Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Es amig ketto kozt vagy satrazol?
Cudar lesz januarban.
Na akkor jövőre eladom a kecót a max áron aztán rá 1 évre meg veszek másikat a feléért. Köszi az infót
A csok-ból a legnagyobb hasznot az ingatlan tulajok szedték ki, mert azok a családok, akiknek kényszer volt a házvétel, azoknak muszáj volt kifizetni a feltornázott árakat. Az épületek fizikai értéke nem változott, de a csok-kal emelkedő kereslet és az a tévhit, hogy minden család random 20 millióval többet tud kiadni, na az brutál felnyomta a piacot.
A csok kb. pont kibaszott a családokkal. Azért adták volna, idealista módon, hogy a családokat segítség ingatlanhoz, vagy egy picivel nagyobb és élhetőbb helyhez. De a tulajok azonnal kapcsoltak, hogy: "na bazz, minden vásárló tuti kap 10+10, tehát aszondja 20 milliót, na akkor 20 helyett 30-ért adom a házat, úgyis ki tudják fizetni"...Na ebből az lett, hogy a családok kb. pontosan ugyan olyan ingatlant tudnak venni, csak sokkal drágábban.
Újra itthon!
Jó akkor legyen 1 emeletes ház.
Kicsiben gondolkodtok:)
Minden rohadt nap látom hogy van.
Kérlek, fogj bele és mutasd meg, hogyan építesz fel 3 emberrel egy házat, harmad áron, mint egy generál kivitelező kivállalkozó...kérlek, fogj bele, tényleg kíváncsi vagyok.
kicsit gondolkodsz, rájössz hogy az embereknek nincs ennyi pénze. A CSOK hozott egy fellángolást, de 1-2 év és mindenki felvette aki tudta, az újak meg már nem jönnek ennyire tömegéve.
Nem azt mondtam, hogy vedd meg tőlem a telket, csak hogy építs rá. Építeni pont annyiba kerül mindig.
Ja dolgozni kell vele, de a haszon is a tied.
Persze ha komplett építettsz akkor nem a tied a haszon, hanem te vagy a balek
Ha kéne a pénz én tuti ezt csinálnám.
Veszek egy Bobcatet, felfogadok két segédmunkást, alsó hangon feléből kihozom, de mostani viszonyok mellett inkább harmadából. 10milla haszon, nem is olyan rossz fizetség. Ja és nem kell tökölni 2 évet. Rá kell feküdni és akkor van havi 1 milla fizetésed. A bevételből meg veheted a következő ikerháznak való telket
Dehát lesz válság 1,5 év.........................jóhogy én pórként azt se tom milesz 3 hét mulva.
Nem hiszem, hogy esés jönne, max a növekedés áll meg
Csak hiszek az ingatlanosoknak, mindegyik, akivel beszéltem, a jövő évre várja a tetőzést, utána esés várható. Meglátjuk.
Egész benfenntes hogy 2 évet jósol az ingatlanpiacnak.
Ez nekem csak elmélet, ezt a nagykutyák játsszák élesben, nekik fial is rendesen a sztori.
Te kis tőzsdecápa
Jelenleg a legolcsóbb m2-enkénti kulcsakész árak is 275-285 ezer forintnál járnak. Ergo egy 100 nm-es földszintes családi házikó is majdnem 30 millió forint. Jelenleg az ingatlan lufi 1.5-2 éven belül kipukkan és zuhanni fognak az árak, szóval, mire készen lenne, pont bebuknánk az egészet.
A következő mini válság, vagy ingatlan piaci összedőlés legmélyén kell befektetni és utána 5-8 éve felfutási idővel eladni.
Már megint ez a hülye jól élés meg tud spórolni duma.
Ha nagy a jólét miért nem kinn marad?
Minek neki az itthoni lakás ha lazán megvan a kinti is közel a jó munkához.
Keveritek a szezont a fazonnal.
Az unokatesó is egy a sokezerből.
Mind ugyanezt csinálják.
Először is a kinti szakápoló azért nem csinálja annyiért mert tudja hogy nem tud előrelépni a kinti minimumból csak vegetálni tudSe gyerek tanittatás,se jobb peco se semmi.
A kinti munka kevesebbért mint amennyiért a kinti csinálja ugyanazt,persze hétből 6 nap 10-12 órában,egy egyszobát bérel teszkós tejen és zsömlén.de a 10-12 óra után csak dögleni van kedve így lehet spórolni a hazajövetelre,úgy érzi minden megvan mert egy használt BMW-re futja és egy lakásra itthon.
Ugyanezt játszotta végig KB 3 ismerős és egy unokatesó.
Teszkó pakolás,lakásbérlés többedmagukkal,egyedül hudejó minden.
Ha már itt vagyunk becsajozott,akkor már nem volt akkora buli a közös szállás béreljenek együtt a csajjal,lehetett,egyik albiból másikba pendlizett ahogy volt olcsóbb,kéne kocsi,vett egy lefosott vectrát,szereltetni kellett.Azért a csajjal már nem olyan buli a playstaton otthon és a hamburger,kellett vinni szórakozni ide oda,egyre szűkösebb már néha kellett küldeni itthonról pénzt nem a férerakok milyen jó az élet kinn.
Az allja az volt hogy benőtt körmöt inkább hazajöve csináltatta meg TB-re mert drága a jó élet.
Utána beütött a ménkű,
Jött a gyerek,na itt szakadt a cérna,hazajött.
Ezzel elkéstél. A válság alatt kellett volna olcsón vásárolni a balaton partján. Most van egy ingatlan lufi, szóval nem szabad venni, csak ha tényleg nagyon juttányos áron veszel.
Én jól csináltam 25millióért vettem a házam. Most 50ért mennek....mázlim volt, mert fel is akasztanám magam ha még egy évet egy budapesti társasházban kell élnem a sok idióta között
Na hallod, akkor gyárts autót, nézd meg a VW mennyit keres vele. Ja hát az első gyárát volt nehéz összerakni, de utána már kitermelte a többi árát
Szóval érted. Minden vállalkozást meg lehet úgy csinálni hogy iszonyat pénzt keress vele, de a közös hogy a pénz nem magától terem soha.

Amúgy nekem van egy ingatlanom. Építési telek. Te építész vagy. Építs rá valamit, és gazdagodj meg belőle. Nekem már nincs kedvem vele foglalkozni. Ha eladtad majd kifizeted a telek árát, addig az én tulajdonom marad a telek, amit ráépítesz pedig a tied.
Biztos le lehet papírozni hogy ne basszunk ki egymással.
Másod állást keresek, a mérnöki munka marad, azon kívül kéne valami, ami még pluszban fial. Most van az embereknek pénze nyaralni, fut a szekér, 100 ezrek vannak a déli parton minden nap, most kell lehúzni őket.
Aztán jön megint egy válság és sorban zárják be a hoteleket, szállodákat.
Az a nő jól csinálta akivel beszéltem, valahogy (mindegy, hogy hogy), de lett egy part közeli ingatlanjuk, lakták is és apartmanoztatták is, szűkösen. Kitermelte az első külön apartmannt, onnantól már felgyorsult a dolog, 4-5 házzal viszik a boltot a partközelben, 4 hónap folyamatos telt ház a nyaraló időszakban, azon kívül pedig munkás szállásnak van kiadva.
Tényleg eszetlen pénzt keresnek vele.
Szóval a vendéglátás is olyan mint a többi szakma. Kell befektetés, munka, szerencse és akkor megélsz belőle, vagy akár kereshetsz is jól.
Ha elhívatást érzel ez iránt akkor nem akarlak lebeszélni, de nekem a saját szakmámban is bőven van lehetőség.
Nem azt mondom hogy nem lehet megélni panziósként, de azért nem is cserélnék velük.
Albérlet kiadásból nem lehet megélni, legfeljebb veszteséget csökkenteni. Turizmusból lehet, de az is szezonális, és rengeteg munka, plusz tényleg kell hozzá hogy jó helyen legyen.
Én tuti nem csinálnám, elég nekem a saját házammal melózni.