Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

st22 laci szerint az 24L , de jobb ha 28-al számolsz nem lesz nagy a csalódás !
http://youtu.be/5X1CgO2-isc

Más kérdés, hogy nem csak az utóbbi 5-6 évben nem feleltek meg a szabványoknak hanem lehet előtte sem.
mivel nem mérték ilyen elánnal így nem lehet tudni, teljesítik a feltételeket, de nem azzal a teljesítmény értékekkel amivel árulják !
a nap a víz a szél és a föld hő ami "ingyen van"
ebből a napot lehet befogni viszonylag kisebb beruházással
napfényből meg olyan kurva sok jön ide hogy még sokkal több is mint ami kellene
de
ha befogjuk a napfény java részét, akkor az nem fog hiányozni a földnek? nehogy a túlzott napenergia befogásból meg egy fasza jégkorszakot hozzunk össze....
Környezetvédelemről - EU-s - vagy kormányintézkedésekről beszéltem. Magyarul sima adóemelésről.
A falakat és a homlokzatot nézd.
Te ez nem igy működik. Bizonyos korlátok között változtatható de a kőolaj feldolgozásnak velejárója a gázolaj készítése is. Ez olyan mint a tojás. Nekem csak a sárgája kell. de adják hozzáa fehérjét is.
"Én úgy tudom, hogy negatív! Tehát kevesebb a kinyerhető energia, mint amit az elektromos vízbontáskor kell ahhoz, hogy legyen elég hidrogénünk !
"

Sajnos ez mindenre igaz. Abban a pillanatban ha ez megfordul, tehát több energia jön ki mint a befektetett az már a perpetum mobile, vagyis örökmozgó.
Tisztában vagyok az üzemanyag árakkal - csak szólok, hogy még nagyobb lesz a különbség. Ha a dízel 30%-kal kevesebbet fogyaszt mint a benyás, akkor minimum 30%-kal magasabb áron fogják előbb-utóbb adni a gázolajat a benzinhez képest.
a nyugati városokban azért nem poros az utcakép mert takarítják
pl a járdákat ilyen kütyükkel hetente többször is
" gázolaj ára fog felmenni a benzinhez képest "

Majd nézd már vissza az elmúlt hónapok árait. Már régen magasabb. És nem azért, hanem mert a készletek (gázolaj, benzin) és ezek felhasználása eltolódott jelentőssen, vagyis gázolajból hiány alakult ki.

Majd azért örülök, ha felmegy a gázolaj ára (mindkét tipusú autónk van) és jóval drágább lesz minden. Hacsak be nem jönnek régi benzines Zil-ek, amik képesek voltak 30-40 liter felett is enni .

És ezzel visznek mindent a boltokba.
Én úgy tudom, hogy negatív! Tehát kevesebb a kinyerhető energia, mint amit az elektromos vízbontáskor kell ahhoz, hogy legyen elég hidrogénünk !
ilyen fényezett értéket én is tudok krehálni, csak a valóság az hogy már 1.6 B től fölfelé sírnak rína hogy 12L vagy több a cehhh nem rég kérdeztem márkatársat mi a pálya 1.8 B-vel.
-szekikém 12-14 L a fogyi.
-neki is diesel-je lett
Nem TUDOM lecserélni. Cserélném én szívesen!
De áram kell hozzá. Az meg napelem, erőmű vagy atomenergia.
Na wazz...má a hitelen is tul vagyunk? Most olvashatom vissza.
"diesel személyautóért már senki nem adná meg a "német prémium" felárat", mondod te aki a régi benzinesét nem akarja lecserélni egy korszerű, jóval kedvezőbb fogyasztás vadi új autóra.

Úgy magam előtt van az osztrák pálya melletti zöld területek képe, ahol a rengeteg diesel miatt kipusztult a növényzet. A vagy a nyugati nagyvárosok poros képe is.
Akkor MOST (tavalyelőtt, na) sikerült megfellebbezhetetlenül rájuk bizonyítani, amit már régóta sejtettek a törvényhozók. Így már megfelel?
Majd nem fognak gyártani, ha nem fogják tudni eladni (pláne felárral a benzineshez képest). És nem fogják tudni eladni, ha előbb a nagyvárosokból, majd később esetleg máshonnan is kitiltják őket, mint azt a cikkben is ígérik. Nem egy-két év alatt fog megtörténni, de biztosan meg fog.

Első körben a gázolaj ára fog felmenni a benzinhez képest (hogy ne érje meg annyira azzal járni), aztán meg jönnek a tiltások: előbb szmogriadókor, később meg állandóra.
Mindennél hatékonyabb.
az nem csak épp októberben volt hogy hetekig sárga volt a tütü mert ép az afrikai áramlatokból mosott ki az eső némi homokot
amivel együtt akár egy kontányérnyi elektromos hulladék rákkeltő anyagát is lerakhatja, észrevétlenül !
Segits. Vizből hogy lesz hidrogén?

Mennyi az energia egyenlege?
"MOST jöttek rá a gyártók csalásaira,"
Jaaa, naná, hogy csak most! Eeelhisszük!!!
lehet, de a te autódnak milyen a kornyezetvédelmi besorolása?

Egyébként milyen szoftvermódosított autóval mentél? És mit tapasztaltál?
De, Fuel cell, Hidrogénnel működik és vízpára jön ki a csövön.
Hidrogén meg vízbontással elő lehet állítani.
Addig tart megtankolni, míg egy normál kocsit.
USA-ban már rengeteg fut... van több gyártónak is már.
https://www.autosforum.hu/auto...
A módosított (még mindig kompromisszumos, de már nem annyira szennyező motorú) diesel személyautóért már senki nem adná meg a "német prémium" felárat, mert oda a híres nyomaték, a "nagy tolás". A szoftvermódosított dieselekkel már egyáltalán nem olyan jó menni, hogy érdemes legyen megvenni.
"MOST jöttek rá a gyártók csalásaira,"

Ha a sportmotoron kívül mást is olvasnál, akkor tudhatnád, hogy már évekkel ezelőtt jelentések voltak róla.

" közérdek felül fogja írni a magánérdeket".. aha. Tudsz mondani olyan országot, ahol a saját gyártók nem gyártanak diesel személygépkocsikat?