Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vagy az ujjad.

:-(
Arra alighanem elég az erővágó is, ha csak nem edzett acél a lakat?!Ráadásul nem is olyan hangos! De én nem Mátészálkái" vágyok Dikk!
Akkor nem arra, h egész nap dolgozzak vele? A parkside kukázását követően milwaukee-t vettem 6ah-s akksival, aztán vettem hozzá 9 ah-st, most nemrég 12-est is. Ez már valóban munkaeszköz, de az a parkizé még hobbizni is gyalázatos.
Az akkus flex arra való, hogy elvágd a bicikli zárat. Arra épp elég....
Elég régen vettem az ilyen gépeimet, "Flex" gyártmányok.
Akkus parkside sarokcsiszolót vettem . 5 percet se tudott csiszolni, vágni meg 1-et sem. Ingyen nekiadtam egy ismerősnek. Pár hét múlva elajándékozta ő is. Remek termék volt
félpárt is ad el ha kell
Eddig minden parkside birja, a kisebb kézik inkabb csavarozasra valok, ez a premium viszi a zartszelvenyt mint az állat. 12 es furoval.
Bírják a Lidlisek? Vettem egy vezetékes fúrót, első mozdulatommal ahogy meg akartam lazítani a tokmányt, eltört a csapágyház. A “nagyflex” meg elég hamar leégett, néhány hááát már nem is emlékszem mekkora tártszelvényt vágtam el aztán ki is jött belőle a hajtófüst Apu vett dekopirt, az nekem nagyon nem tetszik de működik, a kézi körfűrész is működik jól.

Az aldisok milyenek lehetnek ? Van egy aldiban vásárolt akksis csavarbehajtónk kb 5-6éves és még mindig jó, az akksija is!
Kösz. Érdekes dolgokat lehet ma már elérni otthoni használatra is, ilyen ez is.
Vigyél egy kurvát is magaddal amikor vásárolni mész
Jaaa
Elképzeltem amikor megállsz az út szélén a kurváknál, megkérded "mit vállalsz 10ezerért", azt mondja "bármit"
"Na akkor itt ez az akkus csavarozó, össze kell rakni egy szekrénysort"
Azért előfordulnak rossz szériáik, de szó nélkül cserélik.
Alap anyagot félgyártmányként 1.75mm átmérőjű szál formájában veszem, spulnin.
Eredetileg a műanyag hegesztők használták ezt a szálat.
A cég akitől többnyire veszem annak is ez a fő profilja, de ráálltak a 3D nyomtatós kellékanyagokra is.
Volt aki csinált otthoni szál gyártó gépet, meg olyan nyomtatót ami egyből granulátumot használ, de nem igazán terjedt el, mert olcsó a szál és nem éri meg ilyenekkel vacakolni.
Helyette van lidl szerszamakcio, csak mit csinaljon az aki egyiknek se tud ellenallni?
Elvileg igen, de azért nem ilyen egyszerű. Eltérőek a tulajdonságok ahhoz képest, mintha ugyan abból az anyagból fröccsöntött alkatrészről lenne szó.
A rétegek síkja mentén általában gyengébb a munkadarab, szál irányban tudja ugyan azt, tehát tervezésnél figyelembe kell venni a réteg és szál irányokat, ezért legtöbbször nem érdemes egy az egyben ugyan azt a kialakítást alkalmazni.
Viszont fröccsöntöttnél nem lehet zárt tárgyat nyomtatni, itt viszont a külső héj alá olyan belső struktúrát nyomtatsz amilyet akarsz, vagyis meg lehet oldani hogy akár erősebbet és könnyebbet is nyomtass az eredetinél, mert mondjuk egy karos tartónál ha fröccsöntesz, akkor az egyik oldalról bele kell tervezni bonyolult merevítőket.
Itt meg csinálsz egy zárt kart, mondjuk 0.8-1.2mm-es külső héjjal, és 10-20%-os rácskitöltéssel.
A nyomtatás hátránya hogy pl, nem lehet a levegőbe nyomtatni, legfeljebb kis kihajlás engedélyezett, olyan 60°ig, tehát kell neki alátámasztás az asztalhoz képest. Persze ez lehet utólag letörhető alátámasztás is, de igyekszik az ember elkerülni az ilyesmit tervezéskor.

Pl. itt ez a fogaskerék. Eredetiben a küllők félmagasságnál mentek, de akkor a tengely miatt a levegőbe kellett volna nyomtatni, ezért fogtam és az egészet leraktam az asztal felületére, hogy ne legyen alátámasztás nélküli felület. Mivel az említett külső héj belső merevítő rács kitöltéssel van nyomtatva, ezért sem a súlya, sem a mechanikai szilárdsága nem sínylette meg a mechanikailag nem optimális kialakítást.
https://www.thingiverse.com/th...

Persze a két technológia nem versenytársa a másiknak. Fröccsöntés mindig is előnyösebb és olcsóbb lesz tömeggyártásnál, de egyedi esetleg kis szériás dolgokra nagyon jól alkalmazható. Nem utolsó sorban ha tervezek valamit, kapásból látom hogy működik, mik a gyengéi, és ez alapján tudom korrigálni, újra kinyomtatni, ezért gyakran amit magam tervezek a gyári megoldások helyett, azok jobban funkcionálnak.
Egy bizonyos kor után a kurváknak már simán ellen lehet állni....
pedig probaltam,pentek ota maig sikerult.Ez a ket nap.
Dehogy ment,most vettem,csak olyan mint a koko es a kurvak,nem lehet ellenallni.
Mármint tönkrement? Nem igazán jellemzö pedig ezekre a parkside cuccokra.
Köszi. Elvileg lehetséges vele létrehozni az eredeti alkatrész tartósságát és szilárdságát megfelelö alapanyag használtával ezek szerint? Egyébként hol lehet alapanyagot kapni, illetve simán kilóra megveszed?
Nem tervezek ilyesmivel foglalkozni, de érdekel a technologia, illetve hogy mire képes.
Szép jó napot kívánok! Nézd meg a gyártót, alighanem kínai! 1 napos üzemre tervezve!
Nos, sajnos nem tudtam ellenallni a lidl black friday 20v akkus csavarozonak.
2 napig ment.