Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gondoltam hogy ez lesz, de ez előfordult életem 19 éve alatt másfél km-en,aki össze-vissza majomkodik meg évek óta csinálja.
Inkább kiszállok ebből a témából,legyen igazad,értelmetlen ez ami itt megy..
Picit értelmeztetni akartam a lényeget.Elég hülye feltételezés,de na :D
Biztos leesett nekedis.
Micsoda meglepetés, hogy a 18 éves 50/125-ét használni kívánó fiú egyet ért azzal amit az írt aki szintén ugyanilyennel érveléssel kíván kibújni a felelősségre vonás alól. :)

Mondjuk nem tudom mire számítanak ha itt sűrűn leírnak ilyet akkor ez érdekelni fogja a rendőrt? Vagy ez alapján jogszabályt fognak módosítani, hogy engedjük már meg a biztosítási csalást, a forgalomba helyezés elmulasztását, a rendszám nélküli motorozást, a nem érvényes jogsival vezetést hiszen egy fórumon azt írták, hogy nekik erre nincs pénzük, meg nem ezzel kéne foglalkozni stb.

Bár az előtte lévőt értem. :D Ugye ti is.
Felteszi hirdetésbe az eddig illegálisan 50/125-ét, már használni nem meri ugyan, de gyorsan egy fórumba leírja, hogy szerinte ez nem is nagy gond, és nem ezzel kéne foglalkozni.
Akinek még nincs ilyen hátha ezután elgondolkodik, hiszen egy fórumba ezt olvassa.

Miután itt leoltódik az igen gyenge érvelése, elkezdi bizonygatni, hogy ez a vélemény a tuti, és senki ne gondolja, hogy ő azért írja ezt mert neki ilyen lenne , ilyennel csalni kívánna.

Győzköd is az ember bőszen próbálja az érvét 3-4 szer azzal igazolni, hogy az azért igaz mert neki nincs ilyen.
Nem mintha ettől változna bármit is a dolog, ha neki nem lenne ilyen. :) Viszont csak ez marad érvként és többször szól, hogy nem látjátok, hogy "NEKEM NINCS IS MOCIM"

Aztán miután bemásolom a linkjét a hirdetésének, hogy éppen ilyet akar eladni talán ezért ez a nagy érvrendszer akkor nincs más választás alapon elismeri.

Na kb. ennyit erről a két vélemény alkotóról.
Egyébként meg mit is várunk tőled?.....

"Sziasztok.Lenne egy kérdésem.
2012.01.01-el szigorították a büntetéseket.
Moped jogosítványom van,arra lennék kíváncsi,mivel feljelentettek egy 750-es hajtása miatt,/próbakör,50 km/h,alkohol nuku,tehát normális körülmények közt/
Mire számíthatok?Jogsi bevonás,illetve ha tudjátok,pénzbirság mibe fájna,saccperkábé írjátok meg!
Bocs a galériáért,de ezen gondolkozok régóta!
Üdv."
karesz01 "Motorosok közt nincs aki nem csal..." Nem tetszik ez a kijelentés, mert nem fedi a valóságot. A sok hülyeséget meg ne keverjük már ide. Mi az hogy a stop táblánál nem áll meg? Ez nem csalás, ez szabálytalanság.
Hát te is okos vagy......

Beszélsz itt összetartásról...
Neked az az összetartás, ha jogsértésre biztat valaki valakit?
Egy véleményen van azzal, ami nem szabályos?
Így kellene összetartani?

Valamint az a baszogatás, ha felhívják az "okosok" figyelmét, hogy mit és miért nem szabad?

Szerintem neked is fel kéne nőnöd még. Pár év múlva a saját írásodra is azt mondanád (jobb esetben) hülyeség.

Valamint erősen tájékozatlan is vagy. Motorkerékpárosok okozzák a baleset legkisebb százalékát, de soknak részesei. Sajnos.
Hát te ugyanabban a szatyorban élsz.
Semmi igazság sincs abban, amit össze-vissza ideírt.

Fogalma sincs miket beszél.
Csalók..... nem is tudja mit beszél.... ez igen nagy butaság.
Te pedig mellé állsz, te hát hasonszőrű vagy te is.


Nem olyan nehéz megérteni ám, hogy nem vélemények döntenek, hanem szabályok, törvények. Kurvára mindegy, hogy kinek és mi a véleménye..... a büntetéseket nem az alapján szabják ki.
Ebben a korosztályban ilyen a hozzáállás, látásmód.
Azt gondolják mindenki ellenük van, mert nekik nem lehet valamit a másiknak meg igen. De ez csak leegyszerűsítve néz így ki.
Elmondhatják és el is mondják a véleményüket, hogy szerintük miért nem jó az, ami számukra kedvezőtlen.
De ugye a KRESZ és hozzátartozó jogszabályok, törvények nem véleményeken alapulnak. Tehát teljesen mindegy, hogy kinek mi a véleménye úgysem aszerint szabad/kell közlekedni élni. Ez van.
Egy vélemény ebből a korosztályból pedig ugye erősen szubjektív és csak a saját érdekeket tükröz.

Magyarázd el nekik -ha van időd- , hogy a csalás nem az, amit itt annak neveznek.

Tarka is jól mondta, motorozni nem kényszer. Ha csináljuk, legálisan, ha úgy nem megy, akkor nem kell és nem pedig a trükközésen kell agyalni. Ennyi
Azért jellemző, hogy kik oltogatnak a 125/50 oldalról. 18 év, Simson, vidék.....lehet, hogy ott még nem foglalkoznak annyira ezzel, attól még szabálytalan. Gyerekek, tanuljatok már meg magyarul írni. "Tik..." Szóismétlések....sokat emel egy beszélgetés színvonalán, ha a vitapartnerben egy minimális műveltséget lát az ember, a helyesírás pedig annak egyik eleme.

Miért támadják annyian ezt a témát? Azért, mert a balesetek 70-80%-a segédmotorral történik, de a kiemelt ellenőrzéseken minket, nagymotorosokat basztatnak. A ti baromságaitok miatt, pl. tükörlerúgás, piroson áthajtás, behajtani tilosban közlekedés, cserbenhagyás, amiket azért mertek megcsinálni, mert azonosíthatatlan a motor, minket basztatnak.
A másik, amit leírtak sokan, a biztosításaitok érvénytelenek, így perrel hajtható be a kár, amit okoztok. Kollégámba belerongyolt egy pizzafutár oldalról, 150/50-el. Elszállt, mint a kismadár, majd mikor feleszmélt elkezdte oldalra tolni a motort, hogy elismeri a felelősséget, papírozzanak. Felpattant a motorra és megpróbált menekülni, "szerencsére" elcsapta egy Suzukis ahogy elindult, mert szét nem nézett.....
Megértést egy olyan fórumon ne keressetek, ahol nagymotorok vannak, többé-kevésbé megfelelve az aktuális szabályozásoknak.
A 125/50 is szabálysértés, a 240 km/h is. Csakhogy, amíg a 125/50-es folyamatosan így megy, és az országban felmérések szerint kb. 30.000 ilyen van, gyorshajtóból jóval kevesebben vannak, és nem folyamatos állapot. Csak őket meg lehet fogni.
Ha belédrongyol egy 15 éves gyerek 25/50-el ki fogja megtéríteni a károd? Egyébként nem hiszem, hogy a rendszámon kéne spórolni mikor egy 125-ös sportgép fenntartása durván évi 150+a benzin (kb átl. 7l/100km nekem)
Akik itt írták,hogy 125/50 gyilkosabb mint a 240-250 km/h-s rajolás.
Hát..Nem akarok senki ellen beszélni,de ittis előfordul 1-2 ember néha,aki fingatja a gépet..
Én élvezem,külső szemmel,a hangot,meg maga a látványt,de valahol rossz nézni,mert tudom,ha vmi van,reccs,ropp..
125/50-et adnék inkább NAGYON SOK olyan ember alá,aki 16éves,anyuci megveszi a 600ast neki,előtte meg biciglizni se tudott.
Egyébként,a csalásról meg annyit,ez is csalás,az is csalás,Motorosok közt nincs aki nem csal,még a 70 éves papa is a simson starral,mert nem áll meg stop táblánál.Ha azt vesszük,mindenki csal,ha azt vesszük,mindenki jó,ha azt vesszük,mindenki lehet gyilkos,50essel is meg 1300assal is..
Akinek az agya nincs a helyén,ne motorozzon..
Egyébként engem is hülyének néznek,Pszichológushoz kell majd mennem,mert 750-est vezettem jogsi nélkül.
Ezért hülyevagyok,mert mentem 45-el,szabályosan?! :D
Pistimoto:
"Ha hajtok próbálok odafigyelni,nehogy baj legyen"
Ezt baszhatod.Ha mész 100-al,elédugrik egy nő egy autóval,vagy akár részegen,sajnos szart nem fog érni,hogy figyelsz.
Előbb utóbb lebukik vele az ember.Városon belül szerintem ne nagyon gyorsulgass,mert egy időután rád fognak szállni.
Nem leszólás,csak tanács :)
Elég érdekes dolgokat írtatok itt egyéb ként így végig olvasva.
Sose szidtak senki se azért mert 125/50-est hajtok se motorosok se más egyébként. De itt elég érdekes és vannak emberek akik egészen máshogy gondolják és ennyire kiakadni erre, érdekes
Van igazság ebben is meg abban is.
De hol van a motoros összetartás itt? Mert itt inkább csak más emberek baszogatása van itt! Mindent meg lehet szebben is beszélve szerintem nem kell egyből vérszemet kapni.
Most én így hajtom a gépet és nem csak én hanem még egy jópáran!
Régebben szerintem tik is inkább 50esként szeretétek volna hajtani! szerintem de lehet nem. De mért kell ezt ennyire ellenezni !? Na de mind1.
Amúgy én nem igazán halottam még olyat hogy 125/50-es gépel balesetet okoztak volna esetleg valaki 1,2-őt!
Inkább olyanokat hallani vagy látni hogy rengeteg nagymotoros balesetet okoz! Általában a hülyeség miatt!

Én elmondtam ezekről a saját véleményem. Ennyi!
A végén azért egészen más hogy kocsiból is minek rakjam le a jogsit.
Mert ha 125/50-est hajtasz egy moped jogsid azért legyen. Nem okoskodáskép mondom csak szerintem ez így van.
Városban igen szépen el lehet járkálni simsonal is lazán vagy legyen az akar milyen motor de a 70 az már sok neki általában.
Nem nézzem én se a várost pályának mert nem szeretném mást se meg magamat se összetörni meg hát 125/50 meg hát ezért inkább ésszel hajtok.
Jó van mikor én is húzom neki mert szeretek gyorsulni is mi tagadás de azért inkább probálok odafigyelni is hogy nehogy gond legyen belőle.
Mekkora igazság van ebben amit most te mondtál amúgy valahogy én is így gondolom.
Ha észel mész szerintem nem kéne baszkodni érte egyáltalán.
Meg egy 50-es motorral tény és való hogy nem tudod tartani azt a sebességet amit a forgalom. Ha tudod is akkor is pörgetni kell a motort elég rendesen ami nem igazán tesz jót.
a 125-ösmel ezzel semmi gond nem volt, nem előzgetek folyton meg ilyenek ...
sziasztok! csaszi a gáz nálad van
úgyse érti a lényeget.... látod, ezen van fennakadva
azért írjuk ezt, mert mindenki tudja, hogy bármi ami nem ténylegesen 50-es, de annak van használva beleesik ebbe a kategóriába
már akinek tud..... és ami hátra tudja csúsztatni
csak ahogy húzza az ember a gázt csúszik az agy a segg felé.....
Fosott, mert agyilag nem tudta szabályozni a jobb csuklóját
Mindig a fej irányítja a jobb kezet. Akinél nem, az jobb ha nem ül motorra....
az félelmetes műszer? szomszéd is azért adta el mert fosott tőle
utána vett valami usa export 600as zzr-t(aztán lehet nem zzr volt) helyette
avval mentem kb 50 métert mert szar volt az akkuja aztán be kellett tolni
kellett hozzá a súlyom hogy nem csússzon meg a kerék
1300-as csak busa lehetett, ha sport forma motor volt
nem tudom az idomait már eladta, az tuti hogy nagy baszott tank volt rajta, emiatt nem próbáltam ki mert alig értem el a kormányt
ezüst váz meg fekete tankja volt
kb ennyire érdekelnek a sportgép típusok