Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát, sajnos nem úgy néz ki :(
Lesz Skype beszélgetés?
Szerencséje volt a csávónak, hogy a gazda ilyen jólelkű. Néhány évtizede a gyarmatokon a niggert még agyonverték az első ilyen rendbontáskor... 🙁 ebből látszik, hogy a fejlett nyugaton már működik az érzékenyítő tréning! 😁
Nézd a jó oldalát, innentől egyenrangú félként tudsz beszélgetni Fábival a fizetésekről! 😂
Köszi, megvolt :) Jövőre már 25 éve lesz, hogy boldogítjuk egymást :))))
A tegnapi eszmecseréhez, mikor is " ha megvan az akarat, akkor az ember átszervezi a dolgait. Mivel itt mindenki határidős bróker, vezérigazgató vagy miniszter, ezért elfogadom, hogy ez néha nehezen megy" .
Szóval ma délelőtt (harmadszori enyhén tintás bejövetel miatt) spontán kirúgták a közvetlen főnökömet (30 éve dolgozik itt, 3 éve volt vissza a nyugdíjig, megbecsült szakember) így holnaptól én veszem át a helyét. Ez remekül is hangzana (de nagyon nem örülök neki) viszont így már csak 9-en maradtunk összesen. Mire találnak valakit akit berakhatnak hozzám helyette, be is tanul nagyjából hogy eltaláljon önállóan az étkezőig (min. 1 év) az azt jelenti, hogy a tegnap még beírt szabadságaim gőzöm sincs hogy mikor lesznek kivehetők. A vezetőség is vakarja a fejét hogy most mi legyen, szóval ennyin múlik az egész.
Nagy itt a csend 🤔
Boldog évfordulót!
A bor f&sza. (vörös, száraz)
Szerintem mindenki nyugodjon le a .....mint ahogy a képen szokott lenni.
Ezek szerint mindenki szeretne motorozni, csak akadozik a kommunikáció.
Szerintem (ezt már akartam javasolni korábban is) össze kéne hozni egy szkájp konfot valamelyik este (ahogy régebben is) és megbeszélni a dolgot normálisan, mert ez így egy nyílt fórumon irkálva nem vezet sehova.
Most mennem kell a nejemért, aztán meg a 24-ig évfordulónkra kell kajálni egyet és nyitni egy jobbféle bort. (már be van hűtve)
Reggel meg dolgozni, szóval nagy ivászat nem lesz.
Ha te úgy érzed, akkor semmi. lehet, túlreagáltam, mert úgy gondolom, ez elúszott.
Amúgy visszanézve, ilyen idő tájt már Ausztriában szoktunk lenni... most ez nyilván nem sikerülhet, mert 3 hete még azt sem tudtuk, hova lehet menni - és fenntartom, hogy most azt sem tudjuk, aug.-ban lehet-e majd menni?
...bár Cső tudja, nem lesz 28. hullám. Legyen igaza.
Szerveztem már pár osztálytalálkozót is. Egy valami biztos: sosem lesz olyan időpont, ami mindenkinek jó. Látod, tavaly már csak mi ketten se tudtuk összehozni... ha megvan az akarat, akkor az ember átszervezi a dolgait. Mivel itt mindenki határidős bróker, vezérigazgató vagy miniszter, ezért elfogadom, hogy ez néha nehezen megy...
Én általában eddig rugalmas voltam az időpontokkal, spec. most úgy adódott, hogy 06.28-07.24 közti programot nem tudom eltolni. Ha a többségnek pont ez jó, akkor nem tudok elmenni, ennyi - de inkább azt láttam, hogy 2-3 hozzászólás, és már a szeptembernél tartottunk, mint opció...
Amúgy de. Úgy látom, erről a túráról le kell mondanom ☹️
Próbáljuk meg összehozni hogy mindenkinek jó legyen.
☹️
"Abban amit írtam...." Már a többes szám miatt kérdezem.
Pl. ez itt tiéd alatt, 3 centivel lentebb...
Abban amit írtam rámutatnál, hogy melyik része lenne a "neked támadás"?
A tisztánlátás végett az egyik munka a másik meg szórakozás volt. Nagyapád azt nem mondta, hogy első a munka utána a szórakozás. Egyelőre egy olyan időpontot keresünk ami mindenkinek jó. Lényegében mindegy is lehet az akár szeptember vagy október hiszen nem a tengerhez mennénk hanem a hegyekbe motorozni. Erre jössz te és megint osztod az észt, hogy a legalkalmasabb időpont július közepe után amikor haza jöttél nyaralásból és augusztus vége előtt mert biztos jön a 28. hullám. Ezért mindenki szervezze úgy a munkáját, cseréljen a kollégával oldja meg valahogy stb. De azért is lenne remek az az időpont mert speciel neked éppen semmiről nem kellene lemondanod. Szerinted?
Én veletek csak egyszer túráztam,az Üvegtigrishez,a többi nagy túrán,Pécs meg a külföldieken nem voltam.Mivel én is melós vagyok mint Ábrus,az én beosztásom is meg van már írva szeptemberig,azon módosítani komoly logisztikát igényelne.Elmehetnénk egy Balaton körüli útra,Bakos Pisti bulit leszámítva ott se voltunk még.
Itthon, Gyulám, hova lehet menni motoros túrázni, ahol nem voltunk még min. 3x? Más persze, hogy lehetne egy tali valahol, ahol összejövünk, mint évtizedes ismerősök, főzünk, iszunk, dumálunk - de oda meg nem mennék motorral 😁 mert azt minek? 😁
Jól van, írjátok be ide, hogy mikor lesz valami, és ha épp nem vagyok máshol, elmegyek... az biztos, hogy én nem szervezkedek semmit... miért? azért, mert presszionálnám itt a társaságot, hogy legyen valami, erre nekem támadtok?
Fel se hozom még1x. Ha csak nekem fontos - akkor többé nekem sem az ☹️
Miért nem jövünk össze itthon,közelebbi távon?Az még hétvégére is lehet,hétfőn meg lehet újra dolgozni.
Qrvajó!!! Most gépeltem egy csomót, és egy kattintással (qrva gémer egér egy kazal gombbal) eltűnt az egész!

Mikor a nagyapád ilyeneket mondott, valószínűleg még nem tudta, hogy 2021-ben hogy (hogy? Hát minimális létszámmal!) mennek a dolgok egy külföldi nagyvállalatnál.
Elmondtam már neked régebben is, hogy nem úgy van mint régen volt, éves menetrend szerint megy minden. NINCS variálás, csak extrém komoly esetben lehet eltérni ettől, akkor is csak minimális mértékben.
Én 16 éve csinálom ezt a munkát, ezalatt egyszer voltam betegállományban négy napig megfázás miatt, kb. 15 évvel ezelőtt.
De ne kelljen már megint magyarázkodnom.

Írtam három időpontot (július-augusztus-szeptember) hogy én mikor vagyok szabad. (ezt még árnyalja a szabadnapon levő két napos készenlét is, de azt megoldom) Persze itthon leszek 5 nap múlva 12 napot most is, meg lesz ilyen még októberben is, de ezek gondolom eleve kiestek.
Azt is írtam, hogy nem feltétlen kell hozzám igazodni, ha nem jön ki így a társaságnak semmi gond, max. nem leszek ott.

Nem vagyok beoltva, de még azt is vállalom hogy elmegyek a napokban (egyébként nem tenném) aztán addigra kártyám is lesz, legalább az első oltással. (gondolom az már elég hogy hazafelé simán belépjek a határon)
Ha viszont már az elején az megy amit látok, hogy kinek miért nem volt jó tavaly és ki miatt van akármi, akkor én inkább be sem neveznék egy ilyen hangulatú túrára.
Junlius 31 től-augusztus 7 ig nyaralok a családdal azon kivül szinte mindegy mikor akartok,nekem jó!
Julius 29 től augusztus 7-ig Nyaralok a családdal.Az nekem nem jó.
Én is szeretnék menni, mert minden túránkat nagyon élveztem, sőt, legttöbbx még a társaságot is 😁 de megfogadtam (magamnak) ha ilyen nyűgös egy időpontot találni, akkor nem fogom erőltetni.
Az én nagyapám (aki felnevelt) okos parasztember volt, egyszerűen látta a dolgokat. Többször hallottam tőle a "tele a temető pótolhatatlan emberekkel" és a "mindenkinek arra van ideje, amire szán" mondásokat...
Az aug. végével kapcsolatban már többx leírtam az aggályaimat ☝️ és nem győzöm hangsúlyozni, hogy biztosan kovidilag is lesz valami... 😡
Ugyan már... 1-2 éccakát elpasszolsz valahogy, és máris van egy heted... vagy valahogy így, nem ismerem a pontos rendszert, de a lényeg kb. ez. Nem hinném, hogy ott nálatok minden váltótársad tudja és tartja a hónapokra előre megírt kottát. Csak előfordul betegség, rendkívüli szabi, havi ciklus 😁 vagy ilyesmi 😁 Én is dolgoztam fordulóban fiatalon, mindig csereberéltünk... és mindig megoldottuk.