Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekünk csak b-vel vezethető jöhet szóba, és nem akarunk vontatmányt, az nyűgös. Ezek a hosszított növelt három és fél tonnások jáccanak csak
Az én nagyobbik futómon 3 túramotor, de haverén 4 is elfér és egy közepes autóval már 4-en kényelmesen el lehet lenni, de nekem 7 személyes van amiben mondjuk 4 átlag és 2 kisebb ember elfér cuccokkal. Ha még bárhova kijutok társasággal így mennék.
nagy furgon sok motor és megy a többség autóval-repülővel
egy motor műszaki mentés árán megvan lazán a furgon bérlés
Mi már többx agyaltunk egy ilyen furgon bérlős, motor vivős (homároknak való 😁) csillag túrán, de mivel 4-en megyünk, nem jó, a furgon 3 személyes, és 4 motor is nehezebben féne be.
Kizúznánk pályán 8-900 km-re egy nap (kisebb költségen, mint 3 motor) akkor nem kéne útközben megaludni (+2 nap ugye, az -2 szállás), meg ha valami műszaki hiba van valamelyik vassal, az se lenne gond - szóval lenne sok előnye.
Nem engem kérdeztél, de nekem asszem ez:
https://maps.app.goo.gl/JH1LA9...
Ez kb. 5-6 éve volt, és a végére már nem volt kellemes - azóta kerülöm még a közel ekkorákat is.
A hirtelen foglalas,majd talalokra egyszer kaunertal kornyeken egy orat korozott a csapat mire egyaltan talaltunk valamit,mert 6 utan embert nem lattunk sehol,nemhogy egy nyitott szallast. 😆
Manapsag olyan 40-50 euro a szallas fejenkent.4-4 nap oda-vissza,6 a helyszinen.270e forint csak az ágy+zuhany,fogy a gumi-benzin is rendesen.
Egyre jobban megeros egy europa turara egy jol megepitett furgonos-lakoautos-motorozod dolog. 🤔
Nem méregetés, de a kiinduló téma a "Kanárin pár nap élvezős motorozás" volt, nem az, hogy elinduljunk-e 9000 km-es túrára át Ejrópán át - mert az is jó lehet, de most nem az a téma.
Amúgy a "hirtelen netes foglalásodhoz" meg a "zárás előtt a turista információdhoz" kapcsolódva közlöm, hogy ketten egy hete válogatjuk a szállásokat olasz-szlovén-osztrákban, hogy 4 emberre, árra, helyre, minőségre is megfeleljen - és nem olyan eccerű, mint amilyenek tűnik.
Mi volt a leghosszabb motorral egy nap?
Megint megy a faszméregetés hogy ki az "igazi" motoros? 🤣

El kéne fogadni hogy van több féle stílus, és nem rosszabb mint a másik. Csak az ostobák nem fogják ezt fel.

Egyébként megfelelő motorral, jól megválogatott élvezetes útvonalon, nem lenne hülye ötlet egy ilyen EU körút. Szerintem a szállás sem lenne vészes. Nem kell 5 csillag ahhoz hogy megaludj, egy olcsó hostel is megteszi, ahol van zuhanyzó, meg zárható ajtó. Tuti felraknék egy kis helyen elférő sátrat, hálózsákot, meg matracot, aztán szervezni sem nagyon kell a szállást. Nagyobb településen bemész még zárás előtt a turista információhoz, és találnak neked gyorsan helyet ha nem vagy túl magasan pozicionált. 😁
De manapság interneten gyorsan le lehet foglalni mindent akár előre is.

Persze én már kinőttem ebből. Nem akarok egyszerre ennyit motorozni, de napi 500km, autópályákat kerülve sem olyan feszített terv, szerintem.

Érdekesség képen megnéztem. 30óra a hajóút a Spanyoloktól a Kanári szigetekre. Tovább tart, mint eljutni innen a spanyol kikötőbe. Szóval menjen a blődi lábon oda, erre tényleg a repülő való. Ha annyit akarok motorozni, akkor elmegyek lábon a Spanyolokig meg vissza, de nem szopatom magam egy 30 órás kompozással, csak hogy elmondhassam lábon mentem a Kanári szigetekre Dodort leszopni. 🤣
Menjetek!Mit bánom én hogy ti hova mentek.Na meg aztán én jobban szeretem azt ha addig megyünk,nem pedig azt hogy oda.
Sose mentem horvátországba motorral,csak átutazóba.
Értem, egyet is értek, ha közelebb van - de ez vagy 4500 km, amiből 3500 út (meg ugye vissza még1x) Ez már nem a motorozás kategóriája, hanem a szopásé, egyetlen motoros paradicsom se ér meg ennyit. Persze fel lehet fogni Ejrópa túrának, de akkor az már megint nem "motorozás" hanem kalandtúra inkább, ami min. 3-4 hét, csomó szállás, szervezés - és persze milliók.
Kawa meg fél gurigából kényelmesen megoldotta...
Mi inkább elmegyünk a szlovén meg olasz Alpokba, az is elég messze van, de legalább reálisan megoldható, és ott is lehet kanyarogni ismeretlen utakon, van belőle bőven.
Latszik hogy horvatorszagnal messzebb nem mentel motorral.
És akkor mi van?Igen, Spanyolországból mennék le kompal.Még egyszer leírom,ha olyan céllal mennék hogy motorozzak,akkor nekem abba az oda vissza út is beletartozik,nem vagyok én tréler motoros.
Te mondtad hogy lábon kéne menni, akkor az másképp nem megy... vagy kompolsz spanyolországból 20 órát.
Szóval kábé egy hét mire odaérsz, tehát szállások, út díjak, komp díjak, minimum háromszor annyi, mint kirepülni és motort bérelni 😀
Aztán miért kéne átkelni Gibraltárnál?
Kanári az jó kurva messze van ám... Még Gibraltárnál is át kell menni, meg ugye sziget 😃
Ja,a sok kanári,az is van ott.Nyakon kene baszni mindet.
Hát ja, de ez egy sziget csoport😃
Tenerife is egy az a felkapottabb meg grand canaria is egy másik. Ez a nagyobb motorozhatóbb és ezen mindenből van egy kicsi ami a többi szigeten jellemző
Nem latom,az egesz szegmens pihen.
Tokmindegy,valami szikla vizzel korbeveve.
Ja és az drágább hely is minden tekintetben.
Igaz. De ez az irány neked is jó, belendül a bútorbolt is. 😉
Nem tenerife, az másik sziget😃