Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na levizsgázott a moci kicsit rá kellett dobni mert kopott a hátsó gumi. Most már értem miért csúszkál a hátulja kigyorsításkor. 😁
Van az a film, "A halál 1000 arca" abban is van egy jelenet, hogy usák nemzeti parkban kocsiból nézik a macit, az odamegy, etetik lehúzott ablakon át. Apuka kiszáll, veszi videóra, ahogy Lujóka etet. Egyszercsak maci odaáll szembe, nézik egymást pár mp-ig, aztán maci egyszerűen kettétépte 😁 család meg kocsiból figyelte 😟 Lujóka pár évig biztos rosszat álmodik 🙁
A hülye usák picsa az életét kockáztatta az ölebei miatt... brávó. Aztán ha a maci ad neki egy könnyű pofont, amitől leszakad a fél arca állkapcsostól, akkor meg fel lesz háborodva... 😁
Lapos hosszú fej, kis fülek, ostoba tekintet= fekete medve csávó. Nem csoda hogy nem bántotta a csajokat, csak megnézte.
Ha valamelyik beilyesztett volna neki egy jobbost, vagy pofán vágja a hátizsákkal, még a fára is feltekert volna.
Ez is marha bátor, pedig még nagyobb is.
http://youtu.be/Bkwy0scRXBU
Láttam már.
A mackó szerintem azért nem vágta pofon, mert látta hogy fogyatékos a csaj és fel sem fogja hogy amit csinál az mennyire veszélyes!
Aztán vannak barátságos macik is csak fő a nyugalom. 😁
https://index.hu/mindekozben/p...
Pedig a medvével még egy 17 éves lány is simán elbánik. Persze csak ha ott vannak a kutyák háttértámogatásnak. 😁
https://mandiner.hu/cikk/20210...
Azt kihagytam tegnap, hogy normálisan viselkedve jó eséllyel elkerülhető a konfrontáció egy találkozáskor. A medve nem kimondottan szereti az embert, így élelmezési céllal csak a legkritikusabb esetben támadja meg.
Az meg teljesen érthető, hogyha valakinek beszólnak a saját udvarán, cikizik a kölykeit vagy véletlenül rálépnek alvás közben, az bepöccen és esélyes hogy lenyom egy sallert.
Találkozni pl. olyan barátságosan érdeklődő mackókkal is, akik kissé begombázva (varázsgomba?) mosolyognak a rémült járókelőkre.

Tavaly olvastam egy cikket, miszerint a túrázó házaspárt (valamelyik nemzeti parkban) irat ellenőrzésre intette ki egy medve, majd az asszonnyal a területi vita ölre menéssé fajult. (gondolom megszokta, hogy otthon is mindig neki van igaza)
A medve a mindennapi tréning és a testi adottságainak köszönhetően lenyomta a nőt, majd a ruházatát bontogatva átvizsgálás alá vonta, illegális cuccokat keresve.
A férj, ismerve a helyi jogszabályok szerinti eljárás végkimenetelét, kétségbeesésében egy késsel "Vissza? Soha!" harci kiáltással szemtől szemben rárontott a medvére, és számtalan késszúrással megsebesítette a fején.

A medve úgy meglepődött az ilyen mértékű tökösségen és házastársi összetartáson hogy visszavonult, majd elismerően csettintve -mint Ali Pasa tette Szondi György, brutális állat helytállásán Drégely vár ostrománál- magukra hagyta őket. Mindketten súlyos sérülésekkel, de túlélték.
Ez tök jó, közérthető ismeretterjesztő, kezdő medvézők számára! 😂
Annyi kimaradt, hogy ha nálunk van Bowie késünk (ami fokozottan ajánlott) akkor egy ügyes csellel a közelébe kerülhetünk, és oldalról szíven lehet szúrni. Ezt az ismert módszert egy Old Shatterhand nevű vadász oktató dolgozta ki, és alkalmazta valós körülmények között.
Sajnos az EU állatvédők eljárást fognak ellenünk indítani a medve megrongálása miatt, de ez vállalható kockázat.
Te jobban jártál szerintem, mert neked neked nem vitték vissza.
Nekem vissza hozták olyan indokkal, hogy a motornak eltitkolt hibája volt, és fizessem vissza a vétel árat a kereskedőnek.
Mivel már elég képzett vagyok a netes medveelhárításból, így itt felemelném a mutató ujjam (mlas kedvéért: újamm)

Medve: nagyobb, nehezebb, gyorsabb, erősebb, rendkívül büdös, nem hülye és ezzel tisztában van.

Alapvetés mindegyiknél, hogyha az értékeinkre (hátizsák, tárca, telefon, ékszerek, szendvicsek, csoki, nyalóka, ilyesmi) megalapozott igényt nyújt be, akkor azt ellenállás nélkül adjuk át, elkerülve a helyzet további eszkalálódását.

Szóval: barnamedvénél nincs keménykedés, csak csendes lassú hátrálás, miközben szemmel tartjuk a mackót (szelfizésre nincs idő, szemezés tilos mert bepöccen egyből, hátat fordítva támadni fog, mert gondolom nem tűri hogy félvállról vegyék) így jó eséllyel mindenki épségben továbbáll. Apamackó (laposabb fej, kisebb fülek) nyugisabb, kevésbé agresszív. (bár ez gondolom hangulatfüggő, hogy volt-e otthon sör)
Ha anyamedve (nagyobb-magasabb fejről, nagyobb fülekről felismerhető) akkor sz&rabb a helyzet, bocsokra nézni tilos, lassú hátrálás és semmi meggondolatlan mozdulat, bár csökkenő esélyek a pofon elkerülésére.

Fekete medve: karokat felemelni, ráordítani, keménynek látszani, akkor esélyes hogy meglepődik és elhúz. Halottnak tettetés esetén felbátorodik és biztosan támad, ez itt nem opció. Anyamedve: mint fentebb.
Ha támad (bluff charge: rohan felénk, majd előttünk nagyot fékezve két lábra áll és bömböl a képünkbe és teszi az agyát) bele kell állni a bunyóba de tilos földre vinni, mert földharcban (szumó technika) sajnos sokkal jobb mint mi. Eszközök: faág, kő, szék, vödör, sátorvas, bármi ami kéznél van és hatékony lehet (biciklit is hozzá lehet vágni :))
A testütést kimondottan jól bírja, kár erőltetni. Fejre kell menni és lehetőleg orrba gyűrni, arra kimondottan érzékeny és könnybe lábad a szeme. (kb. mint a cápáknak)
Ha ellenállást tapasztal és eléggé kamikaze a kinézetünk (esetleg még bevittünk párat fejre) akkor többnyire feladja és sértődötten elhúz.
(anyamedvénél ez függ a bocsok távolságától is, ha nem elég nagy a védőernyő, akkor még maradni szokott pár menetre)

Grizzly: Isten kezében vagyunk.
Karok lent, nincs visszapofázás, nem nyúlunk semmilyen fegyverért, tisztelettudóan viselkedünk, itt egy T-72-essel állunk szemben.
Lassú hátrálás, bibliai sorok felidézése és közben a medvére nézés, de itt sincs szemezés, aztán a mackó majd eldönti hogy mi legyen.

Bluff charge esetén: bármilyen légi-földi kombó/csempelerúgó thai box technika használata teljesen felesleges, mivel teljesen ütésálló, a dobótechnikához túl nehéz, a fojtó technikákhoz meg túl vastag a nyaka, nem érjük át rendesen hogy a földre vigyük és megfojtsuk.
Mivel jóval ütőképesebb mint mi, ezért bármilyen harci tevékenységünk teljesítménye max. az utókor számára lehet ismeretes a kórházi zárójelentésből.
Viszont jó hír, hogy itt a halottnak tettetés szinte mindig bejön, mivel tisztában van a képességeivel és belátja hogy nem jelentünk rá veszélyt, na meg hogy eléggé besz&rtunk tőle.
Megmozdulni, felkelni csak akkor szabad, ha már elment. (gondolom egy ilyen után még az állatkertbe sem megyünk soha többé, nem hogy az erdőbe)

Kissé megtévesztő, hogy a komment szekciókban a már medvetalin átesett(?) fotelmedvészek is vitatkozni szoktak egymással a fenti tevékenységek, medvefajtánkénti alkalmazhatóságáról. (mikor milyen medvével melyik hatékony)

A medveelhárító spray alapvetően működik, bár a bocsos anyamackónál állítólag ez sem segít, csak még jobban bepöccen tőle.

Használata: 8-10 méterre 2mp-es fújások a célszemély felé (szélirányra figyelni, nehogy minket nézzen hülyének a medve, miközben fulladozva-könnyezve próbálunk talpon maradni) de ha már 3 méternél közelebb jött, akkor toljuk a képébe az egész flakont.
A flakon folyamatos üzemben 7-8mp alatt kifogy, szóval ne nyomjuk ész nélkül, és nem baj ha nem csak egy van nálunk. (elképzelem, ahogy az alis kínaiból éles szituban nem jön semmi, vagy épp letörik a nyomógombja, esetleg csak molyirtó van benne)

http://youtu.be/bMMau2RM_A4
1) a kutya segghülye, idomítani lehet, intelligencia nem sok szorult bele... de erről ne kezdjünk beszélni, túl messze vannak az álláspontjaink.
2) az megvan, hogy azt a kutyát csak medveölőnek hívják? 😁 Nagy kutya, de a medve min. 5x akkora, erősebb, gyorsabb.
Persze mert a medve egy állat ha halottnak teszed magad lehet megúszod. A kutya intelligens nem tudod átbszni. 😁 És egy kaukázusi medveölő kutyával szemben már kevesebb esélye lenne a medvének. 😁
Amúgy érdekes, a medvétől nem tartanak az emberek - akik nem ismerik 😁 Egy kifejlett harci kutyától jobban beszarnak, pedig a medve olyanokat jáccásból szed szét 😁
Állítólag egy marék szart kell a fejéhez vágni. Azt mondják lesz az is bőven... 😁
Úgy tűnik, hogy egy erdélyi túrához lassan a felszereléshez tartozik a medveriasztó spray is, mint Kanadában/USA-ban. (állát vakaró)
Bár vet fel kérdéseket, hogy elég-e az olcsó (hamisított?) kínai medve spré az aliexpressről, vagy tényleg csak a kanadai piacról szabad vásárolni valóban bevált terméket. (észak és nyugat-európai cuccot pl. biztosan nem vennék, az biztosan gendersemleges és összetételénél fogva tiszteletben tartja a Medve személyiségi jogait, ezzel rábízva a döntést, de egy Orosz taktikai medvesprében pl. meg tudnék bízni, mert az biztosan lemarja a szőrt a медведь pofájáról)
"Katikám, hallottad hogy medvék törtek be a Tótékhoz is? (szemét eltakaró)
Állítólag berontottak éjjel a konyhába, megitták az összes pálinkát és felforgattak mindent, majd a pincekulcsot is elvitték! Szegény Pista meg úgy megijedt, hogy azóta sem tudták magához téríteni!"
Nem semmi. A medve nem játék. Gyorsan felrakom a mézet a szekrény tetejére... 😁
Tudod, zsákutcában van, kint ültek az ajtó előtt, mint mi 😁 Este volt, nem akartam a pofájukba villantani 😁 pedig tényleg csináltam volna képet. Inkább indultunk vissza a szállásra, ami a túlfelén volt a városnak (mutattam, emléxel? ugyanoda mentünk megint) szóval aznap este sikerült 8 km-t sétálni 😁
Úgyanígy jártam a Yamival,három éve,mikor leraktam a garázsba még tökéletesen működött,tavaly eladtam,már nem akart indulni.Pucolgattam,szivatóval beindult,de csak azzal.Aztán a tulaj kipucoltatta a karbikat,most már megy három hengerrel,de a jobb szélső most se,és nem gyújtáshiba.
Nekem sem.
Én tavaly szeptemberben megcsináltattam a műszakit,nekem nem gond.
Jó volt az a hely. 🙂 Képet nem csináltál a csajokról? 😄