Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ne csinálj akkora hülyeséget,mint én 8 éve!Korlátlant, ha megteheted.
Fel




Felfordulni érdemes... mást nem
Szerintetek van értelme panaszlevéllel fordulni a Nemzeti Közlekedési Hatósághoz? Vagy szerintetek hova érdemes fordulni h valami történjen az ügyben?
Nem vagyok hajlandó belenyugodni ebbe a kitolásba mit műveltek az A1 és AK-s motorosokkal!
Ez nagyon jó hír...
Szia!

Ha 1 éven belül rakod le a különbözetit, akkor nincs gond, persze, DE! hülyeségnek tartom. Fizetheted majd ki megint az illetéket, új jogsi, várni rá, stb.. teljesen felesleges. Attól, hogy lerakod a korlátlant nem azt jelenti, hogy nagy motort kell venni. Ugyanúgy gyakorolhatsz kisebbel is, nem?
Azon kívül, hogy több pénzt szednek be tőled nem látom értelmét annak, amit csinálsz.
Sziasztok!
Én most rakom le az "A" korlátozott jogsit. Az oktató beszélt rá, biztonsági okok miatt. Azt mondta, hogy 1 éven belül ha úgy érzem megcsináljuk a korlátlant, de előbb kicsit gyakoroljak, ismerjem meg a motorozás gyakorlati oldalát...
Bizony! Sőt jövőre annyit változik még a dolog, hogy 21 helyett 24 évtől lehet csak menni!
Itt megtaláltok minden szükséges infót a témával kapcsolatban: http://vezetunk.hu/valtozasok-...
Igen komplett képzést kell csinálni!
És le kell tenni mindent újból nem csak rutin meg forgalom van?Van kressz vizsga is?
Hali!

Ma 4 autós iskolában voltam bent azzal a kérdéssel hogy ha megvan az A1-es jogosítványom akkor ha 2 év letelik akkor mehetek A korlátlanra.

Mind a 4 helyen azt a választ kaptam hogy 2011 December 31-el eltörölték ezt a jogszabályt! vagyis nem lehet menni 2 év után A korlátlanra!

Ez a jogszabály lett:
Akinek van A1-vagy A korlátozott jogsija és 1 évnél nem öregebb az mehet A korlátlanra de azzal a feltétellel ha betöltötte a 21 éves életkort.
Engem szerencsére nem érint,időben megcsináltam a korlátlant, csak kicsit elgondolkodtam, hogy mennyire hozzá nem értő vezetéssel rendelkezünk, hihetetlen, hogy egy józan gondolkodású ember nincs ott, aki ezt értelmesen átgondolná. (egy délután alatt) Úgyhogy most itt állnak emberek tucatjai, akik az irreális regadók,átírási költségek ellenére mégis szeretnének kis/nagymotorra ülni és a teljes fejetlenség miatt be sem tudnak iratkozni a motorosiskolákba...szánalmas.
Igen, ennyire.
kaxer ezt felejtsd el 16-évesen azaz 8 éve szereztem meg az A1-et.
Kb 2 hete vettem egy rendszámos exc 525-öt vigyorogva felhívtam az autósiskolát, hogy külömbözeti vizsgát szeretnék tenni, mire közölték hogy hát olyan már nincs... Csinálhatok mindent újra...
Idővel lesz az 24 is...
nem vezetheted mivel a forgalmiba benne van hogy 200cm3 és csak 125-ösig vezethesz
Majdnem. Az is kitétel, hogy 21 évesnek meg kell lenni!
És ezzel értelmét is vesztette az A1/Ak. kategória....
Köszönjük f@sszopók, ezt is jól elb@sztátok!
Most egy picit átgondoltam én is és felmerült bennem egy kérdés: Ha most valaki leteszi a könnyített A1-et,akkor utána egyből leteheti az A-t egy különbözetivel? Mert ha ez így van, akkor minimális vezetett óraszámmal,0 gyakorlattal,hamar és olcsón juthat az ember A-s jogsihoz! Ennyire inkompetens lenne a törvényhozásunk?
Ja és 2 éves különbözeti vizsga is megszűnt, szóval ha teheted inkább most tedd le az A korlátlant és nem lesz gondod a későbbiekben!
Nem vezetheted. Mert nem csak a max 11kw, de a 125ccm is feltétel.
Sziasztok!
Lehet hogy nem jó helyre írok de azért megkérdezem ha leteszem a B125-ös vizsgát (már van B-s jogsim) akkor ugye max 125-ös és 11kw-os motort vezethetek csak. Mi van akkor ha 200-as motorral megyek ami forgalmiban 11kw-os? Egy 200-as Keeway Exceedről lenne szó. Természetesen papírjai minden rendben van van műszaki rendszám minden.... Nagyobbat nem szeretnék venni de kiseebbre se szeretném cserélni. Ezért pedig nem akarok 65-ért Ak-s vagy A-s jogsit letenni mert ennek az árnak kevesebb mint feléből megvan a B125. Majd 2 év múlva raknám le az A-s különbözeti vizsgát. Ha igazoltatnának ezért szólnának szerintetek? Vagy ennyire nem foglakoznak vele?
Ugyanebben a cipőben járok! Fel is húztam magam miatta rendesen! Tavaly mehettem volna, de az anyagiak miatt (meg szükség se volt rá) nem mentem. Most meg megszüntették... hányingerem van ettől az országtól és a logikátlan, basztatós törvényeitől már teljesen...
Tavaly kezdtem el motorozni újból.12 éve van A1-em,bettem egy 125-öst s rájöttem, hogy az már nagyon kevéske,na mondom majd jövőre leteszem a korlátlan és akkor fasza lesz.Hamar megvettem a nagy mocim,s mondom nem várok tavaszik és ősszel letettem.ÁLDOM AZ ISTENT!
Nyár volt. Akkor sikerült megvennem a nagyrobogót, és minél előbb jogsit akartam vele szerezni. Rábeszélt az oktató, hogy csináljak Ak-t, mert gyorsabb, és később, ha nagymotorom lesz, akkor a különbözetivel sem kerül többe. Akkor igaza is volt. 60ezer körül kijött az Ak.

Röviden ezért...
Ha 22 évesen nem Ak-t csináltál volna nem lenne ilyen gondod. Igazából érthetetlen miért nem mentél A-ra akkor
Állítólag akarnak még 1 kategóriát bevezetni a korlátlan elé és a korlátlan korhatárát ki akarják tolni 24 éves korra!