Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok régi álmom egy r1 -es , most értem oda hogy venni is tudok. Két motorral szemezek , esetleg valaki ismeri valamelyiket? https://new.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/yzf_r1/yamaha_yzf_r1_auto-motor_csere_lehetseges-12521959. / https://new.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/yzf_r1/yamaha_yzf_r1-11917460 Köszönöm.
Szia!
Gyárilag 20w40 ásványit is ír bele...(5 fok Celsius felett, manual szerint) gondolom az alatt nem szoktál közlekedni. :)
15w50-el is gond nélkül elmegy.
A vasutast ne kerdezze, mert segg hulye az olajokhoz... is. O sem tudja mi a hideg es melegoldali viszkozitas.
Egy csucs szintetikus olaj biztos jo valasztas barmilyen motorba.
Sziasztok.
Olaj kérdés,bár már 1000szer volt ez téma.
2003as r1-be motul 15w50 olajat használok.
Hülyeség vagy nem?
Ki mit ajánl? Tapasztalatok alapján?
Köszi.
Kehet=lehet....ez a qrva telefon....
Na igen nicasil...elvileg az olaj hűtési képességével hozzák össze,talán az ásványi vastagabb filmet képez a hengerfalon....ilyesmi de kehet csak legenda.
Ja, semmi vita ne legyen itt.........isten ments.A kolega kérdezett én meg leírtam a tapasztalataimat... Amúgy olaj ügyben kérdezze meg Tasi mestert....tudod
Felolem ajanlhatja azt az olajat az amerikai egyesult allamok elnoke is, ez teny, hogy hidegen van kulonbseg a ket olaj kozott, melegen nincs. Az, hogy ezt sok ember nem tudja, koztuk szakemberek, az sem valtoztat ezen.
A nikaszil lepattogast osszefuggesbe hozni olajjal... ehhez elegge kepben kell lenned, es ne haragudj, de ha mar az olaj tulajdonsagainak alapfogalmai nem tisztak, hogyan vegyem keszpenznek ezt az informaciot?
Es megint ott tartunk, hogy a szintetikus olaj rosszabb, mint az asvanyi?
Mert akkor inkabb hagyjuk ezt a vitat, teljesen meddo.
jogos nekem 10w40-nel nem ette a 99-es. A kawa se eszi abból elcsöpög.
Végül is igazad leget....de sokan panaszkodtak annó is itt a fórumon hogy eszeget,zajos,stb.10 szezonon keresztül toltam r1-el,előtte 2évig fzr1000,Bátszi motoros Sz.Bandi ajánlásával csak az ilyen paraméterű olajat használtam,nekem bevállt....Ja és akinek lepattogott a nicasil a hengerfalról azok mind "fullszintetikusracing" olajat locsolt bele ,biztos furcsa véletlen..
A 15w az a szivattyuzhatosagi hatarhomersekletet jelenti. Egy 5w40 es olaj ugyanolyan folyos 100 fokon, vagy elenyeszo kulonbseggel, mint egy 15w40. Mivel a MELEGOLDALI viszkozitasuk megegyezik. Felejtsuk el ezeket a rettento szar hidegoldalival rendelkezo olajokat, az nem old meg semmit. Asvanyi mivoltanak sincs koze az olaj nem eveshez.
Szia! Én most cseréltetem a vezérlést az RN09-ben. Nekem azt mondták 20körül a vez.lánc, 35 körül a patron, 12 körül a dekli tömítés, 40 körül a munkadíj. Tehát nekem 100-110 között áll meg, elvileg.
r1 2003 model vezerlest menyibe szugseges cserelni ha tudnal segiteni ??? koszi eloreis
Olajfogyasztás nem tipushiba..... 15w40 ásványi olajat kell használni,és eléggé csökken az étvágy.........Kettesben próbakörnél jól meg kell rángatni,na az tipushiba hogy ugrál a fokozat... Kényelem hmmm ,nem vészes nem egy túragép,bár a mostani kawámhoz képest az Fogyasztás:bandában 100-110 utassal 5l,átlagos 140-150 6-6,5 Én nem birtam 8l fölé vinni.....
Sziasztok! 99-es évjáratú R1-et tervezek venni a közeljövőben. Kérdésem hogy mire figyeljek oda, mik a típushibák(olajfogyasztás ilyesmi) És egyéb tapasztalatokra lennék kíváncsi kényelem, fogyasztás stb. Köszönöm előre is!
Csak azért kérdezem, mert én jártam úgy Z750-es Kawsakinál,hogy a vízpumpa-olajpumpa tömítésnél átfolyt az olaj a vízbe... Azt hittem hengerfejes, aztán kicsit jobban átnéztem, és kiderült, hogy csak a tömszelence ment el...
pontosabban?
sziasztok erdeklodni szeretnek valaki ellarulna menyibe cserelik a vezerlest sportmotrokban kb ?1
szia elsosorba szetkel bontani vizet olajat utolsocsepig ki.. mikor veszitek le a hengerfejt figyelmesen atkel nezni a huvejgyurut es a hengerfej szoritogyuru peremenel lathatoe atszivargas vagy kipufogogazaktol fekete korom irany a viz jaratokhoz..es a pakolastis. de viszont konkretan belebugyog az expanzios tartajba levego bugyborekokat ??? es futki a fojadek??vagy keveredik az olaj a ahuto fojadekal?? hengerfej repedes nemszokot lenni ha minden okevot a homerseklet szenzoral es a huto ventilator indulasal 104 105 fok koszt indul be...huto ventilator
Szia!
Fogy a víz? Vagy miből gondolod?
Szia!Hengerfej gyári hibáról még nem hallottam.....de van egy 99-es 40e km-es hengerfejem ,a saját főtengelyhibás blokkomból maradt még meg.......ha esetleg....
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek, hogy 1999 Yamaha R1 hengerfej problémákról van-e tapasztalata, vagy információja valakinek. Ugyanis még nem kezdtem el csináltatni a gépet (hengerfejes sajna), de riogattak, hogy előfordulhat gyári probléma, meg hengerfej repedés stb. Szeretnék tisztábban látni, hogy mire számíthatok.. Tudom a szétborítás után derül ki a probléma, csak legalább lelkileg felkészülök, hogy ha van-e valami negatív tapasztalata valakinek. Előre is kösz a válaszokat.
Ha sikerrel jársz, azért ne tartsd magadban!
De feláldozhatom az egyiket ,nekem úgyse kell már.De már volt olyan aki próbálkozott újra szegecselni de nem igazán sikerült.
Szia!

Azt hiszem egy haveromnak van néhány pár eladó. Illetve ez biztos, de azt nem tudom, hogy állítható-e. Megkérdezem és írok.