Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja de az a réteg akit kizsigerelnek, azt itthon is, csak lószarért. Ott legalább tudd félre tenni, aztán pár év múlva hazajön.
Feleségem unokatesója ment ki németekhez. Diplomás ápoló, de kint természetesen nem ismerik el a képzettségét, ezért csak segédápolóként alkalmazzák, illetve azért a pénzért de a munka az ugyan az mint a német diplomás ápolónak.
A különbség csupán az, hogy az ottani szar pénzből is jobban él mint itthon megpaná, és nagyságrendekkel jobbak a munkakörülmények kisebb terheltség, normális felszerelés. Persze a megkeresett pénzéből megvette tőlem a régi lakásomat, aztán elkezdte berendezni, és rájött hogy elfogyott a pénze úgyhogy most megy vissza megint
Na ne szórakozz már. Akinek van egy kiadható ingatlanja, ami véletlenül olyan jó helyen van, hogy ki is tudja adni, annak szabad a világ, annyit keres belőle.
Erre mondta a bíró Lajos séf hogy Ok Londonban él vendéglátásban 80e magyar,a 99% fagyasztott halat dob fritőzbe 14 órán át.És vegetál a maradék időben.Kizsigerelik az embert.1% befut és olyan ügyes,szerencséje van,kitartó és lesz egy misleny csillagos hely konyhafőnöke.
Így lottózni is lehetne.
Felsőfokú végzettség és mondjuk idegen nyelv anyanyelvi szinten, multis SAP tapasztalattal szeretnek foglalkoztatni,jó a kereset,van értelmes munka is nem biorobot.De a vicc hogy ezzel itthon is ugyanaz.
Könnyű a francokat, csomó meló van vele, az államkötvény jobban kamatozik, kevesebb munkával.
Akinek a helyére felvettek az párizsba ment, jelenleg egy konyhán dolgozik napi 16-18 órát heti 8 napban és keres ezzel 1700-1800-at igaz kajára nincs gondja és a szállás is valami tömegnyomoros olcsóság, na de az az élet elég bizarr.......
Akinek nincs saját ingatlanja, az mindenhol el van vágva. Akinek meg van kettő, az egyikben lakik, a másikat meg kiadja az előbbieknek, annak onnantól rendezve van az élete kb. örökre. Múltkor beszéltem egy nővel, a férjével egyetlen apartmannal kezdték, amiben laktak is annak idején, itt a parton, elég szűkösen...most az 5. apartmanjukat már inkább eladják, 4-et is alig győznek, annyi a vendég, 4 hónap folyamatos teltház van, hülyére keresik magukat. Ergo egymást termelték ki a házak, növekvő ütemben.

Szóval csak az első két ingatlant nehéz megszerezni, onnantól már könnyű az élet.
Pont mint itthon.Mindenhol vannak buktatók és egyedi dolgok.
Most unokatesóm elköltözött lengyelországba mondván amíg itthon éltek sokat dolgozott nem volt a családdal.Mindezt tavaly ősszel.tök mennyei boldogság minden fasza.Van munka lengyelben,anyósnál 1 szoba moinden boldogság.............most megy berlinbe szakácsnak 1500-ért úgy hogy ki se dugja az orrát egész héten.
De itthon eladták a lakást,kocsit,kutyát hogy lengyelben jobb.
Persze a feleség mivel lengyel úgy neki jobb.
A németeknél is nehéz, öccsöm két hónapja keresi az újat, de igazából hiába beszélnek már tűrhetően alig állnak szóba velük mert hát idegenek a mostani lakást meg a jelenlegi munkaadója biztosítja nekik és most azt is vált kissé több pénzért ugyanaz a meló, ott sem szívesen adják ki idegennek gondolom a sok rossz tapasztalat miatt. Viszont ha sikerül akkor megélnek, igaz nem nagyvárosban hanem kisvárosban laknak nagyváros mellett ahol melózik.
Ahogy a régi jó mondás tartja a részletekben van a a dög elrejtve.400-1000 közt írja a srác a 400 a legalja munkásszálló.Én saccra egy normálisabbat tippelek 1000 euróra.A kettő közt van igény szerint kinn a semmi közepén régi ódon berendezéstől a fullosig.De az ezer az alapkörnyéke.
Érdemes végigolvasni ha van időd a lakáskeresését a srácnak.
Én jókat nevettem,kinn is ugymint itthon emberek adják ki a lkást és qurvanagy szerencse kell egy jóhoz jó áron.

http://gaben82.blogspot.com/20...

http://gaben82.blogspot.com/20...

http://gaben82.blogspot.com/20...
Pont ebben a fogadó oldalára esek rendszeresen. Eleinte 1 havi kaucióval elvolt minden rendezve induláskor, majd jött a 2 havis időszak, manapság már 3 hónapot kérnek előre...Kérdem én, ha én minden hónapban fizetek, nem cseszem szét a lakást, akkor én miért szívjak azok miatt, akik kb fosztogatni mennek albérletbe és miattuk nem mernek 3 havi kauciónál kevesebbet kérni?
Tény, minden kauciót, mindig maradéktalanul visszakaptam, de akkor is. Megértem a tulajok aggodalmait, de a sumákoló, lopkodó köcsögök miatti áremeléssel kollektíven a normális bérlőket is büntetik.
Leszarnám, ha nincs szankció akkor persze, hogy van egy halom ember aki ezzel visszaél így viszont normális lakhatás nincs elérhető áron.
Mondjuk ezt a nagy albérlő védést sosem értettem én sem. Sok éve lakok albérletben, megannyi helyen, több városban, de soha nem volt bajom a bérlő-bérbeadó viszonnyal. Egyszerű szabályok, minden hónapban fizetni és kész.
Aki kihúzza a gyufát, nem fizet, azt dobják is ki a tarka faszba, hiszen nem tulajdonos, csak bérlő.
Ezt neked küldöm, hogy jól induljon a heted

http://youtu.be/mxzgwJ8tSE0
Hja,a haladó média meg tele a szemét gaz orbán ellen tüntetőkkel akik a kilakoltatásokat sérelmezik.
Ha megkönnyítenék a kilakoltatást szerinted mi lenne itt?

http://youtu.be/y5aFmMUCyIU
Külföldre gondolod? Kissé más a matek, öccsöm pl. 1800-at keres és egy kétszobást bérel rezsivel, tv-telszámlával együtt 650-ért, most keres nagyobbat 1000-ig, de a lényeg, míg egyedül volt kint megvolt 3-400-ból és félre tudott tenni 4-500-at havonta és most hogy már kint a család is az asszony keres 1100-et (két diploma nyelvtudás meg a szokásos toposzok és takarít egy hotelben) no meg a lányuk is ugyanott ápolónőként )nem sok kedve van kint sem akár a többszöröséért szart takarítani) és így mondjuk a megélhetés 1000-1100 és megmarad havi 1000 körül. Felénk ugye az átlag 170-180-ból kell egy kicsi albit fizetni 100-ért és marad 70-80 a megélhetésre miközben az árak ugyanazok mindkét helyen. Ezen kár fingot fűrészelni mert aki akart az már kiment aki meg nem az nagy eséllyel ha csak nem lesz valami nagy gáz nem is fog ahogy én sem. Az itt a lényeg, hogy ha a törvények engednék kivágni a nem fizető és rongáló albérlőt akkor mernének bérházakat építeni amik lenyomnák az árat, a raktárárverések sorozat ennek a végeredményét mutatja a usa-ban, ott simán bevághatja a cuccát a nem fizetőnek a tulaj egy raktárba amit elárvereznek és az a tulajé (persze levonások után), itthon is ez kéne, de valamiért még most sem akarják meglépni.
Azért 1500-2000 euroból 800-1000-ret kiadni havi lakásra se jó ötlet.És gyorsan kijön.
Nálunk a rossz törvények miatt van kevés kiadó lakás és ezért megfizethetetlenül drága egy albérlet átlag fizuból. Mivel a bérlőt ha be van jelentkezve akármit csinál alig lehet kirúgni még ha nem fizet akkor sem ezért hülye lenne egy befektető bérházakat építeni ahol olcsó lakások lennének, ennek is megvan a maga történelmi oka, hogy miért alakult így, de a lényeg, hogy még mindig jobban megéri szerintem banki hitellel egy legalább valamikor sajáttá váló lakást fizetni mint egy sohasem saját albit, A válságban sem az volt a baj, hogy megemelkedett a törlesztő hanem, hogy elvesztek a melóhelyek és amik maradtak ott a fizu a felére esett vissza. Mondjuk az is érdekesség kis hazánkban, hogy nincs elsétálás jog hanem különböző machinációkkal a bank egy életre megnyomoríthatja az adóst pedig többszörösen visszafizette az "elbukott" hitelét nem beszélve, hogy az ingatlan is a banké így igazából a bank soha semmit nem kockáztat ebben az üzletben no meg még egy érdekesség, nemrég olvastam egy jogász blogban, hogy ugye mindennek van elévülése és azoknak különböző ideje, nav tartozás 5+ tárgyév, magántartozás 1 év parkolás meg ilyeneknek is ott volt az elévülése és a banki tartozásé is.....no az az egyetlen aminek 10 év (!) és utána még plusz 5 év végrehajtási idő és még azt is meg lehet fejelni és ezért nem mennek a bankok bíróságra a tartozás miatt 10 évig mert akkor addig a saját büntető kamataival számolhatja a tartozást mert ha bíróságra vinné rögtön akkor csak a törvényi elég kicsi kamatokat alkalmazhatná, a jogász szerint is elég fura ez a fajta eljárás, de hát a törvény engedi és ez is elég érdekes.
Ne buziskodjunk már

http://youtu.be/UJ6pLKlU-8Q
Fubazmeg
Ez a más zsebet tömné elég hülye hozzáállás... ezzel azt is mondhatnád, hogy minden alkalmazott hülye és mindenki legyen egyéni vállalkozó és dolgozzon egyedül... aki nem akar ott lakni és Bem tud megvenni egy lakást minek kösse oda magát 30 evre? Mindenki azt hiszi, hogy hitellel lakást vesz... nem hitelcsomagot veszel, banki feltételekkel, lakást majd 20-30 év múlva. Sokan ebbe buktak bele a válság idején....
Arra biztos nem egyszerü idomot rendelniha összekarmolódik. Meg nem is igen olcsó.
Akinek olyan van az használja is vagy csak évente egyszer veszi elő?
Egy jó 100 ezer km-eres példány élet története érdekelne.
Szevasztok kedves barátaim és a GuyGang!
a legjobb blokk