabban és megpróbálok alkalmazkodni. 🙂
"Egyébként mindenki úgy tesz itt, mintha..... " Ha ez így áll, akkor velem már nem is kell számolni.
... különben pont mi is 06.12-től terveztük Rovinj környékét, de csak 4 éjszaka. Az a mi esetünkben 5 tenger mellett töltött nap, az egyszerre elég (első nap de. már odaérünk, és ucsó nap késő du. szoktunk haza indulni)
Persze, a másik időpont meg azért nem volt jó, mert neked kellett menni lakógyűlésre, meg fostál, hogy karanténba raknak, ha visszajössz... ezt csak a tisztánlátás végett... de tulképp mindegy is, a lényeg, hogy nem tudtuk összehozni, mert már nem maradt időpont "nyárra" mivel eleve a "tervezettet" is későre raktuk... Ezért hoztam fel, hogy júni elején ne aug végében gondolkozzunk...
Egyébként mindenki úgy tesz itt, mintha 2 hónapot kéne "készülnie" egy 4 éjszakás túrához... Értem én, hogy mindenkinek vannak fontos dolgai - de ha mindenkinek minden fontosabb, akkor lehet, nem kéne erőltetni...
A legtöbbnél azthiszem 23 nap de van egy aminél elég sokat kell várni a másodikra. Utána kell nézni. Lehet van már egy adagos is... Most aki nem oltatja magát másodikkal vissza vonják a kártyáját.
Aug 22-30, szept 15-23.
Elvileg ha most valamikor megszúrnak, rá 8 napra kaphatok kártyát. Azzal meg már gondolom hazajöhetek, ha még nem is lőttek meg addigra a másodikkal, nem?
Úgy meg jó lehet a július végi dátum is.
Én július elején megyek horvátba te meg július 18 ig valahova. Július végén augusztus elején mehetünk még esetleg de hipp hopp ott lesz augusztus vége. Tavaly azért nem tudtunk menni mert mentél arra a fszom dugós puska lövészetre, meg a feleségedet nem akartad egyedül hagyni hétvégére mert fél. Azt kéne tudni ábrusnak mikor jó pontosan augusztus vége. De mehetünk szeptemberben is az is jó még valami hegyi túrának...
Az OK, hogy aug. végére szervezkedtek - de senki nem akar egész nyáron semmit? mert az még majd' 3 hónap...
Emléxel, hogy jártunk az aug. végi időponttal tavaly... addig tologattuk, hogy a végén nem tudtunk elmenni. Pedig ha tudjuk előre, hogy fél évig sehova, azt is maszkban 😡
Egyébként ez most is bejöhet: ki tudja, mi lesz 3 hónap múlva? Most lehet menni, valszeg júliusban is még, jó eséllyel aug. elején is - de tavaly is már a nyár vége zűrös volt.
Aki azt hiszi, ősszel nem lesz hajcihő - téved ☝️
Asszem 6 adag van egy üvegben, felbontás után el kell oltani pár órán belül, vagy qka. Ezért nem oltogatnak már a háziorvosok, mert nincs már beeső, az tervezettek meg már végig vannak hívva. Aki akart, kaphatott, mostmár csak oltópont... Pontosabban olt a háziorvos is, ha megvan egyszerre 6 juh 😁 de ennek kicsi az esélye.
De eccerűbb is az oltópont, időre mész, nincs várás, gyorsan megvan.
Ez már mindenhol így van, hogy a házidokik nem oltanak újakat. Viszont állítólag ha regisztrálsz és online foglalsz (te választod ki az időpontot) akár 1-2 napon belül megkaphatod. És ha jól tudom, szinte minden van, de fájzer tuti.
Gond az most sincs. :)))
Ma délután beugrottam a körzeti orvoshoz, hogy megkérdezzem mivel oltanak. (apám mondta előtte, hogy nemrég toltak fályzert is)
Épp mikor beléptem, jött a folyosón doki. "jó napot doktor úr! Egy gyors kérdésem lenne. Fályzerrel oltanak itt?"
Azt a lesújtó pillantást, hogy 'már megint itt egy válogatós barom' majd: "háziorvosként már nem adunk első oltást, csak a másodikból visszamaradtaknak még párat. Oltópontra kell regisztrálni, az meg a városban van. Mi már leálltunk ezzel, eddig beadtunk összesen 1155 adagot."
Nem tudom,asszony idén nem akar menni sehova,besokallt a vírustól,vagy a holdvilág árok volt neki túl nehéz.
Nekem elvileg egyelőre jó mind a két időpont. Talán legyen akkor inkább augusztus vége? Addig be tudod magad gyorsan oltatni és nem lesz gond.
Hát, az én esetemben az oltás hiánya a hátráltató tényező. Ha ez esetleg addig megoldódna, akkor nekem Július 22-25-re van szabadság kiírva (ha már csütörtök-vasárnap a megcélzott, ez így esik bele) utána már csak augusztus végére van 10 nap.
Persze nem szeretnék én lenni a meghatározó időtényező, csak felvetettem.
Akkor legyen így előzetesben július 29 csütörtöktől aug 01 vasárnapig egy erdélyi túra? Arni, tudnál nézni addig útvonalat és szállásokat? Szerintem napi kb 200 km elég lenne megállásokkal nézelődésekkel...
Pap szigetre mentek idén?
A végén még te is rendező leszel,leforgatod a Faterok motoron legújabb részét! 😅
Csütötröktől vasárnapig nekem is jó.
Fejlesztenek a pénzes emberek és még 60hektár beépítésre vár.
Múltkor jártam arra néztem egész megváltozott a környék...
sajna nincs üzemképes moci és qrva sok a meló. Jack Ryant forgatjuk meg építkezünk 3 új stúdiót húzunk fel. :(
Miért? Nem jössz? 🙂
Nekem is úgy lenne jobb. Most tényleg nem tudok több hétköznapot erre szánni. A nyaram elég zűrös lesz, a 2 gyerkőcre sokat kell vigyázni és a zasszonynak is bekavart a kovidos hóómoffisz. Kevés a szabija neki is...
Na akkor azt beszéljétek meg ki csempészi át nekem az Arni féle eper pálinkát. 😁
De Fábi nem hétvégén dolgozik ☺️ Nekem úgy lenne jó hogy csütörtökön mennénk vagy akár szerda délután így csak egy munkanap esik ki aztán vissza jönnénk vasárnap. Hétvégén jobban lehet pihenni nem basztatják az embert telefonon.