Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

őszintén, te mint a vírus pandémia első számú hírnöke mit gondolsz erről a kijárási tilalomról?
8 után mi történne ami 8 előtt nem történhet meg amikor az összes kocsma étterem szórakozóhely zárva
vagy egy éjszakai horgászat közben mi történhetne ami nappal nem történik meg?
Na ennek se lesz jó vége.

https://kekesonline.hu/2020/11...
Ez ugyan az mint a sebesség korlátozás, szerintem is marhaság. Pedig csak azt kell csak elkerülni hogy nekimenj valaminek
a kijárási korlátozásra nincs szó hogy mekkora idiótaság
főleg úgy hogy pl egy kutya sétáltatás már megengedett
azt kell megtiltani hogy x légtérben y számú embernél ne legyen több szabad ég alatt meg a csoportosulás elkerülése
"annak legyen lehetősége elkerülni a bioterrorista fiatalokat,"
Na, baszdki!
Neked sem a szomszédod hülye!
Az kéne, de akkor tuti kitörne a paraszt lázadás.
A lényeg hogy a kapcsolatok, számát csökkentség és így a vírus átadások számát 2 alá csökkentsék, mert felette növekszik, alatta csökken, nem az hogy személyesen téged vagy engem megvédjenek, hanem hogy ne az utcán kapd az oxigént.
Gondolom egyetlen oka van: mert éhen döglenénk...
Én maximálisan megértelek és igazad is van ebben.
Én azt nem értem, hogy most 10X akkora a baj mint tavasszal, amikor "kicsit túlozták", viszont most miért nem tolják túl?
Ilyen kijárási korlátozással és a ezzel az idösávval nem gondolnám, hogy lassítani tudnánk a terjedést.
mondjuk gyanús vagy te, hogy a fasiszta Origóról idéztél
Jó hát azt már tudjuk, hogy leírni bármit le lehet, de az igazán tökös szkeptikus a kisujjából szopja ki az igazságot szóval mi mind birkák vagyunk, hogy inkább tájékozódunk.
Állítólag jóval kevesebb baleset is van, meg a többi betegség is visszaszorult az komolyabb izoláció miatt. Szóval még sem az történt hogy a maszkviselés okozta traumától tömegével akasztották fel magukat az emberek, ahogy attól rettegtek a szkeptikusok.
Ez nem hit, hanem tények! A föld gömbölyű.
Tényeket ismerni nem buzis, akkor sem ha sokan hiszik azt hogy a föld lapos.
Tudatlanságból hisztizni az a buzis.
A folyamatosan rinyáló szerencsétlen meg persze hogy felbasz, mert ugye most sem én hoztam fel, neki van ilyen kényszere hogy állandóan ezen rinyáljon, meg bizonygassa.

Tavasszal volt túltolva, bár utólag könnyű okosnak lenni. Adott helyzetben nem volt alaptalan, mert nem ismerték eléggé, csak azt, hogy a szokásos intézkedések, amíg a korábbi járványokat (köztük az ebolát) megfékezték, az most hatástalan, gyorsan terjed, és súlyos lefolyása van.

Most nem igazán tolták túl, de szabályozni kell a terjedést, hogy az egészségügy ne terhelődjön túl...de ugye az első hullámban ez is át lett rágva és úgy tűnt sokan meg is értik.
Elfojtani a járványt már esélytelen. Ahhoz a kínai, meg északkoreai katonás fegyelem kellett volna kb. szeptembertől, de ment a lazázás,mert tavasszal sem volt durva (nálunk, azért Olasz, Spanyol, USA részen durva volt akkor is) Ennek a lazázásnak köszönhető, hogy most 10* akkora a hullám. Ez a megelőzési paradoxon, mert sajnos kevesen képesek átlátni a pandémia terjedés és védekezés logikáját, ahogy az látszik is az itt is.

Persze abban tökéletesen igazad van, hogy rettegni nem kell. Olyan ez mint a motorozás. Az is veszélyes, de rettegni nincs ok, viszont fontos, hogy észerűek legyenek az emberek, ne legyen könnyelmű, meg ne gondolja hogy vele nem történhet baj.
A pandémiás intézkedések ugyan olyan mint a KRESZ, nem tud mindent leszabályozni, minden helyzetben optimális megoldási mintát adni, kell az emberek józan esze is, csak egy egységes iránymutatást ad.
Én is megszegem a KRESZ-t, de ésszel, mert tudom az okát, így inkább az értelmét tartom be mint a betűjét. Olyan szituban ahol meg nem látom át az értelmét, ott betartom a betűjét.
a kenyérpirítóval fotózra
mert ha jó kép lenne, az alapján lehetne azonosítani - és akkor már nem UFO - tehát - UFO-ról nem lehet jó képet csinálni
Hát, ez olyan mint amikor ufót látnak. Érdekes mód még 2020ban sem tud senki jó és tiszta képet készíteni róla. Valamiért mindig szar a minőség.
Azt mondod, hogy a Pipi volt?
Az megdöbbentő hogy nokia C2-nél jobban fényképező telefonra nem fussa az olvasónak?
Mé, olvasni nem tucc?
Hol a kép ?!
Nálunk van 5 gyógyszertár a városban, ha nem tévedek, akkor mindegyikben 3-3 kiszolgáló hely van.
nálunk nincs eddig nyitva
meg ilyen 1 személyes ha 1 van bent a másik kint vár
napközben néha van kint 10-12 ember
Az konkrétan tök üres volt (csak a gyógyszertáré, 6 férőhelyes).
Parkolót találtál?
Ja meg amikor tavasszal bemutatták hogy sorakoznak a koporsók a elhunyt kovidosokkal. Ugye? Aztán kidert hogy az a fotó valami cunaminál készült vagy háborúban vagy hol, már nem emlékszem. Na ez a gusztustalan.