Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

azt hiszem a senda h széria volt 4 sebességes, meg lehet néhány r-es is.
ha 6 sebességet akarsz akkor egyszerűen raksz bele egy 6-os váltót, mást nem kell változtatni úgy tudom.
és egy gyári farokidom is elkéne rá, így nem valami szép
Egyáltalán 4 vagy 6 sebességnek kell lennie? Az oldalidomon 6 van írva, de lehet hogy belenyúltak már... Galériában látszik a blokk is.
Üdv! Tud valaki segíteni, hogy egy 1998-as derbi senda r (50-es)régebbi vázas motoron miért nincs 5,6 sebességfokozat? Többi megvan, rendesen kapcsolható...Köszi előre is a segítséget.
Sziasztok :D ha kíváncsi vagyok egy kipufogó rendszer belső szerkezetére (DErbi GPR 125 2t ) de nem találok róla semmit neten de még a szervízkönyvében sem, és flexxel sem akarok nekiesni mit lehet még tenni ? :D (a semmit és a vágd szét-en kívül várom az ötleteket ) Előre is köszönöm ! Széles utat ! :)
Üdv.
2009-es Ausztriából származó derbi senda xtreme eladó
Minden működik.
Fix 200 ezer.
Nem árulgatni akarom hanem eladni.
Szia èrdekelna a. Leovince Ha megvolna még !
derbi gpr bontás!
Eladó!
2007es váz kábelköteggel tank olajtártály lengővilla kitámasztóval 21ezer
sm szett hátsó gumi kopott tengelyekkel km/h csigával újszerű féktárcsa+ lánckerék 25eze
tecnigas enox sportkipufogó 24ezer
posta ok. érd joka0000@freemail.hu
Üdv Mindenkinek!
Új vagyok a fórumon. Egy 1998-as sendát próbálok rendbetenni.
Eddig is találtam hasznos dolgokat itt, biztosan fogok a továbbiakban is...
Joe
Köszönöm szépen a segítséget ! :)
Igen, ebből szokott kavar lenni, mert nem ugyanarról a viszkozitási osztályozásról van szó, ezért mondtam, hogy keresd ki a korábbi hozzászólásom, ott leírtam mindent.

A lényeg röviden, hogy egy olajról van szó, nem kettőről, ebben az esetben a 10W-40 egyenlő a 75W-80-nal, az egyik motorolaj osztályozás, a másik hajtóműolaj, más körülmények közt mérik a viszkozitási indexet, ezért lesz más az érték, de ugyanarról van szó.
De ezt le is írják a honlapon is, meg az adattáblázatban is benne van.

2004-es... akkor ha jól emlékszem, az még a régi blokkos, de már új vázas. Akkor abba érvényes az, amit leírtam (gyertya meg olaj specifikáció).

Az általad linkelt Motul olaj is teljesen megfelel szerintem, csak az a baj vele, hogy a honlapon azt írják, csak kiskereskedésnek, szervíznek adják el, tehát magánszemélynek nem.
[url=https://citybike.hu/spd/100963/Motul-TRANSOIL-EXPERT-10w40-1liter-JT]https://citybike.hu/spd/100963...[/url]

És erről az olajról mit gondoltok ? bár csak félszintetikus
Ne haragudjatok a sok külön hozzászólásért
Bocsi a buta kérdésért de rá néztem az oldalra amit linkeltél ha ebből az olajból rendelek akkor a 10w40 eset küldik vagy a 75w80 ? vagy nem értem motorra 10w40 van irva váltóba 75w80 de ebben az esetben a 2 ugyan az nem ?
Szia köszönöm a segítséget a motor 2004-es senda xtreme
Milyen blokk, milyen évjárat? Az új blokkot nem ismerem, a régi blokkos Sendába a gyárilag előírt gyertya az NGK B10 ES vagy a Champion N1C. Ezzel kompatibilis pl. a Denso W31 ES-U, szóval ami most benne van, az nem belevaló, hacsaknem valami más blokkod van. Egyébként az NGK és Denso szerintem egyformán jó márkák.

A gyári olaj meg elvileg Agip Gear SAE 10W-40 hajtóműolaj, ha jól emlékszem az Agip már nem gyárt ilyet; én a Fuchs olajokat szeretem, úgyhogy ezt használom: [url=http://www.silkolene.hu/products-page/felhasznalok-szerint/silkolene-light-gear-oil-sae-10w-4075w]http://www.silkolene.hu/produc...

Amúgy a 19295-es hsz.-emben elég sokmindent leírtam az olajokról, ha nem lenne világos, hogy hova milyen olaj kell.
Csakis és kizárólag Valvoline Sae 10W40 et használok ez a SAE ez legyen előtte,ha egyáltalán ez van előtte :D
A lényeg hogy a Repsol 10W40 el is és a Castrol 10W40 el is csuszott a kuplungom helyes beállítás mellett,de a Valvolineal nem!
Bocsi még egy kérdés hogy a motorban eddig Denso w27esr-u gyertya volt ezt is cserélném mert nagyon öreg már a kérdés, hogy vegyek ugyan ilyent vagy valami 8 as hőértékű NGK-t inkább ?
Sziasztok!
olaj csere előtt állok és a kérdés az lenne hogy ti milyen olajat ajánlanátok a blokkba ?
Rendben ha lesz idöm megnézem!
Helló! Megvan még a motor?
Szia több képet és pár gondolatot írhatnál,küldhetnél! Facebookon Peternák Dávid vagy roy880831@citromail.hu,de inkább facebook.
Konkrétan az érdekelne,hogy az elsőkerék kapott e? És hogy sima vastagvézas senába 17es kerekek helyére be lehetne e tenni szerinted?konkrét fékkört is cserélni kellene ? Illetve más csemegézgetni való islehet ezen :) Bocs sötétbe írok :D
Helo ez váltós dolog engem is érdekel de én még nem tudtam kideríteni hogy hány sebességes a sendám kb 3 napja van meg a váltó 3. után nem kapcsol rossz vagy vissza van fojtva gyári papír bezzeg nincs. Majd írd meg ha kaptál hasznos infót a váltóról köszi :)
hali! ez is jó hozzá,de nekem van gyári sx is kompletten rugókkal,hibátlanul 2000ft,meg minden más derbihez is, apriliához is!06 304906559 KISENDURO-honlap