Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tegnap este 17:30 körül voltam gyógyszertárban , rajtam kívül egyetlen kuncsaft volt bent.
lehet az ügyintézés is lassabb lett
pl nálunk a patikában legalább 3x lassabb a kiszolgálás mint a vírus előtt volt
alapbesetben ilyen 5-10 perces sor volt
most 30-40 perc is összejön

a linkelt eset valódiságáról semmi infóm nincs, de volt egy cikk ahol azt írták hogy az év eleji olasz hulla hegyek fotókat egy sok évvel azelőtti bajság fotóival prezentálták
meg aztán itt is volt olyan hír hogy a takarító néni adta be az injekciót stbstb
A folyamatok folyamatban vannak.
Te meg hegesszed, csiszoljad, fessed a szarodat!
Húzás vakcinát tesztelni.
Sőt, szélső JOBBAN....
Gondolod? Azért ilyesmi influenzában nem szokott lenni:
https://www.nyugat.hu/cikk/kor...
szerintem a tudást várjuk meg az év végi összesítőig
Tényleg mindent JOBBAN IS tudtok,vagy csak direkt ellenvélemény van ?
én tudok mindent, és be is tartom attól hogy nem értek veke egyet
csak ha jobban megnézzük akkor a baj 30% a félelem keltés meg 70%
75 év
amikor kb a jelenlegi testi felépítésünk oialakult akkor ilyen 40 év körüli tervezett élettartamunk volt
ez a körülmények javulásával emelkedett, a jelenlegi gyógyszer dömpinggel meg még jobban nőt az életkor
de
a szervezet felépítése attól még nem változott meg
sajnos a 70+ év után bármelyik nap eljöhet a vég kovid nélkül is
pl ha apám nem jutna gyógyszerhez pár hétig már akkor is meghalna bármi extra baj nélkül
a vírus csak egy plusz ami előrébb jozza sz elkerülhetetlen véget
én azért megvárnám az idei év statisztikáit elhalálozás ügyileg, mert az eddigi részeredmények azt mutatják hogy nem haltak meg többen mint általában csak másban haltak meg
Írni bármit lehet, aztán vagy igaz vagy nem. A hülyék meg be is nyalják. Én a valóságot nézem. Jelenleg az ismeretségi körömben a 14től a 85ig vannak akik megfertőződött. Mindenki él és virl, senki nem volt kórházba, még a 85éves rokonom sem. Ennek jobban hiszek mint az origonak. Egyébként szerintem most még az influenzás is kovidos.
De miért fog izgulni ha vége lesz?
Jó jó, de milyen idő van?
A Balassagyarmati Járási Ügyészség indítványa alapján a bíróság elrendelte egy 14 éves fiú letartóztatását, aki hónapokon keresztül terrorizálta 12 éves osztálytársát. A végzés végleges, a kényszerintézkedést javítóintézetben kell végrehajtani - tájékoztatta a Nógrád megyei főügyész hétfőn az MTI-t.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/221063/
Vírusszkeptikusok: olvassatok Origo-t!
https://www.origo.hu/itthon/20...
A "maszk" nem a viselőjét védi, hanem azokat, akik körülötte vannak , hogy ne köpködje össze a közelben állókat, ha esetleg vírusok vannak a nyálában.! Mert felfogja, ha jól használják.
Hajrá !!
Anyám. 87 éves most vett egy új autót.
Az tök jó akkor.
Látod hiába edukállak, már el is felejtetted, pedig ez is kiscsilliószor el lett már mondva, mégis ugyan azt pandémiat tagadó gödényes a faszságot hajtogatod te is.
A hazmat ruha ami 100% véd.
A többi csak javítja az esélyeket.
A 2 méter távolság tartás is csak javítja az esélyeket.
Ha kevesebb potenciálisan fertőzött emberrel találkozol az is javítja az esélyeket.
Ez így együtt még jobban javítja az esélyeket.

Ráadásul az orvosi maszk nem is azt védi elsősorban aki viseli, hanem attól véd, aki viseli, de ezt is tudtad már az első hullámnál magadtól is, csak valahogy elfelejtetted.
FFP3 maszk ami elég jól véd, de abban tényleg nem lehet levegőt kapni, és nem is nagyon lehet kapni pillanatnyilag, az orvosi, meg textilmaszkok amiből van sok, szóval ezzel kell megoldani.
"elég sok a fertőzött, így elég nagy erre az esély arra hogy COVID-os aki szembe jön veled." - 10 M lakos, 130 ezer fertőzött - ez alig több, mint 1,3% ez nem "elég nagy" esély, hanem elenyésző Sorsjegyen nagyobb esélyed van nyerni
Szerintem meg jobb lenne ha bezárnánk minden 75 alattit 3 hónapra.
A nyuggerek meg császkálhatnak mindefele.
Akkor gratulálok innen távolból