Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mihez gyenge? 14-es furoszárig falba de még betonba is böven elég
A legnagyobb csavar amit munka kozben betekerek talan 5x90 es facsavar mondjuk retegelt lemezbe, a legtobbet 3,5x35 ost fenyobe vagy butorlapba.Fontosabb a kompakt meret, kis suly, olcso ar mint a brutal teljesitmeny.
Tobb darabot kell tartanom mert vegyesen kell PZ2-PZ1-es 4 es furo es allandoan cserelgetni idegorlo.
Elobb ejtem le, vesztem el mint tonkremegy.
A praktiker szinte csak szemetet tart, ne onnan vegyél.
Pont a dewalt amit leirtam végleg, de jelenleg sincsenek a makita közelébe se. Nem gondolom hogy sokan elhuztak a makita mellett. A hilti igen, de nem is annyi az ára. A milwauki egy kategoria, de arrol elhiszem ha egy kicsit jobb. A makita rengeteg kombináciot épitett, a többi kisebb palettát tart. Viszont a makitánál ki tudod választani ha ügyes vagy, mire van szükséged. Én használok hiltit, sok makitát és probálgatom a milwaukit is. A boscban csalodtam, a dewalt pedig nálam a bosch szintjét se üti meg.
Végülis nem feltétel a gyagyi. Csak viszonylag kis mértékű kell
Van egy munkatársam, annak meg a nagy asztali korongfűrész vitte le az egyik ujját miközben gallyfát darabolt. Rohant is vele a neje a kórházba a sebészetre, a doki kérdezte, miért nem hozta a levágott ujját, visszavarrta volna. Mire mondja a pali, h a kutyája felkapta és már nem tudta elvenni tőle.
Parkside amit metek ajánlani a gagyik közül.
Nincs nekik. Boschnak van, meg már a makitának is egy ideje. Régen mactech néven, most piros házzal makita irással.
Kerestem a képet az ujjamról, egyelőre nem találom.
valami ilyesmire gondoltam
https://barkacsgep.com/termek/...
csak az a 2.4 j elég gyenge ütőerő
Praktiker cucc volt havernak, 2-3 lyuk után feladta
Vissza vitte, adtak egy másikat, aztán az is kihalt még aznap
20onpárezerért van már pneumatikus einhell, ami üt elég rendesen sds-plus fúróval, v van az ukránoktól behozott dnyipro, az is bírja és óccó
Jártam párszor egy cégnél ahol külföldre csomagoltak gépeket konténerbe és a csomagolók használtak akkus láncfűrészt, mondták, hogy egy akksi kb 2 óra folyamatos melór bír és akkor csere addig a másik feltöltődik, igaz fenyő faanyagot vágtak vele, de nagyon állatnak találtam sajna nem emlékszem a márkára.
Vagy tizenéve vettem egy tecsósat és arra az évente egyszeri használatra teljesen jó pedig betont is véstem vele.
A kétezres évek elején szerettem a makita gépeket, de az akkus gépeik már az utóbbi 5-10 évben lemaradtak a kategórián belül. Most a milkivéj- dewalt hasít mindenütt inkább. A fullosabb cégeknél, ahol van drazsé bőven, csak a hilti.
Valami fúró kalapács nekem se ártana
Kb 10 percet kellene évente de akkor nagyon
Ma pont kellett volna az összes vidiás túrót elolvasztottam, szét is vágott az ideg
hiltiből még nem láttam barkács kategóriát
Az összes gyártónak van hobbi célú eszköze is. Pl a zöld Bosch az home, a kek ipari... én a makitat preferálom, de van te72 hilti is itthon, az mar egy fenegyerek
Az értékesitő srác úgy magyarázta, h a a makita, dewalt ,hitachi,bosch, milwaukee a középkategória, ami már bírja alap szinten az ipari felhasználást, a flex, hilti, festol metabo, fein, ezek a profi cuccok.
Erről a témáról a körfűrészes, pinás, vicc jut eszembe!
Én is a flexet preferálom erre a célra
De a kettö nem is egy árban van. A milwauki ipar felhasználásra van, a parkside meg otthoni hobby eszköz. Egyébként az akkuja sem 12 Ah, ergo annyit is bir.
Pontosn arra valo hogy otthon a kapura vágj vagy csiszolj egy darab vasat.
Kinek-kinek a kedve szerint! jött nyugatról egy bszott sötét felhő, és szerintem mindjárt esik! Ezt csak azért írtam be, hogy a "zümzüm", akinek ez a hobbija az is tudja!
Nem nem, én pl. kardánt.
Arra is jó, bár a többség erre a célra körfűrészt használ.