Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

aki burkol az burkoló
mostanában 5-ből 4 különböző mértékben kókler
M van olyankor, ha az ügyfél nem hajlandó kifizetni a melót "de hát ez szar!" felkiáltással?
Mert az egyik se burkoló csak megszédültek a hirtelen nagy lehetőségtől
A munkát senki se látja ebben csak a nagy pénzt
ugyanmár
nekem a kezdő melóm jobb lett mint pár "gyakorlott szakember" munkája
kurva sok rettenet szar burkolást látni
nincs ilyen szakmám nem dolgozhatok villannyal
pl a kiszállás keményen szopatás szagú
5 ezerért menni kb 600 métert
amúgy az anyagbeszerzés meg osztódik, mert előtte meg lett beszélve mi kell és az is hogy ha van éppen ideje, nem is volt sürgős a dolog
azért 40 ezer egy 2 órás elfoglatságért az itteni bérekhez viszonyítva rengeteg
olyan 3-4 nap keresnek ennyit a dolgozók
amúgy mondtam neki higy jó hülye vafy főztél volna egy marha pörköltet aztán megcsináltam volna
még vezetékem is van egy csomó, igaz csak kék, na de ki látja azt a falban 😂
Ja kezdő burkoló... Remekül le tudja modellezni például a Hold felszínt 😂
Párszáz négyzetmétert le kell szórni, mire megy valahogy.
Lehet kapni csempe mintás linóleumot, azt kell felragasztani a falra 😆
Ennyi az ár. Te is kereshetnél így ha lenne tényleg eszed. És nem. Ez nem geciség, hanem normális pénz a munkáért.

Persze ha csinálnál ilyet, akkor arra is rájönnél, hogy fél napot elbaszhatsz az anyagbeszerzésre, meg a rákészülésre egy ilyen piti melóhoz, hogy az ügyfél csak annyit lásson hogy pik-pak kész is vagy. Aztán adót, könyvelőt fizetni, kamarai tagdíjat meg a többi sóhivatalt. A kocsi árát is ki kell termelni, szerszámok is kopnak, aztán kiderülne hogy ennyiért sem éri meg felkelni a kanapéról 😂
Költs
Többet
Motorra!
burkoláshoz nem kell sok ész, menni fog
elcsattogsz a praktikerbe pár nm akciós lapot veszel és lehet gyakorolni
az olcsó úgy is görbe meg mérethibás aztán ha avval sikerül szépre akkor a jobb lap még szebb lesz
1mm nagyobb fuga amit ajánlanak hozzá és máris könnyebb a móka
Ugyanezt csináltam eddig kétszer, csak nem kiadásra hanem purdéknak. Nagyon sok lóvét meg lehet spórolni
Te palotát mondtál nem foshatárt. 😆
kiadható állapotba kell hozni 😁
Ha te csinalod palota sosem lesz,csak valamivel jobb. 😄
(kezeit széttáró) Ez van.
Nálam a festő 800 ezret mondott 2 szobás lakásra. Ezt is megspóroltam(kezeit széttáró)
1700 ft / nm csak a gurításnak glettelés , csiszolás nélkül 😂
Burkolni akarok megtanulni valamennyire nem kell profin. Azt nagyjából kevés szakember belenyúlással egyedül fel tudok újítani 1 pecót. Az ajtó ablak berakásért inkább kifizetem a 90 ezer ft-os munkadíjta 1 nap alatt meg van 1 lakás. Miután a kávát kiraktam meg kb, fél nap a takarólécezés, egyéb. Ez benne van a 90-be. Ugyan annyiba kerül a földszinten is meg a lift nélküli 4-ik emeleten is. A mai árakon számolva kb. 3 m ft munkadíjat spórolok meg azon, hogy saját magam is meg tudom csinálni.(kezeit széttáró) Ha 4 hónaig elbaszakszok szabadidőmbe 1 pecóval már akkor is találtam havi 750-et mellékesként. És nem is ez a ami erre kényszerít.(ujjával nemet mutató) hanem az,hogy nincs. Most megakadtam 1 hete. fürdőszobából kibasztam a kalort villany lesz helyette, útban a gázcső. Konyhában útban a gázcső, odébb kell tenni, plusz az egyik konvektort másfél méteres felxicsővel kötötték be(fejét fogó) ide is hajtogatni kell csövezést(kezeit széttáró) ehhez kell gázos lánggal felszerelve. Meg van beszélve a munka fel lett mérve egyébként lófasz az egész 2 óra max. 1 hete minden nap jön. (fejét fogó) Minden reggel felhívom, itt-ott vagyok majd holnap a tuti(kezeit széttáró)
Szóval meguntam a könyörgést. ennyi a híja a pecónak megy össze a konyha, a fürdő a wc. kb. 1 napos munkám lenne rajta ha a csövek jó helyen lennének. A héten be is fejezném(kezeit széttáró) Amit nem tudtam megtanultam (kezeit széttáró) amit még nem tudok megtanulom(meghajlós)
Ilyenen lelakott fosokat veszek és palotát építek belőlük(meghajlós) Ha minden szakembert ehhez össze kellene hangolni 1 év alatt nem készülne el 3 milliós munkadíjért sem (kezeit széttáró)
házilag kell intézni mindent
ismerős mondja kijött a villany mester, kicserélt 3 méter 3 eres vezetéket a falba a lámpáig, kb 2 méter 2 eres a kapcsolóig
feltett egy olcsó izzó foglalatot meg egy ugyancsak minimál kapcsolót
ilyen lett a számla
anyag 7 ezer valamennyi
munkadíj 1,5 óra 30 ezer
kiszállás 5 ezer
a kiszállás egy 2 ezer fős faluban 3 utcával arrébb ment a mester....
Egyszerűbb elköltözni....
Akkor Jelentsd fel 😁
Levi venne,de spúroskodik. 😆
Levi, szerintem vegyél leselejtezett de még jó állapotú konténert.És csináld meg konténerháznak.Ha később megunod,eladod.És oda viszik ahová csak akarják.Családnak nem alkalmas, magx nyaralónak.A haverom is annak csinálta.
Köszi!! Ez igencsak kecsegtetően hangzik. A legtöbb munkát én is meg tudom csinálni olyan minőségben mint egy átlagos szakember 😂
Vas-fa nem probléma, gépek vannak, asztalos van, nyílászárós van 🤔
Azt kell kijárjam még hogy hogyan lehet az építési engedélyt 100% biztonsággal kikerülni mert a szomszéd egy igazi barom feljelentős pedig ő téglaházat, nagyot épített engedély nélkül.
csak akkor nem kell ha nem több az a belső térfogata 100m3-tól és a legmagasabb pontja max 4,5 m , de persze többet lehet egymás mellé pakolni
Tavaly csináltam négyet, ebből kettőt rögtön el is pöccintettem, a másik kettőt egyelőre meghagytam a telephelyen. 40nm-es, 100 légköbméter, 3helyiség, 10 centis pirhabos panelből szerkezetkészre, ajtóval-ablakkal, laminált és vinylpadlóval villanyosítva, vízszerelve, belégkondizva 3 miska, ha a melómat nem számolom.