Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A biztosítók vágyálma én vagyok.
Van pénzem, hajlandó vagyok fizetni, aktív életet élek, odafigyelek magamra, rendszeres szűrővizsgálatokra járok, és így nincs semmi bajom, nem pedig azért mert leszarom.
Ja és van egy saját privát orvosom, mert elvettem feleségül 😁
Bár igazság szerint ez sokkal drágább mint a svájci magánklinika 😂
Szóval kövér vagy, diabéteszes, magas vérnyomású, és hagyod romlani az állapotodat.
Nem az álma vagy a biztosítóknak, hanem a jó példa a szerződésből kizárásra 😂
én a biztosítók vágyálma vagyok
10 évente egyszer elmegyek orvoshoz(inkább 11 mert akkor járt le a jogsim) aztán egyszercsak elvisz a tüdőembólia vagy a szívinfarktus
kb akkor megyek orvoshoz ha visznek...
minden évben beveszek 3-5 dab fejfájás csillapítót evvek kb ki is merült a gyógyszerfelhasználásom
bár múlt évben 2x is voltam dokinál a jogsin felül, és igénybe vettem egy tetanusz injekciót, de csak azért mert a lószaros-sáros féktárcsa majd levágta az ujjam és állítólag földben vannak a bacik amik kinyírhatnak ha nincs tetanusz oltásod az elmúlt 10 évben, nekem meg 92-ben volt az utolsó
vissza se mentem a dokihoz mert minek, pedig ferdén áll az ujjamban a letört csont simán érezni hogy keresztben áll, ha így forr össze úgy is jó, ha nem forr össze majd felszívódik egyszer
én kutyulok magamnak propoliszt, borászati boltban kedvezményel kapok c-vitamint, telente eszegetek valami legolcsóbb d vitamint a gyúrós boltból és meg is van a teljes védelmem

csomó ismerős aki fittebb meg sportosabb 10+ ezreket fizet patikai cuccokra havonta.....
cukorbetegség, magas vérnyomás meg ilyenek, nekem ilyen nincs mert leszarom, ha menni kel megyek 😂
Igen, a többség ráfaragna rohadtul.
Én viszont annyit fizettem már, hogy svájci magánklinikán is kezeltethetném magam.
De ha normális ellátást akarok, akkor már most is privát úton fizetek érte. Csak annyi változna, hogy nem én tartanám el még ezek mellett a sok ingyenélőt is. Tehát alapvetően nekem jobb lenne, mert én simán tudok egy privát biztosítóval szerződést kötni, de pl. Init vagy Bogyót szerinted melyik biztosító vállalná?
ennek mi értelme lenne? az okos nép egy vezérnek sem érdeke
csak olyan emberre van szükség akinek ha a tv reklám azt mondja az ájfón jó akkor meg y boltok elé sorbaállni ájfónért
nézd csak meg a mai tv sztárokat, influenszereket meg a többi "népnevelő" egyedet agyi teljesítményük -még ha van is- nem látható a munkásságukban
én a kelleténél több ilyet ismerek, van aki nem is ennyire idióta csak ez kell e népnek
pl gyermekem ami videókat készít sosem beszél benne csúnyán, (amúgy se szokott) és ezt egy csomó szülőtől hallom hogy ezt nagyon szeretik benne, mert a többi káromkodik játék közben
amúgy a nézettségen meglátszik a csúnya beszéd hiánya......úgy tűnik az embereknek már egész kis korban igényük van az igénytelenségre
Mondjuk ha kezbe kapnad az egesz eleten at befizetett TB-det az naggyabol annyit erne hogy kfizetnel egy vakbelmutetet.
Nem olyan jo csere.
Igaz en siman eladnam pipi tudejet es bogyo vesejet a tobbi cuccal egyutt es szurcsonem a maragaritat a fuszoknyas lanyok kezebol. 😂
Ki nevetett ki? Pénzügyeket és vállalkozási ismereteket szerintem is külön órán kéne tanítani az általános iskola első osztályától.
Pszi, hit, etika, logika, érvelést és vitát egy tantárgyba összevonnám, mert a többség ahhoz is hülye.
Aztán lehetne a közlekedést is tanítani, hogy 12 éves korára legyen egy alap KRESZ vizsgája, 14 éves korára egy moped jogsi, 17 éves korára egy B jogsi.
Tanulnak elég értelmetlen buziságot amit simán le lehetne húzni az életszerűség javára.
Mondjuk volt ismerősöm aki CHF-ben akarta visszafizetni, de nem lehetett.
Kétszer számolták a váltást. 😆 szóval nagy gecik voltak a bankok.
Ráadásul nem igazi CHF hitel volt ezek egy része csak CHF árfolyamhoz rögzített. Aztán kurva nagyot kaszáltak a bankok, azon az átváltási díjon is amit soha nem csináltak meg.

A forint romlás illetve a CHF erősödés meg pont ennek a hitel lufinak volt köszönhető.
Gondold el. Ez volt a tökéletes vihar, és ezt a geci bankárok pontosan látták, és kihasználták, a baloldal asszisztálása mellett, hiszen a kutya nem vett volna fel hitelt, ha nem törlik el "szocpolt" és mondogatják hogy a CHF hitel sokkal kedvezőbb (eleinte). Nekik ez csak egy üzlet volt amit saját maguknak teremtettek, leszarva hogy hány embert tesznek tönkre.
1. Egyszerre sokat felvesznek CHF hitelt, amiből HUF-ból vesznek, akkor az növeli a forint értékét, lenyomja a CHF-et. Szerintem az sem véletlen hogy a CHF-et vették alapul és nem a Dollárt vagy a Fontot, mert azon kisebb lett volna az árfolyam hatás. Nem szívjóságból adtak elsőre sem alacsony kamatot, hanem azért mert tudták hogy az emberek 90%-a nem lát az orránál tovább, és ráharap erre. Közben nyomták a szöveget, hogy ez mindig jobb lesz mint a forint hitel, hiszen van kockázat, de az elméleti, mert milyen nagy válságnak kell lennie ahhoz hogy rosszabb legyen a kamata, ilyen nem fordulhat elő (ezt nekem mondta az ügyintéző konkrétan) És valóban, én sem hittem hogy lehet akkora válság mint ami lett, de mivel én már megégettem magam előtte hitellel, (szerencsére csak pár száz ezer forinttal) az átlagnál óvatosabb voltam.
2. Aztán amikor vissza kell egyszerre fizetni, akkor HUF-ért kell CHF-et venni, ami viszont felhajtja a CHF árfolyamát, és lenyomja a forintét. Aztán már el is szabadult az árfolyam. Plusz a bedőlt hitelek miatt az autók, lakások ára, vagyis a hitel fedezete is csökkent, a balos kormány meg mit tett? Semmit. Dörzsölte a markát a jól végzett meló után, és a nép felé meg vonogatta a vállát hogy hát "ez benne volt, így jártatok." Miközben a bankok kapták az állami segélyt, és a vezérek prémiumokat osztogatták egymásnak ebből.

Bár igazából én lehet hogy örülnék ha a baloldal nyerne és csinálna még egy ilyen manővert, mert az előző húzásukon is elég jól kerestem azzal hogy nem dőltem be nekik 😁 Ha lenne megint egy ingatlan válság, akkor már lenne elég tőkém hogy beszálljak, és én is lehetnék olyan gazdag ingatlan mágnás mint Pipi 😂
Ráadásul a fizetős, privatizált egészségügyet is támogatom, de csak akkor ha a TB összegével együtt csökken az adóm is (biztos vagyok benne hogy nem így gondolták, pénzről nem mondanak le)
Az állami nyugdíjak ellen, és a privát nyugdíjpénztárakat propagálták mindig is, ami szintén szimpatikus, mert én úgy is csak 75 éves koromtól mehetek nyugdíjba, miközben 65 évesen elvisz a vastgbélrák, vagy az infarktus. (sajnos abban sem bízok hogy ezt úgy lépik meg hogy én jól járjak)

Persze ezekre a többség megint ráfaragna akkor is ha nem engedik be a migriket számolatlanul, és nem adják a buzik kezére a gyerekeinket, de hát a nép már csak ilyen. Nem lát az orránál tovább, csak annyit tud hogy O1G ezért le kell váltani.
Mer az sokkal okosabb nála?(kérdőjeles)
Nem mondanám hogy ez a kategória..........csak másképp éli az életét mint te 🙂
Minden világos(meghajlós) te az az okoskodó Hülye fajta vagy(fetrengős)
Azzal nem is volt semmi csak pofozó gépnek tartják kritikus pillanatban majd előveszik klárikát
nekem pecafényem sincs(kezeit széttáró) mindent fejlámpánál csinálok. mondjuk elég nívós fejlámpáim vannak(meghajlós) a dekatlonba szoktam venni 10-es pakkban elemmel együtt 15 ezerért(kezeit széttáró)
szerintem amúgy sem 😂
😂 csak vicceltem ilyen kókány szart még nem láttam(fetrengős)
ez egész jól néz ki gyári(kérdőjeles)
mer mi let a zajossal? Nem nagyon nézek már politikát(kezeit széttáró) nem úgy volt, hogy az váltja a főnit? (kérdőjeles)
Pipi elszabadult, jelenleg mint pénzügyi tanácsadó. Valaki zárja el a netet 😁
Bár lehet hogy ért hozzá, mert neki abbol igen sok van 😄
mindent nem is de nagy vonalakban elolvastam(kezeit széttáró) Nagyjából az van benne amit itt néhányan kb. összerakosgattunk(meghajlós) F2-ő nem fogja elolvasni csak azt hajtogatja, hogy ő mennyire qrva okos mert egy 13 ezer forintos fúrógép megvételéhez is három független szakértő véleményét kéri ki (kezeit széttáró)
Ennyit hátha el tud azért olvasni(kezeit széttáró)

"A 2000-es évek folyamán a bankok által felelőtlenül folytatott devizahitelezés egyfajta csapdába csalta a teljes magyar társadalmat, amit a hatalmon lévő baloldali kormányzat és a felügyeleti szervek passzivitása tovább súlyosbított. A jelenség kialakulásának, valamint a jelentős elterjedésének az alábbi fő okait lehet beazonosítani:

Bankok túlzott versenye életre hívta a deviza alapú hitelezést
Az aktuális kormányzat elhibázott gazdaságpolitikai döntései
A felügyeleti szerv hibája és közömbössége
A lakosság pénzügyi ismeretei és tájékozottsága limitált volt"
bazmeg felejtsd már el egy pillanatra,hogy te ilyen okos vagy(kezeit széttáró) Ini maximálisan világosan leírta, hogy 1000 emberből 980 hogy cselekszik. Te vagy az a 20-ból az 1-ik. talán lehet én lennék a másik vagy fasz tudja. Akkor még lehet simán megvezettek volna(gondolkodós)
ezt én már felvetettem jó múltkor, hogy iskolában tanítani kellene a pénzt a hittan meg a pszihológia helyett akkor kinevettetek(kezeit széttáró)
érti Ő csak ragaszkodik saját igazához. De hát senki nem vonja ezt kétségbe, hogy nincs igaza.(kezeit széttáró) De baromira nem ez volt a lényeg. Hanem az,hogy az embereket megtévesztették a kormány meg nem csak,hogy hagyta de még olyan közleményeket adott ki mint amit ini linkelt.Szépen mögé volt ennek a félrevezetésnek papírozva, nem találtak nagyon fogást rajta. Az akkori jobbik azért próbálkozott de a "bankokal majd visszafizetetjükből nem lett semmi. A jobbikos tepsiszájú dobolós Dani ez a z kárpát eléggé beleásta magát annó témába de érdemi eredményre Ő sem jutott (kezeit széttáró) F2-ő füle mellett azok a tények mennek el, hogy 400 ezer devizahitelesből kb. a fele elbukta a házát. Persze, tudjuk, hogy nem az övék volt mert még nem volt kifizetve ettől függetlenül azért utcára kerültek többnyire családostól. (kezeit széttáró) Az átlag embertől nem elvárható, hogy naprakész legyen a pénzügyi dolgokból, hitelkonstrukciókból. Még a csapból is az folyt, hogy menjenek a bankba az emberek mert adják az ingyen pénzt vegyen fel mindenki 10-15-20-25 évre kölcsönt nem kell hozzá csak egy személyi, meg a mama háza amit elvesznek ha kell. Aztán amikor bement a bankba az egyszerű polgár vette felfelé a hitelt. Nagyon rá se kellett beszélni, hisz a tv- rádió, újságok naponta 50-szer lehozták, hogy ez milyen jó. Aztán a banki ügyintéző sem tudta, hogy ezzel majd nagy gáz lesz, tiszta szívből teljesen hitelesen ajánlotta hosszú egyenes futású grafikonokkal alátámasztva. Az állami szerveknek viszont látni kellett a megdöbbentő arányú kihelyezéseket. Qrvára meg kellett volna húzniuk a vészharangot. Ez elmaradt, helyette megnyugtató nyilatkozatokat adtak ki,hogy minden a legnagyobb rendben.(legyintős) 2008 Tól indult a válság igazából hozzánk kb. 2009 tavaszán gyűrűzött be. Az, hogy jelentősen megnövekedett a törlesztőrészlet csak az 1-ik dolog volt. A másik az, hogy tömegesen vesztették el az emberek a munkájukat az feltette az i-re a pontot (kezeit széttáró)
meg az, hogy egyik pillanatról a másikra olyan munkanélküliség lett,hogy nagyon sokan nem tudták törleszteni a részleteket. A fő baj inkább ez volt. Amikor 2 gyerek mellett apuka egyik nap anyuka másik nap elveszíti a munkát és nincs helyette másik.
Istenem milyen jó világ volt (áhítozós) Heti 2 tonna olcsó ruha ment el, nem győztük szállítani (kezeit széttáró) Alkalmazottra sem nagyon volt gond. Minimálbéres hirdetésre 1 nap alatt 60 ímél jött (szemeit körbeforgató)
nem is azt mondtam,hogy volt. (kezeit széttáró) hanem azt mondtam ha adok neked kölcsön éves 20%-ra pénzt uzsorázás miatt elvisz a fekete ótó (fejét fogó)
Igen, de a LED-et árammal hajtjuk nem feszültséggel.
Amúgy meg (14-12)*0,3A=0,6W hő termelődik. De több, mert egy jó töltésnél több feszültség van, mint 14V.