Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Milyen gumit vettél? Nekem is esedékes lassan de biztos, hogy mást fogok venni mint ez a Metzeler. Valami jó puha tapadós kellene nem baj ha hamar elkopik állítólag a Michelin jó....
Hááát, majdnem.
Ismerem mindkettőt, mentem is velük, javítottam is őket (magát a blokkot is) Genesisből volt is, van is itthon.
A Genesis valóban golyóálló, jóval masszívabb felépítésű mint az exup. (a Genesisből lett az exup és kívülről nagyon hasonlóak is, de a két blokk belül eléggé különbözik egymástól)
Az exup ugyan valamivel erősebb-pörgősebb (papíron +9Le, bár a fékpadokon ezt a megjelenéskor nem hozta) hengerfeje az átdolgozásnak köszönhetően (mindkettő 20 szelepes, de ebben már eléggé le lett könnyítve minden) már nem olyan ellenálló ha kapja az ívet. (a blokk maga az jó, bár ott is faragtak az anyagvastagságból sok helyen)
Az mondjuk tény, hogy az exup valamivel jobban megy, de nem olyan nagy a különbség. Az viszont (számomra) nem kérdés, hogy az exup (91-től) sokkal szebb, és a váz-futómű-üléspozíció is jobb :)
Mindezektől függetlenül ugyanúgy imádom őket mint amennyire gyerekkoromban vágytam rájuk. (ezt még nagyon zárójelben jegyzem meg, két hete majdnem vettem egy grafitszürke 93-as exupot, pedig ez már az ötödik motor lenne a garázsban :)))
Hétvégén motorozhatnékom volt, gondoltam, hogy rádcsörgök, nincs-e kedved valamerre gurulni. De aztán olyan rohadt forróság volt, hogy nem bírtam rávenni magam, hogy felüljek a gépre. Vasárnap késő délután amikor beborult egy kicsit és már kb csak 28 fok volt, kerültem egyet itt a környéken. Pénteken rakattam fel az új gumit és nagyon meg vagyok vele elégedve, meg a motor beállítás is valóban jól sikerült.
Ez teljesen rendben van, hogy mész ha ráérsz és van is kivel. Én is ezt tenném. De sajnos mi nem igazán érünk rá hamarabb. Sajnálnánk, vagy én biztosan, ha nem tudnánk idén sem menni sehová. Szóval remélem aug vége összejön és egy szokásos jó hangulatú túrán tudunk újra együtt gurulni, iszogatni, dumálni és akár megmosott húsból készíteni egy jó vacsorát. 😁
És mivel tök jó túrákat szerveztél eddig is, én nem bánnám, ha ezután is részt vennél benne. Persze a gps-ed nyugodtan otthon hagyhatod.
Igen, egyetértek. Az 1000 Exup egy vadállat, az öregek is mesélik hogy olyan mint egy FJ. Széthajtani szinte nem lehet, csak elhanyagolni, attól döglik meg.
Az egyikben 7, a többi rosszabb. Közben lejött a hengerfej. A hengerek egész szépek, feljebb lesz a gond.
... amúgy meg mit vártál? Mikor június elején benyögitek, hogy aug vége jó, esetleg szeptember? 3 hónap a nyár, későn kezdtünk róla beszélni (a kovid miatt?) de én nem várok 3 hónapot, hogy az ucsó pillanatban kiderüljön, nem lehet-nem tudunk menni mégse.
Mióta utoljára beszéltünk itt erről (hasonló modorban) azóta én beneveztem egy másik túrára a júliusi családi Adriánk után... helyi motoros ismerősök szóltak, menjek velük, megyek is, egy 3 éjszakás Erdély...
Szóval úgy néz ki, az én lehetőségem (veletek menni) is aug végére korlátozódik.
Én szerencsére el tudok menni szinte bármikor és bármennyiszer - pont ezért nem akarom, hogy várjam az aug végét, aztán meg ha nem jön össze mégse, ne menjek sehova...
Sajna ez megtörtént már itt a fórumon, többx is 😟 Mindenki a szinkronnal kezdi (vagy az okos szerelője ezt mondja neki) aztán a végén - mikor a 123. szinkron se segített - kiderültek az ilyen 5-6 kompressziók 🙁 Bár ez eddig jobbára a kicsikre (250 mind, 600 némelyik) volt jellemző, a nagy vasak mentek. Talán azért, mert 1000-est széthajtani - na az nem a mi szintünk 😁
Mondtam, hogy én nem szólok bele innentől... szervezkedjetek. Meglátjuk, ki csinálja meg...
Mindegyikben 7 vagy csak az egyikben?
Szevasztok. Szétkapta az 1000 Exupot a szerelő. Nincs kompresszió, 7 körül van a maximum. Nem csoda hogy nem lehetett behangolni.
A napokban kiderül hogy hová szaladt szét a ménes. Ha annyira véres a torka hogy nem éri meg javítani akkor elbontom alkatrésznek.
Nem kimondottan a tervezett túrára gondoltam, hanem a kialakult hangulat miatt kérdeztem. (rosszkedvűen néző)
Nagyon úgy néz ki. Miután László sikeresen szétbaszta a túraszervezést.
Hol van még augusztus?
Ikrek, kaptuk. Tényleg alig lehet őket megkulonboztetni
Most akkor keressek magamnak új túratársakat a a jövőbeli túrákhoz, vagy mi? (kezeit széttáró)
Gondolom ugyanattól a gyártótól.
Te egy nagyon lelkiismeretes ember vagy, hogy takarítod a szőnyegeket az autóban. (én már az idejét sem tudom hogy mikor csináltam, de nagyon kéne)
Honnan szereztél két ennyire egyforma macskát?
Takarítottam a szőnyegeket az autóban, kitettem szellőzni...
Shure jó, de randa kapitalista - én vagyok annyira nacionalista, hogy a Somogyi Elektronikától vegyek inkább 😁
:)
Tessék,szépen visszaadja az énekhangod.
https://hangszerplaza.hu/shure...
Június kiesett, mert már fele eltelt.
Július nagy része nekem nem aktuális, úgyhogy a beszélgetés is tárgytalan részemről, ha akkor lesz valami.
Aug eleje Arninak nem jó
Aug vége - az meg messze van, addig veszek egy mikrofont 😁