Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én mindig öreg voltam.
Hát erősen gondolkodnom kéne, mire emlékezem a Linn-el kapcsolatban. Persze megnézhetném a guglin is és mondhatnám, hogy emlékezem, de ez túl átlátszó lenne, hogy a mindenen túl még ehhez is értek, vagy ha nem is értek, tudok róla beszélni.
Az Axis van még valahol az elmémben, meg valami kar, de kb. ennyi.
ha így is lenne a tényeken nem változtatna
A Sondek volt a cég első ismert gyártmánya, a 70-es évek végén. Azóta is gyártják...
Nem lehet hogy te koronás vagy már nagyon régóta ? se ízlelésed se ízlésed
végre rájössz ha lassan is
Nekem a Linn Sondek ugrik be elsőre, bár az nem erősítő.
A Hifi Magazin/Mozaikból szedtem a tudásomat.
Nekem most valamiért az az érzésem druszám, hogy többet gríllezek mint te.-ez csak egy megérzés ez nem biztos. Én az idei évemet kb. 50 grillezéssel zárom. Nem tagadom ez lesz a csúcs évem ebből. Nos egy jól begyújtott faszéngríll-nek nincs füstje Füst legfeljebb annyi keletkezik ami a kicsöpgő zsír a parázsra folyásakor gerjeszt.
Ha meg griltálcát rax alá akkor tök mindegy hol sütöd akár kenyérpirítóba is belerakhatod a tarjaszeleteidet. A faszenes sütés és a serpenyőzlés között egy igazán nagy lényegbeli különbség van az a hőfok. Egy faszén képes ezer fokon is izzani, míg serpenyőzgetni jó esetben néhány száz fokon lehet. Ennek tekintetében másként kell eljárni a két sütési módnál a végeredmény minimális eltéréssel ugyanaz Egyébként az élőtűztől, meg a bogrács tulajdonságaitól indultunk ki végül is ez a faszenezés ami egyébként a fő profilom, hogy keveredett ebbe bele nem tudom
Igazad van, nincs is jobb egy fűnyíróra fellógatott gázlángos kajánál. Te egy igazi gourmé vagy.
jól kezdted a mondatot
szerinted
egyébként nem tudná megmondani senki a különbséget mert nincs. -ez csak a fejetekben van mert ti is ezt a maszlagot haljátok gyerekkorotok óta, meg ha egy évben egyszer esetleg valamelyőtöknél összeültök bográcsozni véletlenül élő tűzön ott veregetitek egymás vállát, hogy ettől lesz ám finom az
étel
Na mindegy is az a lényeg, hogy higgyetek benne mást amúgy sem tehettek
Pipit nem érdemes győzködni - eleinte szórakoztat, de utána fáraszt
Nekem Linn van. Távirányítós de Pipi szerint biztos ugyanolyan, mint a videoton Nem hinném, hogy itt ismeri valaki - nem Pipit, a Linn-t
Persze hogy nem mindegy a fa szegény komádat látatlanban sajnállom miattad {os16
Amúgy szted a füst az miből van? Felszáll, de visszajut az ételbe is belőle... a gázlángodnak nincs füstje
Ne csinált hogy szerinted ugyanolyan íze van egy serpenyőben sült szelet karajnak mint egy faszénparázson sült karajnak
Igazából barnításnak hívják, palacsinta sütövel is ezt kell - már ha vas...
Ha kapok egy ilyent karácsonyra, megfogadom. Igaz, nincs pörzsölőm, de majd a munkahelyen a lánghegesztővel eljátszom ezt.
szerintem neked is jobb lenne ha nem a kacsát próbálnád úszni tanítani, talán kevesebbszer csinálnál hülyét magadból nekem persze mindegy
Ezt a vasbográcsos élőtüzes baromságot amit én is hallgatok már gyerek korom óta a tőled hasonló idiótáktól akik ezeket a történeteket az őseiktől hallották amikor nem is volt más csak vasbogrács, meg élőtűz még senki nem tudta alátámasztani. Pedig én már életem során mindenféle bográcsban készült ételt ettem már
Van egy két komám akinek a fa se mindegy mi van alatta, azt hiszi kolbászt vagy halat füstől
Mondtam az egyiknek, hogy a múltkor felszedett lakkozott parketta is pont ugyanolyan jó lesz
Egyformának hallotta.
Én is megépítettem, olyan különlegességet nem hallottam belőle. Nyilván a hangdobozok sem voltak egy Spendorok, de ugyanazok voltak, mint a Quad előtt az integrált végfokok amin szóltak.
Aztán rájöttem, hogy akárhogyan trükkösködöm, válogatom és szűzlányok vérével forrasztom össze, a doboz akkor is ekecstuning lesz, az meg baszta a szemem.
Lett az Videoton RA, ami majdnem jó volt, csak egy idő után több jelforrásom lett mint bemenet. Aztán meg éjszaka ugrálni felfelé, amikor vagy csatornát váltottam a tv-n (akkor még tévéztem) és más volt a jelszint a gyerek meg felébredt, akkor azt is megelégeltem.
Összeszedtem az összes, abban a pillanatban nálam lévő kp-t, elmentem a valamilyen boltba az ismerőshöz és azt mondtam neki, azon kívül, hogy fekete legyen az előlap, más nem érdekel, de adjon egy távirányítós erősítőt, ami nem több mint a nálam levő kp.
Így lett egy 7+1 csatornás, Dolby meg DTS meg a faxom tudja mit tudó Sony AV-erősítőm. Ami azóta is megy.
Szerintem ha oda raksz 10 ember elé egy tűzhelyen készültet és egy szabad fatüzes pörköltet,akkor 10ből 10,ha te is közte vagy akkor 10ből 9 meg fogja mondani hogy melyik melyik.
Ezt először disznó perzselővel égesd feketére
Nyelét tekerd be vizes ronggyal
Utána csak műanyag dörzsivel szabad súrolni vagy ismét feketíteni kell
A legjobb, hogy amikor ezt mondta, már akkor se szóltak egyformán
spec én faszenezni nagyon szeretek idén bőven volt rá alkalmam ki is használtam. Sőt még télen is szoktam ha nem minusz 10 fok van. Tavaly szilveszterkor csak mínusz 3 volt még pont alkalmas volt az idő egy kis kültéri grillezéshez. Néha jönnek az osztrák rokonok azok hozzák magukkal az áramos grill szarjukat mert ők nem szeretnek füstösek lenni. Akkor azzal mén a grill, de hát szignifikáns különbség ott sincs a kettő között Serpenyő tűzhely az meg eben-guba a villanygrillel. Nem kell ebbe sokat belemagyarázni, mert nincs is mit. Aztán, egy bográcsos étel és egy grillétel elkészítésének a technológiai összehasonlításán kár fáradozni, mert nem lehet Amíg a grillnél a forró faszénre lecsöppenő és elégő , a grillezendő húshoz visszajutó füst némileg (minimálisan befolyásolhatja a grillezendő termék ízét) addíg a bogrács alatt égő fa füstje semmilyen körülmények között nem találkozik a főzendő ételle ami amúgy is a főzési folyamat során qvázi víz takar. Vagy szerinted a felfelé szálló füstöt visszaszívja a bogrács magába
Ó, az amúgy méltán híres Quad erősítők tervezője is azt vallotta, hogy minden tökéletesen megtervezett és megépített erősítő egyformán szól.
Aztán erre rácáfolt az élet.
Elfogadom ha hiteles és hozzáértő ember mondja. Te annak gondolod magad?
Az már tudom, a kutyákban van valami plusz, ami megmagyarázhatatlan.
Az öregapám meghalt a kórházban, a falu ahol élt az öreg légvonalban olyan 15-20 km volt onnét. Másod- vagy harmadnap megdöglött a kutyája, pedig a mama szerint addig semmilyen baja nem volt. Vagy ha volt, nem adta tanújelét.