Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mennyi kárbaveszett munka 😁
Lacikám,értem már miért mondtad annó,csak a nagy nyomású kávéfőzővel főtt kávé az igazi!Most vettem egy Delonghit,a magyar kávéfőzőm kipusztult,nem adta ki a kávét.Ugyan ez a legkisebb a sorban,de már ez is nagynyomású pumpával nyom,hát egész más az íze a kávénak,mint a régivel!
A magyar Allen Millyard :D
Elég jól szól, de nem itatnám a kicsikét. :)
Nem semmi Jawa tuning... 😁
http://youtu.be/VeA6LVfqFEk
Köszönöm !!!
Akkor mindegy,hogy MS vagy MB veszek mert a tetőn nem kap a hátától fényt.
A panel hatso oldalat ero fenyt.
A bifacial szoban a BI elotag kettot jelent, magyaran a panel eleje es hata IS tud termelni ha olyan szerkezeten es kornyezetben van telepitve
És melyik a jobb?Az MB?
Milyen erő fényt?
MS: sima
MB: bifacial
A panel hatat ero fenyt is tudja kismertekben hasznositani, de esetedben ez nem jatszik. Cserepes teton ez kb. nulla
Érdekes Canadian solar van CS3W-445MB és CS3W-445MS Valjon mi a különbség?
A bifacial gain 5% 10% stb az mit jelent?
A 445 wattosból veszek. Annál is azt írja max 333 Watt 🙄
Az inverter 8 kwattos.Van 2x 4 kwh mppt-je
Ha az inverter tud ket kulon string-et kezelni, akkoe ez megoldas lehet.
Értem.Teszek még a délnyugati oldalra 6 db canadian solar 445 wattos panelt.Így növelem a teljesítményt.Ott kb 10:30 tól már éri a nap egészen napnyugtáig.
LeadhatNA, ha a panel hőmérséklete, a tájolás, a panel dőlésszöge és minden egyéb ideális lenne.

De pl. pénteken, amikor tűrhetően sütött a nap a 7kWp rendszerem dél környékén 3.5KW-t köhögött ki magából és az egész napi munkája 19kWh volt. Ugyanezek a számok júliusban 5.5-6KW és 50kWh.

Ez egy ilyen játék. A "névlegest" - esetedben a 400W-ot - nagyon ritkán és rövid ideig tudná teljesíteni és csak pont fasza pozícióban. Ha a panel már túl meleg, veszít a hatásfokából. Ha túl hideg, dettó. Márpedig ha van napsütés, akkor melegszik is. Ha tél van, akkor meg laposan éri a nap és az ideális hőmérsékletet is nehezen éri el.
Kb 11-től délután 14-óráig stabilan tudja a 2,3-2,6 kwh.Már 9:30 tól bejön 1 kwh felett és 14 órától 16 ig is csinál 1kwh felett.16 után már nem éri a nap.Naponta akár 12 Kwattot is csinál időjárástól függően és még csak egy jó másfél hónapja üzemel tehát ez a téli számítás,nyáron gondolom jobb lesz.Csak én gondoltam,hogy 4 kwh panel leadhatna közel a saját értékének megfelelő teljesítményt.
Villanyvezeték, tetőn antenna oszlop, efféle kis dolog se vet rájuk árnyékot? Meglepő, de az is simán majdnem lefelezi a kimenetét, amíg rajta az árnyék, hiába 3 centi széles csak.
Adatlap szerint a 400Wpp-os panel valós (NOCT) teljesítménye inkább 300-310W, a tájolás/tetőszög miatt ennek cirka a 90%-a jön ki belőle, ami 270W. A napi 2600Wh nem egy lehetetlen szám.

Ezt a 2600Wh-t mikor teljesítette?
Tájolás délkelet 45 fok körül mind a 10 sorba van kötve.Semmi árnyék nincs.
Ez így nagyon kevés infó. Tájolás, panel típusa, lehetséges árnyék, sok minden számít. Hogy fejjel lefelé van, az speciel nem. Ha sorba vannak kötve mind a tizen, akkor persze, előfordulhat, hogy az egyik panel harmatosabb és az visszafogja az összes többit is.
Szia!Volna egy kérdésem.Van nekem 10 darab 400 wattos panelem ami a legtöbb 2600 wattórát termelt.Lehet valamelyik gyengébb? 5 darab rendesen 5 darab fejjel lefelé van a vezeték összekapcsolása miatt.Ez eléggé kevés a 65 % nem???