Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tenyesztoje válogatja, 6 vagy 12 hónap, ha eltitkolt örökölt betegsége lenne vagy elpusztulna abban... pénz vissza
Az nem tenyésztő tenyésztő ilyet nem csinál
Na, ti Ini-vel melyik bolygón éltek? A kutyával semmi baj nem volt, csak az adóval 80 pengő lett volna 6 éve a kutty, de mivel nem kellett papír, így tiszta pénz lett a tenyésztőnek. Gondolom, elkönyvelte, hogy megdöglött, vagy be sem vallotta a szaporulatot. Így 40 kézbe, és deal.
Jó reggelt.
De mire vállal garanciát, mi az ami számonkérhető egy kutyánál?
ha nem kértem volna törzskönyvet akkor nem kapok
adásvételi oltási könyv meg szűrő vizsgálati lapokat kaptam volna csak
pl a bullterriernél az adás vételi mellett az is volt higy legalább egy versenyre elviszem, csak sajnos eltört a lába és ugrott a verseny
magyar fajtáknál nem tudom hogy van nekünk 20 volt a fülvágás meg 20 a törzskönyv+ a fél éves veszettség elkeni oltás
a kutya meg kb alkatrész árban volt mert fél évesen 80 ezer volt
hát mi? nem garancia vállalás az aláíró részéről? te így szoktál szerződést kötni, hogy mindegy mit írsz bele?
Teljesen mindegy mit írnak bele, attól az még nem garancia.
Nem láttál még ilyen szerződést
Aztán szerinted mire vállal garanciát? Attól még ugyanúgy átver, ha akar.
Eleve tenyésztőtől, nincs olyan, hogy papír nélkül.... írásos adás vételi szerződés, írásos garancia vállalás az alap....
Hat akkor jól atbasznak ha egy rendes tenyésztőtől veszel kutyát, a kutya pl 150e akkor ha torzskonyv is kell, a torzskonyv arat kell kifizetni
Tehát papír nélkül a komondor 50, származásival 100, tenyésztésivel 200 és ugyanaz a kutya.
Ez nem feltétlen igaz.
Nálunk duplája akkor is ha csak származási lapot ad és annak a duplája ha tenyésztésit.
ez hülyeség
a törzskönyv ilyem max 20 ezerrel növeli a kutya árát ebben a chip is benne van
összekevered avval hogy ha az alomban van olyan kurya ami nem lesz törzskönyvezve mert nem a fajtának megfelelő az olcsóbb
Uaz a kutya torzskonyvvel 8e-el kerül többe
Semmi garanciát nem ad a tőrzskönyv. Semmi nem garantál semmit. Hacsak nem valami nagyon közeli bizalmasod a tenyésztő.
Ugyan, ezek szép szavak... a tenyésztés üzlet, a különleges kutya meg divat... nem kell ezt túlgondolni. Már az is mutatja, hogy törzskönyvvel 2x az ára - ugyanannak a kutyának...
A törzskönyvesre van garancia. Nem költöd rá a gatyádat az orvosi költségekre a genetikai deffektusok miatt.
Persze erre nem az ár a garancia, hanem a kennel, de a jó, és lelkiismeretes tenyésztő (aki nem ugyan az mint a szaporító, ahonnan a beteges túlszaporított kutyák származnak)
Tudom neked ez nem gond, mert simán agyon csapod ha nem tetszik, de az érző lények nem csinálnak ilyet egymással, különösen akkor nem, ha kölcsönösen kialakult a bizalom és kötődés.
Te tényleg hülye vagy. Abban a tudatban élsz hogy mindegy min készíted a kaját, de te ezek ellenére egy garázsban gázlángon egy fűnyíróra felkötve csinálod, elsőre az igénytelenség jutott eszembe, de aztán rájöttem hogy a haver is hasonló módon főzi a krumplit, csak ő a disznóknak.
Én is annyiért vettem a vizslám, de 1000€ körül mennek, csak ezt a kutyát versenyeztetni akarta, viszont van pár hibája, meg már 1 éves volt, és mindenki kölyköket keres, így "anyag áron" megkaptam.
Megelőztél a kórképpel.
Ha nem érzed a különbséget akkor nagyon régóta covidos lehetsz így a kínaiaknak igazuk lehet, hogy nem tőlük származik a vírus hanem 40+ éve Nagykőrösről.
Lányomék 100-ért vették a 3 hónapos komondort papírral, attól akitől 16 éve mi is vettük.