Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezt bátran ajánlom akcióba 19.900 7J-os nálam egy álló nap masszív beton vésést kibírt úgyhogy le a kalappal előtte megérte az árát na meg a 3 év gari se elhanyagolható
nem ütvefúró véletlenül? Mert annál az ütést csak fogashajtómü gerjeszti. Téglába ilyesmibe jó, sűrűn üt, de kicsit. A fúrókalapács ellenben pneumatikus ütőművel van szerelve, az kevesebbet, de jóval nagyobbat üt. Betonba csak az halad, de az összes falba látványosan haladósabb.
Annyira el van kopva hogy alig üt
Új korában kicsit jobb volt
Na ezért (is) tanítottam meg a kutyámnak hogy ha valami leesik az csak akkor az övé, ha engedélyt kap rá.
Szóval ilyen szituban ott őrizné, nehogy valaki elvigye
Két oka van ennek.
Vagy a gagyi ütőmű, ami nem igazán üt. Ezek csak arra valók hogy a panelban a szomszédokat idegesítsed.
Másik, amikor a paraszt nyomja neki mint süket a csengőt, pedig éppen csak annyira szabad tolni, hogy tudjon dolgozni a kalapács.
Ha meg nyomja akkor hiába kerreg csak a fogaskerék kopik de nem igazán van erő az ütésekben.
Pneumatikus annyival jobb, hogy azt hiába nyomod teljes erővel akkor is tud dolgozni az ütőmű, de azt sem szabad nyomni.
Neked soha nem jó ami a többieknek
AliExpress.....
Én az alulról vettem 2 Makita akkus formájú tárgyat
Azt kell hogy mondjam hogy eddig 3x annyit bírt már mint az utólag rendelt eredeti Makita akku
Aztán a 2 akku olcsóbb volt mit a gyári 1db
annyi pézér , a szomszéd kutyát agyonütni vele is megéri
Az én übergyagyi kínai kacatom is 18V-os, és eddig tetszik:
- 2 akku járt hozzá
- van kétsebességes mechanikus sebváltója, így fúrni is tudok vele, csavarozni meg egészen bika.
https://mostonline.hu/termek/k...
Azokban a régi időkben még nem volt 18as.
Én csak 18-ast használok, szerintem azzal nincs gond. 14,4-esről nem tudok véleményt mondani, de érthető módon nem ugyanaz sem teljesitményben, sem tartósságban. Az inkább csak kisebb munkákra alkalmas.
Nekem 15évvel ezelőtt makitából 14,4es akkus cuccok voltak . Több fúró és hex befogású behajtók 2,6 meg 3ah-s akkukkal, de már 5-6 éve nem tudtam rendes akksit venni, ami éven belül nem ment tönkre. Neki is adtam az összes motyót a nejemnek, mert szeret barkácsolni, én meg áttértem a milkivéjre, és még ma is megy az összes 5ah-s akku amit öt éve vettem.
Pedig azok is tudnak csalni - bár egy bizonyos árszint felett azért nem jellemző már.
Mondjuk azt nem lehet elbaszni:))
Bízok, de 40 méteren sokkal többet csal, mint a lézer.
Makita akkust ha összeszámolom asszem vagy 8 gépet használok, többségét napi szinten. Eddig egy behajtó ment tönkre, de az már kidolgozta magát. akkuk még üzemben az elsőkkel vásárolt (kb 5 éve) is, azok 3Ah-sok. Flex, ütvefúró azért hamar meriti, de az ujabb 5 Ah-sokkal már egész elviselhető. Én nem panaszkodom rájuk. esést is jól birják, meg a kiméletlenséget is. Szerintem ár-érték arányban nagyon jók - a milwaukit ahogy látom illetve amit használok szintén ezen az árszinvonalon vannak és eddig nem csalódtam abban amiket vettem illetve használtam.
Bízz a szemedben
Ha nem látod hogy ferde amikor csinálod utána se látod ha használod
Meg ami még nagyon kéne soxor, az a dewalt önbeálló zöld akkus keresztlézer. De lehet még az idén összejön
A kamionos cimbivel pár éve elmentem autót venni. Az eladó mint kiderült, szintén kamionos, és így mint tejtestvérek elmondta, miért van a jobb kezén öt ujj helyett csak kettő, meg a tenyere egy része is hiányzott.
A lényeg, hogy méterfát kugliztak, hideg volt és munkáskesztyűben tették fel a gatterra. nem figyelt eléggé és a gatter nem levágta a kezének egy részét, hanem a munkáskesztyűt elkapta valahogyan, berántotta és letépte az ujjait. Mivel nem vágás volt hanem roncsolt sérülés, ezért nem is tudták visszavarrni. Mesélte a srác, nem is érezte, nem fájt meg semmi, és először nem jutott el a tudatáig, hogy mi a helyzet, a többiek nézték, amikor mutatta a maradékot a keze helyén, azok meg először 3-an négyfelé szaladtak. ki a feleségéhez, ki telefonálni, ki gyalog a dokihoz, a harmadik meg világgá.
Kutyás dolog is volt már, nekem a faterom amíg dolgozott, addig kőműves volt, ő mesélte, hogy maszekolás közben tüsszentett ahol építkezett a gazda, kiesett a fogsora, azt kapta fel a kutya és elfutott vele. De azt legalább lehetett újat csináltatni.
Meg olvastam, hogy asszem az usában lebontottak valami régi hullámvasutat, és a tövében rengeteg fogsort találtak. Megpróbálom megkeresni a hírt, mert az internet nem felejt.
Nekem dewaltból egy akkus szegezőgép van , az elég bika meg két sima vezetékes közepes sarokcsiszoló szabályozható fordulatszámmal, amikor vettem /5éve/ még ritkaság volt és pont akkor olyan kellet egy melóhoz, aztán mindenesek lettek, de sok építkezésen látok több cégnél dewaltokat.
A makitával inkább csak az akkusokkal volt gondom. Rövid üzemidő, gyorsan tönkremenő akksik miatt. A milkivéj ebben sokkal jobb.
Ugy nez ki ma felkerult a hatso sarvedo a h100 ra, kibaszott hidegben fekudni alatta nem alom melo, holnap talan levizsgazik, ha a fekeroelosztot eszreveszik akkor nem.
Az tény, hogy szépen visszavarrták, nem is látszik és minden mozog igaz kissé érzékeny az időjárásra, de amúgy.
De visszanő.