Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ez ginora vonatkozott majd innen visszagöngyölítem
"Nem sajnos Ő tényleg ilyen hülye
Van akinek nincs segítség ezt hívják, úgy, hogy menthetetlen
Nem véletlenül példálóztam vele múltkor Ő a hülyék numero unója"
09.21 ez volt az első hely kiosztása
b@sszus ez egyértelműen az én hibám (emberi mulasztás) de visszanézem és felállíom az eredeti rangsort
Ja.... látom magam előtt, ahogy a kanapén fekve, mint Jabba Hut osztja az utasításokat otthon
Te szerintem ösztönösen falkavezérként viselkedsz.
Elhoznád magadhoz anyósod kutyáját, az is hamar normálisan viselkedne veled.
Neked is van..... 1364 számú beteg
Hát nem tudok mindent fejben tartani biztos neked is van valami előkelő számozásod
Leginkább semmilyen nevelést nem kaptak, csak lehet kevésbé voltak dominánsak, illetve lehet az anyósod sem a régi sárkány már.
Ha egy kutya támad, annak oka van. Terület védés, falka védés, félelem, önvédelem, kaja védés, baszási jog miatti dominancia harc.
Elvileg te értesz a kutyához, legalább is így tűnik a hozzászólásaidból, hogy szót értesz velük.
Akkor pedig pontosan tudod hogy mi történt, és hol cseszték el annak a kutyának a nevelését, amihez persze adott kutya habitusa is hozzájárul, de bármelyik kutyát félre lehet nevelni.

Szimpla ételagresszió és dominancia probléma. Alapból egy kutya nem engedi hogy az ételét elvegyék, különösen ha saját magát tekinti falkavezérnek.
Mindkettőről le lehet nevelni, még egy ostoba kutyát is max egy hét alatt, de nyilván itt a probléma inkább az anyósoddal lenne, mert azt nem tudom hogy lehet anyósokat megnevelni a helyes viselkedésre
A Busset Hand-om volt életem során a legakaratosabb, legtöbb odafigyelést, nevelést igénylő kutya.
De megérte vele foglakozni, mert 13 évig hűséges társ volt.
A vizsla fele annyi energiával tanítható bármire.
Sajnos vannak ellenpéldák, én is tudok olyat, amelyiket el kellett altatni, ott fejben nem stimmelt a kutya.... de az biztos hogy 99%-ban emberi hiba, ha nem tud viselkedni...
Nekem sem szimpatikus. Vitatkoztam vele én is (és a többiek is) már, de elég világosan kiderült számomra, hogy fóbiás félelmei vannak a kutyákkal szemben. A fóbiákra meg nem lehet hatni ész érvvel.
Pszichológus tudná kezelni, de ugye ahhoz előbb el kéne ismernie hogy neki ilyen baja van, de arra nem hajlandó, mert racionalizálta az irracionális félelmét.

Velem valami olyan története volt, hogy poénból írtam hogy ráuszítom valakire a vizslámat és majd jól össze nyalogatja. Merthogy a vizslám annyira barátságos és jámbor, hogy inkább meghalna miközben agyonverik, de embert soha nem bántana. Erre elkezdte ugyan ezt a szöveget, hogy agyonverné a kutyámat ha a közelébe menne, mert rohadék minden kutya, szóval kb. ugyan ezt a stílust.
A mama kutyája miatt is el lett már küldve a picsába, de abból sem tanult. Szerintem az a normális amit ő mond.
Nekem a boxer ki volt képezve engedelmes és őrző-védő kiképzést is kapott. Nagyon sok munka volt benne. Csak utasításra támadott. Valószínűleg megvédte volna magát, ha kell emberrel szemben, de bárki nyúlt volna hozzá, többet nem kellett volna levegőt vennie, mert elvágtam volna a torkát kérdés nélkül....
A kutya tudja ezekből a szabályozásokból, hogy te vagy a domináns.
Az már sokat jelent.
nekem leginkább amstaffik voltak- van
én bármikor kiveszem a kaját a szájából, nem tanítom semmire sem őket csak arra hogy a nem szóra hagyjon abba mindent amit csinál
meg tudjon viselkedi pórázon más kutyák jelenlétében
Igen, igazad van.
Rengeteg összetevője van kutya viselkedésének.
biztos van enben is valami
de 50+ éve volt már kutyájuk és egyik se volt ilyen
nem hinném hogy másabb nevelést kapott volna ez mint a többi
Igazad van ebben, részben.
De ha a kutyával egy kicsit is tudatosan foglakozik, neveli valaki és nem csak ugatni tartja, akkor az nem csinál ilyet.
Na ez nem igaz
Anyós kutyája asszonyt is 2x megharapta
Egyikük alkalommal úgy hogy egy leesett süti darabot piszkálta ki lábbal az asztal alól a kutyának
Az megfogta a sütit majd támadott a sport cipő kiszakadt a lábán
Amelyik idióta avval nem lehet mit kezdeni
Agyonveri, eltapossa a dögöt.....Biztos menő még az ő köreikben, nekem nem szimpatikus.
Én a vizslát félholtra verve, éheztetve vettem el romáktól.

Ez is egy ilyen állatbarát lehet.

Intelligensnek szeretne tűnni az intellektuális fogalmazásaival, de kivillantotta az igazi énjét.
mit nem értesz? retteg a kutyáktól, még a mama szerencsérien korcsától is. Azt nem képes megérteni hogy a kutya megszagolja a területére betévedőt és ha eddig nem harapta meg, nem is fogja. Amúgy elég rendes kis dög lehet ha még nem harapta meg a viselkedése ellenére. Ha kutya lennék nekem gyanús lenne ez a rettegő, folyton feszült alak. A kutyák eérzik ezt.
""""Azt akkor verem agyon, amikor a mama tolószékben lesz.
Azt viszont megmondtam neki, hogy úgy fogja a dögöt, ha egyszer is belém kap a kutya, mert próbálkozik, szoktam érezni az orrát a lábamon, akkor úgy fogom eltaposni a dögöt, hogy az állatorvos súlyos pénzért fejezze be azt, amit én direkt félben hagyok.
Mehet a rendőrségre meg ahová akar, nem fog visszatartani a szerintem helyes eljárástól.""""

Ezek után leírod, hogy te állatbarát vagy.

Melyik arcod az igazi?
Mondjuk ezek után már mindegy!!!
Az általad említett állatbaráti hajlamaidról neked kellene beszélgetni egy pszichiáterrel!
Viszont arra készülj, hogy már bent is tartanak!
Na nyomás!
Te sajnos bebizonyítod folyamatosan, hogy ferde hajlamú, kétszínű, szadista, állatbarát vagy.
Gratulálok hozzád féreg!
Jó, hogy belőled alig lézetik
Az nem én vagyok?