Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az előbb még 4 ütemű volt. "Haveromnak volt egy piaggio skipper 125 4ütemű robogója." Egy 125-ös 4T robogó meg végképp nem gyorsasági.....
Hát a lényeg az hogy eladta mert valahogy rájöttek végülis.
De amúgy is egy 2T gyorsaságit amúgy se könnyű elkapni se sokszor halottam olyat hogy simán meglóg.
Nem érted ezek szerint a vázszámot mikor megnézték egyszer neki valahol nem szóltak semmit és motoros rendőrök voltak és ennyi volt.
Hiába húzta neki, mert a gyertyát köpte be.......
Na és miután mondták, hogy tugyuk nem 50-es és már a vázszámót is megnézték útána nem huzza neki mert beköpte?...valaki

Haveromnak volt egy piaggio skipper 125 4ütemű robogója. Elég jól ment azért 100-110et ment végre.
Ő is 50-esként használta ezt 2-3évig.
A rendőrök volt hogy megállították, de nem igazán tudtak mit csinálni mert ugye van 50esben is nagytestű robogó. Volt hogy megnézték a vázszámót is.
Egyszer meg autópályás rendőr megállította és akkor mondta neki hogy tugyuk hogy nem 50es és útána már nem igazán járkált vele.
Lehet látták hogy nem ment olyan lassan mert volt hogy huzzta neki 90el is vagy valaki beköpte.
Remélem tudtam segíteni.
Robogóban nem olyan macerás a 2t se... Haveromnak már 3éve van injektoros SR Di-tech, soha nem volt vele komolyabb gond és kb annyit eszik, mint egy 4t, 1.5-2litert. Végsebessége kb 70-80.
Köszi a választ.
De az 50/2T nem macerásabb? Nem fogyaszt többet?
A 125/50-es témát már kiveséztük. Ne vegyél ilyet, ha mégis, akkor vállald a kockázatot. Hogy az 50-eseket mikor fogják rendszámra kötelezni, azt még nem tudni (de rajta vannak az ügyön). (Kis)városi közlekedésre bőven elég egy 50-es robogó, városon kívül már kevésbé. Próbálsz majd lépést tartani az autósokkal, de nem fog menni. Folyamatosan kerülgetni fognak, és ez belesetveszélyes lehet. (Ők nem 50-60-al fognak elhúzni melletted.) 50-es robogóból kerüld a 4 üteműt, mert gyenge. Inkább ha teheted, akkor vegyél egy 125-150 4T-t és vizsgázz le.
Értem a viccet, nem gond. Az a helyzet, hogy nálunk (sajnos) folyamatosan vannak tanulók (18-20 évesek), és nap mint nap látom a "képességeiket". Az egy dolog, hogy az iskola nem tanítja őket semmire, de hogy az általános viselkedésük is olyan, amilyen, az már gáz. Buták és kész. Előre félek hogy mi lesz, mikor én nyugdíjas leszek. Ezek fogják eltartani az országot és a nyugdíjasokat?! Kétlem.....
Sziasztok segítségre lenne szükségem.

Robogót szeretnék venni, városi és városon kívüli 15 km használatra, 190 cm magas vagyok és 95kg. B-jogsim van.
Nem tudom mi lenne a jó, olyan szempontból, hogy többen azt mondják vegyek 125/50 papírral (vajon meddig lehetne így használni? mikor vezetik be a rendszámozást?) az alkatom miatt nagykerekűt. Más azt mondja ha nem száguldozásra kell és olyan 50-60 km/h-s sebesség megfelelő vegyek hivatalos 50 cmm smkp-t pl: Piaggio Libertyt, vagy Aprillia Scarabeot, és azt ha kell tudom majd rendszámozni. Ja és hogy ha veszek 4 üteműt. Olyan 150 ezer Ft-ot tudnék rászánni.

Megköszönném ha valaki tudna tanácsot adni, akár a 125/50 papíros dologban, vagy akinek ilyen testalkattal van hasonló 50-es robogója, és a tapasztalatokat.

Köszi előre is: Balu
kinter! "A mostani fiatalok marhák..."
Most akkor ezt az én szemszögemből érthetjük úgy, hogy a mostani fiatalok még marhák és mostani idősebbek pedig már marhák?
Remélem érted a viccet.
Úgy látom megragadt a porosz mentalitás, hogy 30év alatt nem állok szóba senkivel, mert az még pulya.
Amúgy meg csinálj amit akarsz. Majd ha már kifizetted a szabálytalanságaid miatt kirótt összeget(ket), talán rájössz, hogy az a pénz másra is jó lett volna. Lehet csűrni-csavarni a törvényeket, de nem nekünk kisembereknek. Ha megfog a rendőr és olyan napja van, akkor simán ráültet a .......... Vazelint vigyél magaddal. Tudom ezt ajánlani a többi törvénykerülőnek is.
Írjak még pár okosságot?........ Aki sok sört iszik, az nagyobb eséllyel részegedik le, mint aki csak kólát iszik. Aki napon áll, az nagyobb eséllyel barnul le, mint aki a szobában mereszti a fa......
Aki nagyobb gépet hajt, mint kellene, az nagyobb eséllyel okoz balesetet, mert folyamatosan feszült. Tudja hogy bűnös....
Természetesen jogában áll halálos balesetet is okozni, mert van róla papírja. Hülyeséget én is tudok beszélni......
Az 50-es henger nem bírja el a 70-es dugót. Cserélni szokták. Kívülről nem látszik a 70-es henger, pont azért hogy a rendőrség ne tudjon belekötni. A nagyobb hengerhez kell a nagyobb karbi és a nyitottabb kipufogó is, máskülönben nem sokat ér.
Nem kell neked balesetet okozni.Elég,ha a szőke nő kijön eléd vagy felborít a nyugdíjas könyvelő útban a telkére.
Egy klasszikust idéznék."Mindenkinek joga van hülyének lenni"
Te aztán jól átlátod a dolgokat
Akinek minden papírja és az állapota is stimmel annak joga van motorra ülni és vezetni, akinek nem stimmel, annak meg semmi joga nincs hozzá. Ez ilyen egyszerű, nem kell túlbonyolítani. Ha bajt csinált így, akkor nagyon megszívod, sokkal jobban, mintha stimmelne minden. Jogod van gyereket szülni is de mégsem fogsz az életben.
Mégegyszer.
KI sem lehet érvényes vezető engedéllyel és érvényes forgalmival rendelkező motorkerékpárral hajtani az udvarodról.

Mivel a magyar köztársaságban hatályos törvények tiltják.
Ez nem vélemény,javaslat,okoskodás,csűrcsavarás ez TÖRVÉNY.

Ha nem tartod be az a te dolgod.
Esetleg a két kisgyerekedet netán felkeni a kerítésre egy 125/50-es gyula akkor majd okoskodhatsz hogy de hát a jogsisok 240-el blabla.
ugyanannyi esélye van arra, hogy balesetet okoz,vagy szenved, vagy részese lesz mint annak aki 125/50-et vezet. Amit te írtál ugyanerről, az nem sarkítás? Miért okozna pont a 125/50 balesetet?Gondolom azért nem hülye, figyel a dolgokra vezetés közben.
Ez a véleményem, most aztán lehet fikázni orrba-szájba.
Kívülről a 70-es pont olyan mint az 50-es. A furat nagyobb, de ugyanarra a blokkra húzod rá, emiatt nem lehet nagyobb kívülről. Egy 50-es is lehet gyors is fürge, ha jól be van állítva. Nekem sincs gondom vele. Nem akarok tuningot.
Kihajthat a kapun .Direkt sarkítasz,általánosítasz a köztözködés miatt?
Ja értem, szóval akinek van nagymotorra jogsija, meg a motor is legális rendszámos, az már okozhat halálos balesetet, az csinálhat a géppel amit akar, mert neki van hozzá "joga"?
Köszi a választ. Látom nagyon benne vagy a mocikban. Egyébként valamit nem értek: akkor ezt a70-es dolgot hogyan csinálják? Pl. a régi hengert meghagyják csak felfúrják nagyobbra és így lesz belőle 50-ből 70? Vagyis kívűlről nem is látszik?
Tulajdonképpen én valódi 50-est szeretnék venni, de jó erőset, gyorsat fürgét. De azt nem szeretném, ha a rendőrök szemétkedhetnének velem. Ha a 70-es akkor kívűlről pontosan olyan mint az 50-es akkor nem is lenne baj.