Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha már jogász fórum!
Az eset az, hogy az egyik ismerősöm még novemberben ment a gyerekért a suliba, igaz, nem neki volt eredetileg tervezve a suli járat!
Rendőr bácsi, szandál, majd vérvétel!!!
Saját bevallás szerint három deci bort ivott délelőtt, ez olyan félkettö körül lehetett! Jogsi rögtön elvéve!
Ma volt a rendőrségen jegyzőkönyvezni, mert a vér eredmény 1,77 lett! !!!! Én mondtam neki, hogy lehet ügyvéd után nézni, mert ez Kúrva sok!
Ki mit tud, mire számolhat?
fatökű ez a pipi gyerek
ha már 1 hónapon belül 2x meg kell reszelni az asszonyt már pszichológiai kezelésre szorul
nekem az evolveo 4 évesen is elmegy 3 hetet egy töltéssel
igaz az alatt a 3 hét alatt beszélek rajta 0-10 percet
amikor új volt több mint egy hónapig bírta
"Útálom állandóan dugni a töltőre" Azt azért erősen remélem, hogy dugni még szeretsz!
mondjuk most nézem elég drágák ezek az akksik lehet húzom még egy kicsit a vásárlást hátha kapok pénzt karácsonyra https://www.arportal.hu/kerese...
melyik kutya olvas? Vagy a dunaújvárosira gondoltál?
Hááát ha beleolvas nem is fog.
Az a néhány hónap amikor próbáltam egy ilyennel összeszokni akkor neke is ez volt az egyetlen értelmes használatom akkor. Vagy 100 km-re otthonról boltból kijövet látom, hogy 0-a a levegő az egyik kerékbe Mivel volt a zsebemben internet így könnyen megoldódott Persze ha nem lett volna is megoldódik, hisz ha idegen nyelvet nem is de magyarul kiválóan beszélek Minden bizonnyal eljutottam volna internet nélkül is bár nehezebb lett volna kétségtelen
Na rendelek is a c2-esemhez egy akksit mert már 4 nap után tölteni kell én meg útálom állandóan dugdosgatni a töltőre
kezdünk egyetérteni. Engem is a laposteló mindenható használata zavar mert 90%-ban senki számára nem fontos értelmetlen baromság.
pont ezt akartam írni
Te öreg fogalmam sincs az mi de az a cina hasonlít a pinához az mindenképp gyógyír bármire
Nem mindegy?
A kutya nem jár ide az eredeti téma miatt.
Mondjuk még mindig nem értem, hogy ennek mi köze a "Jogász válaszol" topikhoz? Miért nem a motorszerelés vagy a robogó topikba irjátok?

De lehet a csevegő megfelelőbb lenne?
Azt nem mondtam, hogy nincs ilyenre igény, vagy ne lenne ennek értelme.
Sőt, tulajdonképpen erre való, megkönnyíteni az életet. Nekem csak és kizárólag a használatának a töménysége zavar.
Ha nagyon bele akarnék menni a részletekbe, akkor párhuzamost vonnék a társadalom tagjainak a mobilhasználata és a szemmel látható általános elbutulásával.
De ilyent SEM teszek.
(Most nem céloztam senkire konkrétan.)
Legutoljára nyitva lévő gumist kellett hirtelen keresni a kocsi mellől.Sima nyomós telefonnal nyögvenyelős lett volna.
Félre vagyok értve. A mobil használata fontos, eszembe sem jutna az ellenkezőjét állítani.
Én az okosteló mindenhatóságát kétlem azzal együtt, hogy nekem is az van. Persze én 95%-ban telefonálásra használom, a maradék időt a havi 1-2 sms meg a garázsban meg kihangosítva a rádiókabaré, mert a tablet javítás alatt van jelenleg.
Én tudok olyanról, akinek létfontosságú az azonnali adattovábbítás, de azok szinte kizárólag számítógép előtt ülnek onnan olvassák ki azt, amit az amúgy akár 2 ezer forintos telefonon is el lehet mondani.
Amiket írsz példák, használom én is, csak nem telón.
De van problémám is vele, amikor már olyan túlzó a használata (a telefonoknak), hogy engem már gátol de legalábbis idegesít.
Egy példa, hogy érthető legyek: a boltban előttem a ribanc kurva, olyan rohadtul fontos neki pont fizetéskor elmondani a másik ribancnak, hogy mi történt vele aznap vagy a félkegyelmű férjének a szájába rágni, hogy mit adjon a gyereknek, hogy bal vállával a füléhez szorítja a telcsit a másik két balkezével egyszerre próbálja a kosárba tenni a pultról a vásárolt dolgai, a hamis luis vuittyon szatyorban kotorászni a brifkó után benne ezernyi hitelkártyával. De mondhatnám a moziban lámpaoltás után de a reklámok alatt még világító mobillal kurva fontos kommunikációt folytatókat, esetleg a ki nem kapcsolt Viberüzenetek állandó jelzését, lehetőleg valami viccel hanggal, mondjuk kukorékolással.
És ez csak a jéghegy csúcsa.
Persze ezeknek a legszívesebben azt kívánnám, amikor a gyerekének végzik majd az életben tartó agyműtétjét, az orvos is állandóan cseteljen közben, de persze ilyent én nem mondok.
Látó cina nem jó?!
Látó cina nem jó?!
Az nem olyan gáz Mennyél el malacelletőbe ott van vakcina bőven
Tudod, csak 250 kilós a vasam , és gondolom ez volt a baj??!
Vashiány? Ezek szerint keveset motoroztál, az a baj.
De a példádra vonatkozóan arra elég lenne egy sima telcsi is.
Én voltam vállalkozó, amikor még olyan drága volt a mobil, hogy nem is volt pár emberen kívül, de akkor sem állt meg az élet. Igaz, felgyorsult a világ, na de nem ennyire.
Szerintem.
Volt egy kis gubanc, mert vashiányom volt ezt mondta a főorvos úr! Roppant furcsa volt, mert én életemben alig voltam orvosnál, most meg bele a közepébe??!
Pedig de.....
sok olyan helyzet van, ami gyors reakciót kíván, és bizony üzletek bukhatnak rajta. Ez egy ilyen felgyorsult világ...
Ezt mindenki munka szempontjából másra használja. Ha árverezéssel foglalkoznál akkor... Nem üzletet vesztek spec én sem mert akkor már nagyon rég használnám, csak egyre több a kellemetlenség mert ma már mindenki mindent azzonnal akar. (persze azért mert már ennek a lehetősége adott)

Lehet félreértettél valamit megpróbálom leírni. Úgy nem lehet fikázni a mostani kort, hogy közben meg minden előnyét használjuk Én nem is ezt tettem. Számtalan előny van már a 70-80-as évekhez képest a technikai újításoknak. Ha boltban fizetsz már nem feltétlen kell kotorászni a zsebedben a csörgösért ha nem akarsz, pittyentesz egyet aszt kész. hamarosan teleforól akár. Ha szeretnél venni a házadhoz bármit, mondjuk elromlott mosógép, hűtő helyett akkor nem kell 26 áruházat fizikailag végignézned, hogy ugyanazt hol kapod olcsóbban, hanem az árukereső már köpi is. Aszt fillérekért ha nem ingyen házhoz is szállítják ha adsz egy 500-ast a futárnak még helyére is rakja Vagy ha csak használt autót akarsz venni, már nem töltöd azzal a vasárnapjaidat, hogy egyik kereskedésből a másikba szaladgálsz nézelődni akár heteken kersztül. Ez csak néhány példa volt a sokból. Nyílván a fejlődés azt a célt szolgálja, hogy kényelmesebbé váljon az életünk. Ehhez azért társul, az, hogy el is butít és el is lustít bennünket.
Nekem mindössze annyi a bajom, hogy most már ott tartunk, hogy nem magunknak választhatjuk meg, hogy ezekből mit használjunk. Ugyan egy darabig lehet szembepisálni a széllel csak nincs sok értelme. Az elmúlt 30 évben gyorsabb volt a fejlődés mint az előző 200-ban. Ezért alakult ki az, hogy 10 év korkülönbséggel már másik generációról beszélünk. Nyílván nem lehet a múltban élni (nem is kell) de a jövőt sem lehet megerőszakolni. Pl. nekem herótom van a mobiltelefon túlhasználat miatt. Már tv-ben is foglalkoznak ezzel a kérdéssel, sőt már valahogy el is nevezték népbetegség gyanánt kezelések is vannak rá Idáig jutottunk. 10 emberből 8 nak a kezében látod amikor találkozol vele, a 8 emberből 6 bárgyú baromságokra használja Alapvetően nem érdekelne, ha nem érintene, de a közvetlen környezetem miatt is érint, hisz ők sem térnek el az átlagtól. Belelépünk egy virtuális valóságba, ahol az ember már nem számít annak. Minden fejlődés az irányába húzodik, hogy mellőzzük az emberi kapcsolatokat. Lásd Japán már erőssen ott van. Pédául te is én is itt csak néhány karakter vagyunk egymásnak. én 10 évvel ezelőtt azért hoztam össze a fórumostagokat élőben, azóta is éves szinten összejárunk, több napos kirándulásokat szervezünk. A technika hozott össze de sikerült átváltani érző emberi, baráti kapcsolatra.