Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pedig én majdnem 16 évig azt csináltam!
pár éve egy fészer építés közben elfogyott a 20x40 zártszelvény kellett volna még vagy fél méter
de hétvége volt sehol semmi, ismerősöknél sem volt akkora amekkora hiány volt így egy olyan kb fél méteres toldást 4 hulladék fecniből varrtam össze
a grillcsirke nem forgott annyit mint az a darab vas de egész egyenes lett, megcsiszolva festve alig látszik hogy nem egész szál
"friss levegő is ha jó oldalon áll " Ezt mondta a Torgyán Jóska is!
csináltam most egy hétig........hát az első felrakás elég odabaszós volt
utána szerencsére megvolt pakolva a 2 pót aztán csak leakasztottam az üreset és vittem a telit, az sem volt ibolyavirág szagú de elviselhető
menet közben meg nem lehet érezni, másnapra meg már nem is volt olyan vészes

de a hegesztés heti 5-6 napban 8-12 órában fullra felöltözve minimális elszívás mellett a füstöt nyelve a 40+ fokban na az az igazi trágya munka
a szarkupac mellett legalább éri az ember némi friss levegő is ha jó oldalon áll
"nincs olyan hogy nem húzza meg "Ezzel én is voltam így, pár évtizeddel ezelőtt egy roppant csinos barnával!
"ettől már a trágya hordás is jobb" Pedig az is elég szar munka!
Persze hogy ellentetesen csinalom,futkoraszok a cucc korul napszamban,mindent felrugok,a derekam beszakad,minden leesik........
függőbe ilyen 2-4mm húzásokkal felfelé elfogadható hegesztési varratot lehet összehozni, csak kb a 2. centinél elkapja az ember az ideg és tolja neki ezerrel és persze hogy olyan lesz mint amit az egér megrágott
az elhúzást meg csak úgy tudod kiküszöbölni(teljesen nem de szinte) hogy kicsi varratok és mindig ellentétes oldalon haladsz együtt
szoríthatod te azt ezer fogóval is a meleg anyag akkor is hosszabb mint a hideg és nincs olyan hogy nem húzza meg
én el sem mentem a co tanfolyamra amikor a munkanélküli intézte
ismerem annyira a környékbeli cégeket hogy egyikhez sem akarok elmennni hegesztőnek, szar pénz szar körülmények sok és nehéz munka...erre nincs szükségem ettől már a trágya hordás is jobb
ellenben egy awi képzés érdekelt volna, abban látok lehetőséget még mindig, de saját pénzből 400+ezret nem adok ki érte
A fuggoleges 90 fokos hegeszteseim irto randak.az a trukk hogy latni kene mit csinalok,de ahhoz bikram jogaznom kene.Meg mindent 8-10 szoritoval kell odafogni es meg ugyis elhuzza.
Így igaz! A tökéletes hegesztéshez CO-gép kell! A többi a hegesztőn múlik! A beütőm mert minősített voltam még mindig megvan! LX57! De meguntam, mert egész nap ég az ember képébe a 300 A-es ív , és ez egy idő múlva már nagyon unalmas! Pedig nagyon kért a főnök, hogy maradjak. Én inkább nem!
lassan ott tartok amit nem lehet ülve vagy fekve megcsinálni neki sem kezdek
nekem se megy úgy ahogy szeretném
amúgy minél jobb a hegesztőgép annál könnyebben megy a dolog, pl evvel a gagyi inverterrel is sokkal szebben hegesztek mint a gagyi trafóval
az a vicces hogy egyik ismerősnek van egy akkora trafója mint 2 almásláda, avval a másfeles lemezt is gyönyörűen meg tudom varrni, de pl a hetrával nem lesz szép sosem
sajnos sok éve elbasztam egy co-gépet, nagyon olcsón adta egy ismerős, aztán addig agyaltam rajta(kb 2 napig) amíg elvitték
avval azért lényegesebben könnyebb szebb munkát csinálni
"jobb szeretek ülve dolgozni mint állva " Végeredményben nem rossz elgondolás : "Szeretem a munkát ülve, a lányokat hanyatt dűlve" Ezt már az angol tudósok is megmondták!
Jo tanulomunka hogy tudjam nem lesz belolem hegeszto.
Majd meg az emelomechanikat kell kitalalnom.
én csináltam egy (vagyis kettő) gurulós kisszéket a motor körüli melók 80%-hoz pont jó
egy crossemelőszerűn van(ami állítható fixálható magasságok vannak) ilyenkor a gép, ha mindkét kerék kint van akkor kormány-csomagtartó felkötve a gerendához
sokkal kevesebb meló volt elkészíteni, és jobb szeretek ülve dolgozni mint állva

amúgy fasza az emelő, jól is néz ki, de annyi munka hogy ilyet sosem fogok csinálni
Pont azért: ha bírnám, akkor kidobott pénz volna!
vasalódeszka....
Ennek a valószínűsége nagyon kétes!!
Miért iszol , ha nem bírod? Ráadásul ilyen sokat??
Allithato asztal.
Jövő héten nem hideg lesz, hanem csak nem lesz meleg!!
Ez mi lesz?? Motoremelő??!!