Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

http://youtu.be/_gBoWCEAKZw

Tessék Ini, ez a te sportod, semmi akrobatika, semmi túljátszás. Sok benne a torokra, szemgolyóra és egyéb lágy részekre támadás, azok azonnal sérülnek és ordítozás helyett rövidre lehet zárni a balhét.
Az ellen semmi nem véd és egy harcművész soha nem erősködik! Inkább kihátrál és elballag. Ha már nagyon nagy a szar, akkor eltör pár csontot, de sosem fog kérkedni, sem kihívóan viselkedni, pont emiatt.
Salgótarjánban diszkóban erősködött egy harcművész gyerek, gyorsan mellbe lőtték.... magyarázhatja neki bárki a technikát, meg hogy edzésen hogy gyakorolták... ennyi....
Ezek alapján neked a Jeet Kune Do lenne a legjobb, az univerzum legveszélyesebb 75 kg-os embere, maga Bruce Lee fejlesztette ki, akit zavartak a Kung Fu megkötései és csak a hatékonysagot vitte tovább belőle. Egy Kung Fu alapú modern, minden sallangtól mentes, hatékony harcművészet. Nem vagy trottyos, ja találsz ilyen Dojo-t, menj el és próbáld ki, iszonyat jó, én imádom.
sok küzdősportnál évek mennek el a testi erő fokozására, és ha megrekedsz akkor a pályafutás is
a kungfu nem ilyen, persze ott is van "szopatás" bőven de az nem az ezer fekvőtámaszok sportja
akár egy 40 kilós csenevész nő is simán meg tudja védeni magát vele
ráadásul tök elegáns sport, olyan művészien visszafogott
ha újra iskolás lennék a mostani eszemmel akkor nem hagynám abba csak ugye huszonévesen már nem mindig bír az ember magával
a pár órás lovaglóállások elég unalmasak tudnak lenni aztán sok ember feladja, szerintem az egyik célja ez is
A leghitelesebb a startrek fight.

http://youtu.be/4SK0cUNMnMM
Gyermeki felfogás, hogy van e jobb harcművészet és ezt ne vedd sértésnek. Egyszerű halandóhoz képest csak egy küzdősport Kick-Box is komoly fölényt ad, de ezt ne is fejtsünk tovább. Bármi jó, amit magas szinten üzöl.
a kungfu sokkal jobb, nem szükséges hozzá kiemelkedően nagy testi erő, inkább elvezeti az ellenfél erejét, és sok esetben azt használja fel hogy legyőzze, szóval inkább a technika a fontos
a karatéhoz képest sokal kevésbé nyers nincsenek vad kirohanások stbstb
Nem néztél te a 90-es években túl sok Ván Dájm filmet és próbálgattad ezeket otthon?
egy hoki seprűnyeles nundzsakuval simán szét tudod csapni a könyököd hogy gipsz lesz a vége
Asszem az egyetlen nyugati Aikido mester, akinek megengedték a 7. dan megszerzését. Vén trottyos, de most is bárkinek rommá tördelné a csontjait. Az a vicces az Aikido-ban, hogy kamunak látszik, de érdemes elballagni egy edzése és megkérni a mestert, hogy megtámadhasd. 1 másodperc és a szemhéjaddal törlöd fel a tatamit és semmi akrobatika nincs benne, csak belecsavar a földbe.
fejszenyél jobb a vascsőtől, olyan is volt szerintem 4-5 darab van itthon mindenféle méretben
hajdanán discoba etz teleszkópszárral mentünk, az olyan sejtelmesen csollogott a sötétben és épp elfért a farmerkabátban mert volt lent is belsőzseb
Nuncsaku azzal az a bajom, hogy valószínűleg hamar pofánbasznám vele saját magamat
Mondjuk a Seagal az konkrétan rendőr, és oktatja a közelharcot úgy mellékesben. Persze a filmekben inkább a látványra megy.
Sajnos ez nálunk illegális, de tudok olyat hogy működő elemlámpa mellesleg sokkolóként is funkcionál
Ami komoly tudást igényel és nem gyakorolsz vele, arra csak te fogsz rábaszni. Jobban jársz egy vascsővel, azzal csak akkorát kell súlytani, hogy szilánkosra törd a karjait és onnantól már nincs nagy műsor.
Elképzelem ahogy zajt hallasz az udvarról, felriadsz, félig álomban kotorászol a nundzsaku után és szétni nindzsázod a tolvajt.
Na azé
Én nem nagyon verekedtem, de cigányokkal fertőzött környéken nőttem fel így volt pár összetűzés.
Mondhatnám azt is hogy olyan durva arc voltam hogy nem mertek belém kötni de nem így volt

Volt hogy utána vágtam a fejszét amikor lopta a bringámat....elengedte végül is a bringát
Meg kötekedtek, láttam ebből jól nem jövök ki, gondoltam nem adom olcsón a bőröm, nekirohantam fejjel a mellkasának beesett az árokba a többi meg elszaladt.
De ezek egyik sem felkészült dolgok voltak, csak akkor úgy jó ötletnek tűntek, de a határozottság és az őrült elszántság azt a benyomást kelti, hogy te vagy fölényben
Persze volt olyan is amikor inkább szaladtunk, de a legkeményebb akkor is az volt amikor éjjel ellopták a templom lépcsőről a márványt. Plébános körtelefon, vagy 150 jámbor hívő rárúgta a putrira az ajtót...vita nélkül visszakaptunk mindent
nekem még most is az ágy mellett van egy
igaz tizenéve nem gyakorlok már vele
régen amikor elég sok méhet loptak mindig volt egy a kezem ügyében amikor mentünk kifelé
Szó se róla, egy valódi harcművész (nem az, aki narancs öves, mert 2 éve "nyomja") persze, hogy összecsomagol bárkit, de ilyen 10.000-ből 1 ember talán.
Steven Seagal is vicces a filmekben, de 7. danos mester, a szart is kicsavarja bárkiből, de nem vele fogsz találkozni egy ilyen puruttya utcai rablás esetén.
Nundzsaku, azzzzz, igen, az mindig van az ember farzsebében és full hideg vérrel, évek gyakorlásával használja is.
A valóságban meg pár másodperc és valaki fekszik, általában az, aki beragad a kiabálás és lökdösődés szintjén és nem ismeri fel, hogy onnan már nincs visszaút.
Laca jól írja, eszközhasznalat, azzal ütsz, ami a kezed ügyébe kerül.
nem elmélet
erre vannak gyakorlatok, csak ezeket nagyon kevesen ismerik
és az "igazi" kungfu nem az amit a filmekben látni
sőt ha elkezded tanulni akkor sem a tutit tanítják meg veled, ahogy nő a tudásod úgy kapod meg a jó technikákat
Bármekkora is vagy, az álladon nincs izom, míg az egyiket talán leütöd, addig a másik 2-3 tarkón vér úgy, hogy jobb esetben a kórházban térsz magadhoz. Ezek a 4-6 ember elleni elméleti Kung-Fu harcok, meg állóképesség témák hamar borulnak a valóságban, ahol egy verekedést 1-2 másodperc alatt rendeznek le, aki hamarabb kap ko-t, az kifeküdt és kész.
Nincsenek ilyen 10 percig csépelések, csak a részeg balfaszok között, akik 10 ütésből 9.5 ürest találnak csak.
Lattam par felvetelt hogy fekszenek meg Tasert-ol az usakos zsaruk elott hőzöngők.Szoval meg karatekolyoknek srm kell lenni.