Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

viszont fűt is
csináltak hallépcsőt Az jó dolog kiskörén is elkészült 2014-ben 1300 méter hosszan 8 méter szintkülönbséget kell a halaknak letudni Az nekik nem pálya, pláne a busának nem
elsősorban nem. Akkor még nem volt meg a vaskapu. A víz minősége miatt távoztak ill. nem jöttek többet. A vaskapu megépítésével meg kiszorultak
jó eséllyel valami nagyobb térfogatú kandallót választanék körberakni pár mázsa téglával, elég hevesen ég a pet
Tervezz meg egy kalyhat, az nagyon megy.
konvektor van, abba nem könnyű bedobálni
Most ráérsz hogy büdös a munka, nosza rajta.
Amugy ha megcsinalod futeni se kell mert kimelegedsz mire beszerzed es elfutod.
vagy megfagysz vagy fűtesz valamivel
persze a téli szezont nem húzza ki az ember, max ha egész nyáron gyűjtöget nagyon intenzíven
ki lehet számolni a fűtőértékét.......ha megtalálja valaki pontosan mennyi
a kommunális szemétre 10-25mj energiát számolnak kilónként, a fa kb 15 mj/kg
szóval annyi delej tuti van benne mint a fában
egy pet palack 20-40 gramm, szóval 40 palack kb 1 kiló 1000kilóval szerintem ki lehet fűteni egy házat, szóval 40ezer kell egy télre, ez 6 havi bontásban 222 palack/nap összegyűjtése
nem lehetetlen vállalkozás
Tehat eletszeru azzal foglalkozni egesz nap hogy osszeguberald azt a kurvasok palackot majd ulsz a kalyha mellett es szorod bele.
erdélyben voltunk, aztán volt egy csomó pet palack, bedobáltam a cserép kályhába őket égett mint a kurvaanyja
szerintem fűtés szempontjából nem lehetetlen, csak macerás
tolja úgy a hőt hogy majd kiolvadt az ajtó
Mind barom, aki ezt a pet-palackkal tüzelést mantrázza. Ha működne, biztos nem járnának a dzsipók kilopni komplett erdőket.
Ez a motor nem arra van. Aszfaltra termett.
Fogyózni, kondizni, két jó terepgumi - menni fog az!
Aha,offroad.
Én tényleg a faluszélèn lakok de itt sem tüzel senki szeméttel. Néha érzem a büdös szén szagot de az is nagyon ritkán
Kazán-szoroshoz valahogy megtrükközve egy Cserna-völgyi off-roaddal lenne jó menni. Szokásos FogarasAlpina beiktatásával
Akkor inkább lemondok róla.
Ááá, nálunk is kevesen csinálják, felénk senki csak faluszélen és tanyán.
Érdekes ez a mindenki mindennel fűt dolog, nálunk az 1700fős faluban van 1-2ház amiről azt mondják hogy mindennel is etetik a kazánt, lehet hogy én lakok egyedül jó környéken ?
Neked nem tetszene mert lepukkant környéken van
Anyuék voltak idén, én nem mentem mert a románság nem érdekel arrafelé, hazajöttek és azt mondták hogy kihagyható élmény az a rész.
Én évek óta szarok a szelektív gyűjtésére
Sok éve amikor divatba jött akkor adtak minden háznak egy sárga zsákot, Anna kellett gyűjteni azt ami újra lehet hasznosítani
Nekem amúgy se igen van szemét, aztán vagy 2 évig kerülhettem a fél zsák palackot mire kb megtelt
Kitettem elvitték aztán valahova eltűnt a csere zsák
Következő héten kértem tőlük egy másikat aztán azt mondták van de csak pénzért
Na akkor kapjátok be a szelektív szarotokat azóta se kinlódok vele
Az tuti ha házat veszünk,ezt is figyelni kell. Szar lehet megfulladni télen a hülyék miatt.
Fasznak nem költöztél egy 15 hektáros erdőbe?
Amúgy én préselem a petpalackokat,és átlátszó vüszis zsákba kerülnek,minden hónap utolsó csütörtökjén viszi a nagyautó.
Nálunk a PET-palack a sárga fedelű, szelektív kukába kerül, amit 2 hetente elvisznek.

(Amúgy egyetlen gázkéményem van, ha akarnék sem tudnék bármi mással fűteni. De nem is akarok. Van elég szomszédom, aki vizes fától kezdve bútorlapon át egészen a gumicsizmáig mindennel fűt - a téli szmog garantálva a pici, 2-300 nm2-es telkeken.)
Mármint a tüzifával fűtést?
Amúgy gyűjtöttél már össze 4-5 köbméter petpalakot amit neked kéne házilag összepréselni?
Az egy fulltime meló.