Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bocsánat tényleg nem bántás és hangsúlyozom nem én mondom rolad. De azzok téged hívnak hasznos hülyének. Mert az ö mallmukra hajtod a vízzet
Vagy egy jó kis durungbajszos bokros csomag!
A legkártékonyabb ideológia.
Egy jó kis kemény diktatúránál nincsen jobb.
Talán az ókori görög rabszolgatartó társadalom vetekszik vele.
Olyasféle.... ...de nem szivárványszínű...
Libsi?
Hiszek...
Az sem voltam sohasem ("régen" sem...). Viszont hiszem a demokráciában, a szabadságban!
Ez nagyon perverz.
Mondhatod roviden komcsi,nem szegyen.
Én el szoktam....
Van aki elolvassa pipi 40000 karakteres esszéit?
Nem.
Semmi közöm hozzájuk, de bajom sem volt velük sohasem.
Viszont 4 bal oldalam van!
Te bicskával keresztelt vagy ?? Csak kérdem
Te hagyd már ezt a száz évet .Komolyan mondom a Törökök is voltak 150 évi még is több generáció után vissza hódítódék területet . Ha ök mondták volna hogy hatjuk a picsába akkor most Törökül beszélnél meg tubarózsa gazdálkodásod lenne ???? Vagy mi
Nagyapám Erdélyből átjött Magyarországra mert magyarnak érezte magát, itt dolgozott, a magyarok oldalán ment háborúba és lágerbe. Magyarázhatod a szart maximum fos lesz belőle. Aki akar átjön a többi maradjon csendben, főleg a románok! Amióta eu tagok mi tartja vissza őket?!
+1
Aki akart az a 90-és években át tudott jönni Magyarországra
Pl a vasútnál egyből kapott munkát román-ukrán-stb állampolgárként is. De meg egy csomó cég felvett szinte minden külföldi magyart

Amúgy az osztrák meg agresszivabban “elnyomta” az odakerülő magyarságot csak azok nem sírtak mert nekik jobb lett az élet.

Amúgy románban régen istenként néztek az Orbánra most nem tudom mi a helyzet
nem érted Pedig azért szoktam mondandóimat lehet az átlagosnál kissé bővebb lére ereszteni, hogy sikerüljön úgy körülírnom az adott témát, hogy a gyengébb képességüek is megértsék Nem azt írtam,hogy azért kedveld a románokat, mert verik a kint rekedt honfitársainkat és a konklúzió sem ez volt. Egyébként nem csak a romániában élőket verik és nyomják el hanem ugyan ez van az összes leszakított területen szlovákiá-tól ukrajnán keresztűl romániáig. Horvátokról nincs különösebb információm a szlovénokhoz kicsi terület jutott mint az osztrákokhoz de nyílván ott nem ez a jellemző. Aztán bedobnak egy marina hedviget és fél évig szítják a népeket.
Igazából azt írtam, hogy ezeket az ellentéteket politikai szinten meg lehetne szüntetni ugyanis a politika generálja ezt az útálatot.
Ilyenekre gondolok amikor a sólyom köztársasági miniszter konvoját megállítják a máriavaléria hídon és visszafordítják a szlovákok vagy amikor az elveszített szabadságharc megtorlásaként kivégzett Aradi tábornokok koszorúzására ment volna és ugyan ez volt a gyakorlat a románok részéről is. Persze, hogy bicska nyitogató az ilyen viselkedés. Ez a külpolitika arculcsapása.
Azt írtam,hogy igazából senkinek sincs semmi fogalma, hogy miért kell útálnunk egymást. Eltelt 4 emberöltő Mi azért utálunk mindenkit mert elvették a területeink 2/3-ad részét és a kint rekedt lakossággal meg úgy bánnak mind magán mind állami szinten, mintha Ők tehetnének róla, hogy kint maradtak és mintha Ők kérték volna,hogy hagy csatlakozzanak egy másik szuverén államhoz. 100 év alatt sem történt semmi előrelépés Maximum annyi hátra, hogy politikai haszonszerzés céljából jól kihasználható ez az állapot.
elmondom, hogy szerintem mit kellene tenni.
1, először is nem siránkozni a 100 éve történteken. Ez már megtörtént és egy hitvány dolog volt. Tisza úr is inkább golyót repített a fejébe és a békediktátumot valami kereskedlmi mágnás írta alá akinek köze sem volt a politikához. (mondjuk eleve itt bukott már a dolog ha a hivatalosságát nézzük)
2-szor. Ha már kint maradt az a sok ember határainkon kívül akkor elkzdhettek volna beilleszkedni. Ez azzal kezdődik, hogy megtanuljuk az ottani nyelvet 100 év alatt ez nem ment Hogy akar valaki egyenrangú fél lenni, ha ki sem bírja fejezni magát? Hát megmondom őszintén engem is bosszantana, ha az utcánkban csak minden harmadik háznál érteném, hogy mit mondanak a saját országomban.
3-szor kellene politikai akarat. Nyílván 100 éve gyűlölködő nemzetek kibékítése nem megy két hét alatt. Ezt évek alatt fokozatosan elő lehetne készíteni. Gesztusokat kellene tenni az országoknak egymás felé. Fokozatosan kicsitől a nagyig. A sajtónak nem a negatívumokat hanem a pozitívumokat kellene hangsúlyozni.
aztán azon kapnánk magunkat, hogy a románok kerékpározni hívnának erdélybe, mi meg kajakozni valamelyik vizünkre (van bőven) A szlovákok sakktábort szerveznének nekünk, mi meg horgászni hívnán őket stb. ilyen apróbb gesztusokból éppen milliót ki lehetne találni. Aztán megfelelő előkészítéssel és tálalással néhány év alatt kezdene megváltozni az egymásról kialakított vélemény Szándékosan nem kialakultat írtam Ez nem nálunk alakult ki ezt így alakították ki
Egyszer csak azt vennénk észre, hogy nem vernék a külhoni magyarokat, nem kapnának 4 szeres büntetést ugyanazon tettért mint egy anyaországi, vissza lehetne állítani az utcaneveket és nem utolsó sorban 2 tannyelvű iskolákban hozzákezdenének az anyaállam nyelvének az oktatására. Lehet itt viccelődni a világbékével De amit leírtam lenne a normális. 7-en kaptak belőlünk mégis 4-5-en azok útálnak bennünket akik csak gyarapodtak rajtunk. Ezen kellene változtatni, de mint írtam politika szándék, akarat és cselekvés hiányában erre valymi kevés esély van
Lakokocsit kikapcsolodas celjabolt tervezem, meg mielott olyan ven terhelt lennek mint bogyo, lelepnek par evre a motorral egyutt.Be a lakokocsiba es huss.
Megdöbbentő
Ez annyira pontos, hogy ki sem tudnám egészíteni
'egy szobában van egy 50es fószerral aki még nagyon magyarul sem tud",Ennek is van előnye, pl. hogy nem kell vele beszélgetni!
A mi "szeretett" zseb-Horthynk jó tanítványa volt a "mesterének".
Kézikönyv diktátoroknak!A harmincas-negyvenes években egy német bajuszos bácsi is mintha ezeket csinalta volna....
Ha ő mondja áááámerikábul , , biztos úgy van .https://hu.wikipedia.org/wiki/...
Ismerős gyereke gondolt egyet aztán elment Székesfehérvár dolgozni egyből a suli után
Aztán egy szobában van egy 50es fószerral aki még nagyon magyarul sem tud
Ami a legszarabb hogy ellenkező műszakban vannak aztán kb semmit se lehet csinálni
De még aludni se nagyon
Nyugodtabb gyerek mint én de már nyugtatókat szed mert az üreg szejjel bassza a csávó miatt
Kb egy hónapja agyal másik helyen de valamiért nem jön össze