Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na,ezt nem tudtam, hogy a rendszám is beletartozik. Akkor már csak az a kérdés, hogy honnan jött az az ötlet, hogy fizetős helyen levesszük az autó rendszámát, aztán küldjék oda a csekket ahová akarják. Mert akkor 3 évet kockáztatnak egy 30 ezres parkolási bírságért?

Halkan jegyzem meg amúgy , hogy a ,,eltávolítás/hamisítás" és ,,véletlenül otthon hagytam" között azért van különbség.

@előző, akkor kötsz egy 50-es kamu biztosítást mint eddig is..igazoltatásnál azt használod, balesetnél az érvényest.
Én csak annyit fűznék, hozzá a befizetési igazoláson, (matrica, papír, csekk) rajta lesz a rendszám... Tehát ha odaadod 50-es ként bukó lesz.
Tévedés, hogy csak az alvázszám az egyedi azonosító!

" Rendszám csere itt, rendszám csere ott

Fejér megye - Három, egymástól független esetben indult egyedi azonosító jel meghamisítása miatt büntetőeljárás a tegnapi napon Fejér megyében. Mindhárom ügyben a gépjárművek eredeti rendszámát szerelték át egy másik autóra. Velencén egy Citroent, míg Gárdonyban egy Opelt szűrtek ki a járőrök. Dunaújvárosban egy ETZ 250 típusú motor akadt fenn a rostán."

A teljest itt olvashatod, szerintem hallgass a tapasztaltabbra, ha valamiben nem vagy biztos!


http://fmh.hu/hirek/20120626_r...
a rendszám is egyedi azonosító
Neked kéne értelmezni dolgokat. Túl "okos" vagy.....
Szerinted a rendszám nem egyedi azonosító jel?
Ne haragudj, de te szimplán hülye vagy!
Olvass vissza, és értelmezd amit írtam.

@másik .: 2-5év EGYEDI azonosítóra vonatkozik, amibe a rendszám tudtommal nem tartozik bele. Sokkal inkább az alvázszám, motorszám.

De fejezzük be tényleg, mindenki azt csinál amit akar, csak vállalja a következményeket.
"Forgalmi van, műszaki van, érvényes biztosítás van mivel érvényes magyar okmányos motorról beszélünk."

Ha ez a helyzet, akkor miért ebbe a topikba írod, mikor ITT NEM ERRŐL VAN SZÓ!
Amiről te írsz, az motorkerékpár rendszám nélküli használata.
A topik pedig motorkerékpár segédmotoros kerékpárként történő használatáról szól.
Egyedi azonosító eltávolítása, megváltoztatása bűncselekménynek számít.
2-5 évig tartó szabadságvesztéssel sújtható.
Mit nem sikerült felfogni ? Rendszámot 2 csavar tartja, még ha esetleg tartóval együtt is szeded le,márpedig úgy kéne hacsak nem akarsz kellemetlen kérdéseket kapni.
Forgalmi van, műszaki van, érvényes biztosítás van mivel érvényes magyar okmányos motorról beszélünk. Balesetnél nincs gáz, piros áthajtáson sincs gáz, rendőri igazoltatásnál eljátszod az 50-es story-t, akinél meg nem lehet annak bemeséled h leesett vagy tudom is én..de az biztos , hogy max 30.000 a büntetés,legalábbis az autósok közül is sokan csinálták ezt,sőt ott falevelek is takarták ""véletlenül"" a rendszámot.
Persze, lehet jönni azzal, hogy mi lenne ha rendszámmal normálisan közlekednék, de az nem opció, egy szaros robogóról beszélünk aminek húzni kell és ott menni ahol csak tudsz.Vagy hát legalábbis én úgy megyek vele mint biciklivel,nincs is sok különbség.
Hol?
Te vagy ennyire hülye vagy mást nézel annak?

Leesett a rendszám....hova volt felszerelve?
Hol a forgalmi? Az is leesett a rendszámmal?
Hol a műszaki? Hol a megfelelő biztosítás? Hol a befizetett teljesítmény adó?

Van itt ész..
Mennyi lenne?:D Jogsim addigra meglesz, igazoltatásnál eljátsszuk az 50-es történetet, ha pedig motoros rendőr akkor ,,leesett a rendszámom"..max 30 a bünti, ami egy gyorshajtási bírság alsó határa.
és ha így megfognak szerinted mennyi lesz a bünti?

Van egy másik megoldás is ami nem túl szép, de ha szeptemberben elkezdek futárkodni akkor nem lehet rossz megoldás.:
125/50 levett rendszámmal, érvényes biztosítással..magyarul át van íratva, műszaki is rajta van, 125-ösként van rajta a biztosítás, viszont a rendszámot bedobod a hátizsákodba.
(Nem én találtam ki azt még hozzátenném,de jó lenne úgy menni, hogy nem költöd el a fizetésed x %-kát büntetésekre, mert ugye időre kell menni ..PESTEN.)
Úgy van. Rendszámot az 50-esekre is, 2 évente műszaki vizsga, aztán hamar kihullanának a bliccmenek.
Ott a pont!
Feleslegesen rugóztok ezen.
Alapeset hogy az 50/125 törvényellenes.........pont.
Ha elkapnak bünti..........pont.
Ha belevágsz te dolgod..........pont.
Kurvára nem kéne önigazolást keresve beírni ide hogy ugye nem fognak zsanettozni érte mert fognak.
Ha van esze az embernek megvenni akkor legyen annyi hogy kussban használja.Ne buzerálja a többit fasz kérdésekkel.
Legyen annyira felnőtt már hogy ha dönt vállalja a következményeket.
Én se megyek a bankrablófórumra kérdezgetni hogy van itt egy széf mit kapok érte ha feltöröm.
hagyjad már...
a k..va anyját mindnek
nem ilyen faszságokkal kellene foglalkozniuk...
nem is értem már ezt a topicot, mi a faszt lehet már ebbe az országba csinálni? fizetni be sok pénzt ennek a kúrva országnak és még akkor tűrjük is el, hogy szopatnak? Bekaphatja az összes EU-s kis zsebaladin, mert nekik köszönhetjük ezt faszoskodást is?
Zéró tolerancia? -Max ennek ha látom értelmét, mert azért legalább ha motorra ülünk legyen az egy R1 vagy 125/50 legalább józan legyen az ember.
Meg gondoljatok már bele abba is. hogy anno nem tudom pontosan, talán kb 4 éve felreppent a hír, hogy az 50-es segmó. rendszám köteles lesz. Mi lett belőle? Szerintetek hány db 50-es vagy 50-esként feltüntetett motor van az országba? Akinek nem lesz pénze arra, hogy kifizesse a rendszámot vagy nem tudja igazolni a motor eredetét (régebbi motorokat alváz szám alapján tudtommal nem egy könnyű feladat beazonosítani, illetve jó kis pénzbe kerül) azokkal mi lesz?
Bele kell gondolni az ilyenbe is.
Az előttem íróknak meg csak annyit, hogy nem abból kell kiindulni, hogy megy utánad egy 50-es robogó, belemászik a seggedbe és akkor már szidod az anyját az összes motorosnak, hogy kis genyó csak gyere belém és beverem a képed!
Ez a baj Magyarországon! Nem bírja a sok paraszt lenyelni, hogy a lámpánál előremehet és gyorsabban tud haladni stb. Ha irigy rá akkor vegyen ő is!
Azokról a köcsögökről meg már nem is szólok akik direkt leszorítanak az útról, meg sorolhatnám tovább.
Rizikó ez a 125/50 tény, de mindenki saját maga döntse el, hogy belevág e vagy nem. A rendőr meg ha akar úgy is megbüntet, ha akar, mert megteheti ( mert ugye szolgálunk és védünk ).
De mindegy nem is írom tovább, mert úgy is belém köt majd valaki.
Lehet, hogy egy kicsit eltértem a topic témájától, de akinek nem tetszik lehet jelentkezni!
Jelenleg azt hiszem először eredet vizsga , aztán NKH, és ott megmondják neked, vagy az okmányirodában is, hogy mit tegyél.
Ha esetleg abban segítene valaki, hogy hogyan kell kezdeni a rendszámozást azt megköszönném. Olasz forgalmi, kivonó, kétnyelvű adásvételim van. KPM-hez kell mennem először?
Most hogy mondod erről tudok egy saját példát mondani, ami pont a 100-as Aerox-al történt tavaly decemberben.

A lényeg .: télen én nem feltétlen szoktam letenni a motort, maximum akkor amikor a hó miatt nem lehet menni, de hidegben "csak" be kell öltözni rendesen, jó nem mondom , hogy kellemes vele menni, de ha éppen nincs otthon a kocsi, akkor kénytelen vagyok, mivel kisétálni a buszmegállóba 20 perc, annyi idő alatt motoron szétfagyva is odaérek.
Na, de a történet röviden annyi, hogy karácsony előtt pár nappal jöttem hazafelé, kb a házunk előtt 1km-el voltam már, elém kifordult valami némber, lefékeztem 30-35-re, de mondom én nem várom meg amíg felgyorsít és megelőzöm .: húztam egy kövéret, a robogó hátulja pedig azonnal kitört,és már csúsztam is a földön át a szembe sávba, finoman bele egy hókupacba (kb az fogott meg).Gyorsan állítom fel a motort megnézni, hogy mi baja lett (egy-két nagyobb karcon /repedésen kívül semmi) erre odaszólnak hozzám kocsiból, hogy .: ,,Hé figyeljen már ide..nem kéne száguldozni" azt mondanom sem kell, hogy természetesen rendőr volt, aki vagy mögöttem jött, vagy a parkolóban állt és látta az egészet..válaszoltam neki h ,,nem száguldoztam", a rendőrnő az anyósülésen elmosolyodott és továbbhajtottak.:)
Ez volt egyébként hivatalosan az első nagyobb "balesetem", szerencsémre pont akkor történt amikor 2 nadrág volt rajtam dupla kesztyűvel , így csak egy kicsit jött le a bőr a térdemről meg a mancsomról.

@témához hozzászólva .: mindig tartok magamnál két 20-ast, ha esetleg valami baj lenne.: - rendőri igazoltatásnál legyen B terv
- kisebb koccanásnál tudjak fizetni HA nem én vagyok a hibás

Egyébként a héten átmentem nagy A rutinon, most már csak tényleg 1 hónap és a kezemben lesz a jogsi,a DT-től pedig nagyon sürgősen meg kell szabadulni .: http://www.sportmotor.hu/motor...
de 50es simoval, nekem te ne dumáljál hüle vén fasz :)