Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Valamiért más az íze a vasnak
De szerintem nem lehet különbséget tenni
A vas előnye hogy olcsó nem kell rá vigyázni
Pl a zománcos oldalba van baszva akkor lehet kidobni mert ahol felpattant mindig leég
Nagy bogrács meg eléggé sérülékeny
Kicsi bogrács van zománcos nekünk is abban tálaljuk a kaját
Csak az a baj hogy sok tenyésztő átkúrja a vevőket.
akkor valamelyik hülye, vagy mind2
Állítólag igen. A rozsdamentessel már én is kacérkodtam, mert az mégis natúr fém - és fordult már elő (mindig) hogy frissen nem pucolom el éccaka buli után és már másnapra bele tud kapni a rozsda... de maradt végül a natúr vas.
Mielőtt kifröcsögöd az ilyen baromságokat, nyugodtan bezárhatnád az internetet. Senki sem kíváncsi ilyen hülyeségekre mint amiket összehordasz.
Egy igazi tenyésztőnek jelentős költségei vannak
Pl versenyre hordani a szülőket, etetni itatni őket
A kicsiket oltani, szűrésre vinni, etetni, chip, törzs könyv
Egyik sem olcsó
Egy jobb alomból származó kisebb-közepes testű probléma mentes kölyök ritkán fér bele 100 ezerbe
Eddig nem bántott senkit sem
Éjjel mindig tombol ha szokatlant lát-hall nem tudom nekimenne-e ha bejönne egy idegen
Nappal nem ugat meg mindenkit, csak figyeli olyan csúnya nézéssel hogy senki sem jön be pedig mindig nyitva a kerítés ajtó
Mi meg tizenéve rozsdamentes bográcsot vettünk egy vásárban, abban főzünk, majd mosószeres víz+dörzsi, el van szépen mosva, gondozásmentes. A vasbogrács attól is jobb?
Ja, akkor jó.
Speciel sohasem értettem, hogy miért adnak pénzt állatért.
Ha tenyésztőtől veszem, és van valamennyi költsége, mert etetni kell, orvos meg fűtés, azt vágom.
Ha pótlékként kezelem és egy ágyban akar vele aludni, akkor meg nem mindegy? Vagy a 150 ezres kutya nem kullant olyan büdöset mint egy korcs? Vagy tutulni kell, ha jön a dögevő, a törzskönyves hangosabban ugat?
Kollégámnak 5 milliót akartak adni a kutyájáért,de nem adta.
Volt egy idő amikor nem lehetett vágni
A vágottal csak a szerb versenyeken lehetett részt venni
Egy ideje ismét engedélyezett, de egy jó állású vágatlan fül mindig előnyt élvez a vágottal szemben
Nekem volt vágott is meg vágatlan is, a vágatlant mindig véresre csípték a legyek, a vágottat valamiért nem marják
Valóban, zsírozva kell eltenni,akkor nem lesz rozsdás, és használatkor liter meleg vízzel kiöblíteni - az nagy meló
vasbogrács, fatűz - ezt nem kell magyarázni, ez tény vaslapon sült húsnak is más íze van, mint a teflonban, meg a füstölt kolbásznak is, mint a nyersnek.
A főzési módszereddel kb. egyetértek, annyi, hogy fokhagyma az elején a másikkal, a bors meg a vége felé csak. Kevés vörösbor jót tesz neki, de csak a nem szar fajta.
Ezt is tudom direkt írtam a nyelvezetből látszik...
Beked sem tudok mást írni, én a kutya véleményezett árára gondoltam.
De így belegondolva, végül az afrikai buzik minden szart megzabálnak.
Harapós?
Ezt azért elkerülném.
Amúgy én a 100-150 ezerre gondoltam és nem a dögre.

:-D
szerintem meg az a nem normális aki minden főzés előtt vagy a vastag rozsdát vagy a zsírt takarítgatja kifelé a bográcsból ahelyett, hogy venne egy zománcosat
Soha nem sikerült még senkinek megmagyaráznia, hogy mitől lesz jobb a kaja egy vasbográcsban élő tűzön A tűzre azt szokták mondani azért mert a füst beleszál azt ad neki valami plusz ízt, a vasbográcsra meg annyit, hogy abból oldódik ki valami mert nincs zománc attól olyan jó a kaja Én ezekre a baromságokra meg azt mondom, hogy egy nagy lófaszt
Egy jó pörkölt főzéshez nem kell sok tudomány és nem is kell sok minden.

- Friss, lehetőség szerint házi vágásból származó( nem teszkós összeesős vizes) hús
- vöröshagyma alá dinsztelve (nem kell sajnálni ha szeretnénk szaftot már pedig szeretnénk)
fűszernek semmi egyéb
só, bors, pirospaprika
A főzés vége felé néhány gerezd tört foghagyma esetleg 1-2 paradicsom 4-be vágva
Az ilyen gulyáskrémes , meg agyonfűszerezett szaroktól feláll a hátamon a szőr
Ha jó minőségű a hús akkor az majd adja az állat jellegzetes ízét, nem kell agyonütni túlfűszerezéssel, de hát kinek mi
Szerintem ez nem ilyen fekete-fehér. Van a standard, pl egy dobermannak le kell legyen vágva a füle kiállításon. Ha még nem változtattak ezen.
Én sem csonkoltatnám de van kis igazság az eü okokban.
Én nem vagyok kutyás, ez talán nyilvánvaló de aki levágatja a kutyája fülét - mert úgy divatosabb - annak habozás nélkül levágnék én is a füléből
Nem szabad de hagytak egy nyitott kiskaput vagy inkább nagykaput. Egészségügyi okokra hivatkozva lehet, koszolodik, begyujjal a füle ha nincs vágva.
Belőled is jól laknának páran.
Ez már legalább kutya formájú, de ma már tudtommal nem szabad vágni a fület
Nem olyan sok, csak kb. 30-35 kg a kutya... Lejön a bőr, csont, belsőség, és a hús is 4 óra főzés alatt összetöpped
most hirtelen csak egy gyerekkori képet találtam a kutyámról
kicsit hasonlít rám, szeret heverészni
Ej, pedig abból mennyi gyerek ehetne Afrikában...