Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia! Ezt már régen elkelt.
Hello olyan kerdesem lenne hogy megvan e meg a teleszkop meg hogy jo e meg meg az ara erdekelne
Nézd végig a vezetéket, könnyen lehet, hogy valahol letestel, és nem a hőgombával/melegedéssel stb. van gond. Hasonló probléma: http://totalbike.hu/technika/motordoktor/2013/04/04/letestel_a_robogom/
Hello.
A derbi senda és a motorhispania gyújtáskapcsolója megegyezik? + vezeték szám ami kijön belőle ?
Sziasztok!
Azzal a problémával fordulnék hozzátok hogy derbi sendámon a vízhőmérő folyamatosan világit még ha hideg akkor is.Mi lehet a probléma?Hőgomba?
a másik kérdésem pedig az hogy mennyit tudok városban motorozgatni vele?mert így most nem tudom hogy valójában mikor is melegszik fel.
Választ előre is köszi!
Sziasztok!
Derbi senda R50-es (1998) és az lenne a kérdésem hogy gyári állapotban hány kilométert tud megtenni? Most van benne 25100 km és hány kilométer tudnak átlagban menni. Végsebesség?
Köszönöm.
Sziasztok úgy néz ki hogy bontom a 2000es Derbi Senda Sm-mat
Futárszolgálattal sajnos semmit nem tudok küldeni ha csak te nem tudsz küldeni futárt,felénk nincs,el kellene vigyek minden szart 35 km-re emiatt!
http://www.kepesmotor.hu/derbi...
Halihó DRD PRO-t keresek eladót vagy cserére!

http://www.kepesmotor.hu/derbi...

Annyi a változás a hirdetés szövegéhez képest,hogy ma rendeltem dugattyút az Airsal hengerbe,ami nem volt hordós de még csak kopottnak sem igazán mondható..lényegében a dugattyúm kopott el benne kellőképpen!
Köszönöm ha elolvastad,szép napot!
Rendben és köszönöm a segítséget
Sajnos ragasztottak és rohadt nehéz óvatosan szétkapni törés nélkül. Bár elméletileg hőre a ragasztó enged valamennyit, csak lehet akkor meg a burkolat lágyul ki, vagy csesződik el...
Legközelebb hétvégén tudom megnézni a sógorét (ha lesz időm, meg el is jutok odáig), hogy menyire bontható a cucc, vagy hogy hogy kéne szétszedni és majd akkor hátha tudok tanácsolni valami értelmes dolgot. Így fejből már annyira nem emlékszem rá, hogy pontosan hogy van a cucc hátulja.
Most néztem meg kihúztam magából a lámpából azt a kis "gumidugót" és egyből kiderült h az egyik szál bent a lámpából kiszakadt gondolom meglehetne ezt csinálni viszont ezt a burát ugy ragasztották szerintem és nem lehet szétszedni
Esélyes, hogy rosszul kerested, mert ezt a robogowebshop-os cuccot mi is néztük, de sógor nagyon rákattant mostanában az ebay-re és ott találta valami extra olcsón.
Mondjuk a 2004-es z750-re én is valami 3000-ért rendeltem beépített indexes új hátsó lámpát ingyen postával. Úgyhogy vannak olcsón, csak keresni kell.
Elméletileg ilyen kis gumis alátétekkel/gyűrűkkel kéne felrakni, hogy némi rezgést elnyeljen. De ha a helyzetjelző világítás teljesen elszállt, akkor nincs túl sok értelme fabrikálni másik tartót, csak ha javítható a lámpa, vagy veszel másik ugyan olyan lámpát.
Amúgy én Ebay-en sem találtam ilyen lámpát 8 ezernél olcsóbban Rossz helyen keresném ? :D
Igen féklámpa rendesen világit semmi baj nincs vele. Amúgy érdemes lenne valami másik tartót fabrikálni hozzá ? Vagy kizárható h a rezgés miatt ment tönkre ?
Köszönöm a választ
Ugyan ilyet vett sógorom is vagy 2000 kemény magyar forintért ebay-en és eddig semmi bajunk sincs vele.
Ha felcseréled a világítás és a féklámpa szálát, akkor a féklámpa világít rendesen?
De az eredeti verziónál kipróbálhatod, hogy mozgatod a vezetékeket, hátha csak valahol megtört a vezeték és azért nem világít.
Sziasztok !
Villamossággal kapcsolatos kérdésem lenne
Nem rég vettem egy ledes hátsó lámpát (mellékelt kép) nem tudtam otthon jobbat kitalálni csináltam hozzá vasból egy tartót felfogadtam a motorra rá a lámpát megnéztem a kábeleket bekötöttem bla bla szépen működött viszont pár napja haza érve egy hosszabb útról megnéztem és nem világít a hátsó lámpám csak a fék lámpa próbáltam a szálakat minden féle sorrendben de sehogy se jó vagy úgy kötöm ahogy volt és nem lesz hátsó lámpa vagy úgy végig a féklámpa égjen. első gondolatom az volt hogy a vas miatt túl merev lett a tartó és menet közben hallani is lehetett ahogy rezeg az egész lehetséges h a rezgéstől ment tönkre benne valami ?
Ha újat akarsz, akkor az nem olcsó... De használtan jó állapotút ami szinte új, már 4-5000 tudsz venni vaterán, vagy jófogáson.
Köszi a válaszod! Tudom, hogy nem egyszerű, de korábban láttam már, és gondoltam megkérdezem, hátha innen akadna valakinek.
Ismerem az oem-parts-ot, néztem is az árakat, de döbbenet. Valószínűleg a vele azonos korú RX sárvédője lesz a befutó - az "csak" 16 ezer.
A vaterás linken supermoto sárvédő van, rövid, nem stimmel.
Azért köszönöm a segítségedet!
15:49-et próbáltam 70-es Sendán, hát nem lett gyorsabb... :D 14:49-et bírja kényelmesen, 50-es hengerrel 13-as előre max.
Valaki nem tud ebbe a fajta Sebac elsőteleszkópba szimering méretet meg egy oldalt ahol olcsón lehet kapni? :D
De lehet szétszedni se merem :D
Valamint kormánycsapágy méretet valaki tudna adni?

Utolsó kérdés:
Gáz elengedéskor néha csikorgó hang jön a blokkból, főtengely csakágy? én kuplungra gyanakszom. Ereje van meg szerintem 1000km alatt széthullott volna nem?
Szerintem elég lesz oda neked a 13 is, azzal sem lesz már valami ugrós a motor. Főleg akkor, ha valami agyonkopott 50-es henger van fent. 13/64 végeredménye nekem 94km/h, 70-es hengerrel, erősen csúszó kuplunggal.
Gondold meg azt a 15-öt rendesen, még az elindulás menni fog, de hogy nincs az a hosszú autópálya, amin kipörög 6-ban és felgyorsul rendesen.
Minél erősebb a motor, annál gyorsabb.



A fogaskerékcserével egy adott sebességet más fordulatszámhoz rendelsz, mint ami volt, így pontosan nem lehet kiszámolni a változást, mert nem lineárisan változik a motorerő (teljesítmény) sem a fordulatszámmal.
Ráadásul függ egylb dolgoktól is, két látszólag egyforma 50-es Senda sem fog feltétlen ugyanannyit menni, mert az egyikben pl. kopottabb a henger, vagy épp az egyik fojtott verzió, a másik fojtatlan.

De általánosságban ha növeled elöl a fogszámot, akkor rosszabbul gyorsul (lassaban pörög fel), de nagyobb lesz a végsebessége (ha ki tudja forgatni 6.-ban).
Üdv.
Valaki elmondana a gyorsaság-erő aranyossagat a fogaskerekek cserélgetésével? Nekem most 11 és 62 van a motoron, és előre szeretnék egy 15-öset, most 75 km/h a vége, lenne e változás?
sziasztok feltöltöm senda kapcsolási rajzom hátha van valaki akinek segítséget nyújt.. wiring diagramm