Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sz@rházi szinte mind, talán akkor lehetne rosszabb ha cigók lennének, szerencsére ott még nem tartunk

az lesz írok 1-2 cégnek aki csinál ilyet aztán meglátjuk mit mond a matek
köszi azért
csomóban van akku hely, ilyenkor tölti az akkut és az akkuról megy
legalábbis ami 24voltost eddig láttam mind mehetett akkuról
ez is kicsit drágább lett
pl ez egy egész jó cucc(100méterről lazán nyit még ha valami gaz is van útban) ha csak 1 kapu van elég a 2 gomb, egyiket be lehet állítani a gyalogos nyitásra a másik meg a teljes nyitás
https://kaputechnikaszerviz.hu...
elem kb 500 ft szóval a 6000 a távirányítónak még kb elég
de vannak ettől olcsóbb és drágábbak is láttam már 2 ezerért is
Mi egyszer a riasztó boltba törtünk be áramszünet idején.
Kellett volna anyag, meg volt beszélve ügyféllel, erre a boltos nem tudott kinyitni mert a motoros rácsot nem tudta kinyitni.
Levettük a burkolatot, kocsiból kivett 12V-os akkuval vígan fel lehetett húzni. Mindenki boldog volt.

Mondjuk én az ilyen motoros kapukat tuti szünetmentes áramforrásra tenném alapból.
A motoros kapunyitóhoz lehet venni kulcsos nyitást is.
Nem kézzel kell mozgatni, de egy kulcsot ki tud fizetni a szarrágója.
Egyedül a billenő motor kapu amit le tudsz végfokra csukni kattanásig kézzel. A szekcionáltat pl már nem. Nézd ha áldozol a kapu motorizálására akkor kérd meg őket, hogy legalább a távirányítót fizessék ki Ha arra sem hajlandóak akkor osszál-szorozzál, hogy hogy érné neked meg. Ha egy 4-es társasban lax akkor pluszban venned kell még legfeljebb 3x4 távirányítót. Ha ini jól informált és legfeljebb 6 rugó egy akkor ez neked 72 ezer ft plusz kiadást jelent. El kell tudni döntenéd, hogy 72 ezer ft-ért hosszú éveken át baszakodsz e a kiszállással vagy megváltod a kényelmed. Nekem pl. megérné ezt finanszírozni. Hívj össze egy lakógyűlést és mond el, hogy te a kapu automatizálását a saját költségeden állod. Mond meg, hogy annyi a kérésed, hogy a távirányítót mindenki fizesse magának. Ha családonként nagy költség az a 6-12-18-24 ezer ft. Akkor beszéld meg velük, hogy részletre próbálják meg neked kifizetni. Ha így sem megy basszál ki velük rakj egy 4 kapunyitót mindegyiknek a karácsonyfája alá
nincs azoknak a buziknak pénzük családonként 3-4 távirányítóra?
Az nem az igazi sajna....
igazából a lényeg hogy a társasházban a többség hőbörög hogy nincs pénz rá, meg minek, bla bla bla.Ű
Ezért gondoltam rá hogy akkor basszák meg, veszek én ők meg huzkodják maguknak. mármint a kaput
Csak kétlem hogy lenne olyan amit kézzel is úgy lehet nyitogatni mint eddig, ha csak belülről nyitható állandó állítgatással akkor abból parasztlázadás lesz. Nem beszélve arról ha nem állítják vissza motor funkcióra akkor én betömhetem magamnak a távirányítót
onnan nehezebb a buli, hosszú kar kell hozzá
kb 4-6000ft egy távirányító nem tudom miért probléma többet csináltatni
kívülről is?
alapvetően a tolókapuk és a nyílókapuk olyanok. Áramszünetre tervezve. Van egy mini kulcs amit biztosítanak hozzá és azzal lehet feszteleníteni. A hátránya az, hogy viszont így végfokra nem lehet visszacsukni. ez szükségmegoldás. Emléxem mikor egész napra lekapcsolták az áramot a cégnél én meg bent álltam a furgonnal kiszállításra várva, nagy volt a döbbenetem, qrvaanyázás formájában kb. fél óráig keresgéltem azt a rohadt szükségkulcsot majd telefonos segítségre megtaláltam
Célszerűbb lenne a lurkónak csináltatni egy távirányítót egy 10 be fáj kb.
persze, csak alul egy pöcköt el kell fordítani
Hülgyek Urak!

Létezhet olyan tolókapu motor ami nem korlátoz csak motoros nyitásra hanem kézzel is el lehet húzni?
Pl kocsikban lennének a kulcsok amivel nyitja az ember, de ha a gyerek biciklivel ki menne, kézzel el tudja húzni?!
Nem,ezeket a buszokat konkrétan GM Silverside-nak hívták.És ahogy néztem igen kedvelt átalakítós meg veterános alap.
Tény hogy ez a USA vonatos kinézek kurvajó.
Kétütemű dízel motorral.
hűvös völgyi járat A széchenyi gyermekvasút végállomása szoktunk arra lenni
This is ezüst nyíl
szerintem ezeket hívták az ezüst nyílnak Amerikai távolsági járatok voltak. több napig is vitték az utasokat több ezer km-re
Spec nekem egy ilyen tetszene.Ez az artdeco belső bejövős.

http://youtu.be/0OL8Ntmg7gQ
Van aki csak ábrándozik róla van aki meg megvalósítja mondjuk konkrétan ennek nem tudom mi az értelme? Egy 2 tengelyes fél millás tréler ugyanezt megcsinálja
Na ez se aprozza el.

http://youtu.be/BF0UAT6v7fA
fűccsé barackmaggal. Csak vigyázz, hogy a salgó kályha ajtaja le ne olvadjon
nem Gyere el a tiszatóra pet kupakor azt kérd el amit gyűjtöttek
nálunk sem lehet fűtés szezonban sosem kinyitni az ablakot este Szerintem még döglött macskával is fűtenek
hát a szigetközzel kibvsztunk egy kicsit. Bős-nagymaros miatt odalett. Szoktam néha visegrádon járni szembe van nagymaros, bős meg kb. 130 km-re a vízen. Leszavaztuk. Aztán a szlovákok a b tervük szerint haladva megépítették a sajátjukat. Kényük kedvük szerint játszhatnak a vízállással. Vannak jó jutubos filmek róla. Igazából elmondják a szakértők, hogy hiba volt kihátrálni a már úgy is félig elkészült projectből. Emléxem gyerek koromban ez óriási vihart kavart és népszavazásra tették. Elméletileg a sötétzöldek felheccelték a népességet. Pont szigetközzel példálóztak és pont az maradt víz nélkül a megépítés hiányában A nép meg ellent akart mondani a regnáló hatalomnak 40 év óta először.
A project félresöprését a nép óriási sikerként könyvelte el Az igaz, hogy nagyjából senki nem tudta, hogy miért kell ellene szavazni, de 40 év óta előszőr a saját szavazatával változtathatott egy regnáló hatalom döntésén amire előtte nem volt példa. Erre ki volt éhezve a nép. Környezet védelmileg, gazdaságilag, társadalmilag pedig egy őrült baklövés volt.