Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A sűrűbb már engedély köteles
Volt a cégnél 65%-os salétromsav is
Az azért már szétmarja az embert pár óra alatt
Bontja, én nem is vitattam. A hatékonyságról beszélek én legalábbis.
A salétromsav olyan tömény, amilyenre a gyárban higítják. Én 20%-ost kaptam, azt higítottam tovább.
Ez igen kutya!
Jó nehéz DSLR-szettet használj, és drasztikusan javulni fog a közelpontod!
nekem ez nem sikerülne, max egy félméteres obival
Nekem 20+ éves a lomis mosogató gép de avval nem kellett trükközni semmit sem
A szárító is a 80as évekből van, de ha a mosógép is behal az is egy őskori miele lesz gombokért
Ezekkel nem kell agyalni meg trükközni
Amennyivel olcsóbb avval az árkülönbözettel működik sok évig leszarom hogy nem a++ energiafogyasztás
Ebbe mi a kunszt Én folyamatosan így motoroztam csak nem egy papírkönnyű gixivel, hanem egy sárnehéz x9-el
Ja, sima gyenge oldatos citromsavval elsöre tönktevágtam anno a méregdrága kludi csaptelep kinézetét, mert két másodperc alatt befeketedett a fényes felület. A höcserélök meg réz, éx ötvözetei, de vannak alubol is már, na azokkal észnél kell lenni hogy milyen %-os meg milyen savat használsz. Amikor rendesen kitakaritottam a kazán höcserélöjét, az bö egy,órába került folyamatos átöblitéssel a hozzávaló citromsavval. Sikerült volna 15 perc alatt is, csak épp néhol átlyukadt volna elöbb utobb.
Csak vedd figyelembe, hogy mennyire agresszivek azokkal az anyagokkal, melyekröl le akarod maratni a vizkövet. Minden nem jo mindenhová és bármilyen töménységben. A kazánok höcserélöi egyre véknyabb és gyengébb fémböl készülnek. Lehet háromszor kitakaritod baromi gyorsan pl salétromsavval, aztán negyedjére dobhatod ki a több tizezer forintos höcserlöt.
2-3 éve amikor megvettem a mosogatógépet baromira nem voltam megelégedve a mosási képességgel. Állandóan foltot hagyott mindenen. Már arra gyanakodtam, hogy nem lágyítja le a vizet rendesen. vettem is indikátor papírt, ami azt mutatta, hogy a lágyítója tökéletesen működik Kb. egy havi kisérletezés után sikerült úgy összehangolni a történetet, hogy azóta ragyogó tisztára mos
Na erőt vetem a lustaságomon utánnanéztem
A vízkő többnyire sók. Illetve kalcium karbonát azaz mészkő amiből vizzel együtt kalcium klorid lesz vagy magnézium karbonát amiből magnézium klorid lesz.
Tehát a leírások alapján a leggyengébb szerves sav is bontja ezeket citromsav, ecetsav, salétromsav, sósav stb. Nos ezek mind vannak tömény formában is. valahol még tudnék találni az üzembe 95% ecetsavat(sose használtuk semmire) Ugyanúgy a sósavnak is van ipari formája. Nyílván az ecetsavat 10-20% hígítják a háztartások számára, mint ahogy a sósavat is faszomtudja fejből de ilyen 20-30% körülire. Minthogy a vízköoldó is nem más csak túlhigított sósav (5%) A háztartási sósav 20-30% os töménységére nyilván reagensebb a vízkő mint egy 5%-os bármilyen savéra. A salétromsav nem tudom milyen töménységű. Lehet az töményebb mint az előbb felsoroltak azért hatásosabb a vizkőoldásra
Nagyon egyszerű, ki kell próbálni.
Én kénsavat használok a medencében, sósavat ha elfogy medencében a kénsav, és salétromot a régi cégemnél. Persze nem én találtam fel a spanyolviaszkot, ez évtizedes tapasztalat, hogy a salétromsav a legjobb. 4-5% körüli töménységben használtuk, 20%-ost kaptunk ballonban, azt hígítottuk tovább ahogy sikerült.
Más savat nem próbáltunk, ezért azt nem tudom, hogy ha foszforsavval próbálkoztunk volna például, azzal hogyan végződött volna kísérlet, arról nem tudok nyilatkozni.
Igaz is! Már nem keltem fel ma sem hiába.
A kosz csak egy bizonyos vastagságig nő, utána már kopik ! És akkor még a vizet sem pazaroljuk ! Szép jó estét kívánok !
fürödjön az aki lusta vakarózni.
Fürödni?
Ja, azt meg lehet szokni:) elöször fura de aztán legalább ebböl tudni, ha kifogyott a só a vizlágyitóból
úúúúbaz+, először migráns téma volt, ellenségeskedés-befogadás, most meg hogy a lágy vízben hogy habzik a bőrön a szappan...

Kezdek parázni.... mi lesz, ha kötelező lesz?
olyan a tested tőle mintha le lenne olajozva, azt se tudod hogy lemostad-e a szappant magadról, biztos meg lehet szokni de fura érzés
bár utána szerintem nem olyan száraz a bőr, de ez lehet csak azért mert nem kell annyi szappan
tényleg nem habosodik a szappan